Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

10-11 квітня 2025 року здобувачі освіти кафедри англійської філології КДПУ прийняли участь у Х Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених «Пріоритети сучасної філології: теорія і практика», організованій кафедрою романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. До обговорення студентами і викладачами українських і зарубіжних навчальних закладів організатори запропонували чи не всі головні аспекти сучасної філологічної науки і навіть дотичні до неї дисципліни – від класичного літературознавства, мовознавства і перекладознавства до методики викладання мов і культурології. 

1_зображення_viber_2025-04-21_16-33-32-105.png

Від здобувачів освіти у конференції прийняли участь члени наукового гуртка «Актуальні проблеми англійської літератури» – студентка групи АЗЛм-24 Аліна Куценко та студентка групи АНФ-21 Ірина Друкарь. Вони поділилися своїми враженнями від наукового зібрання.

Аліна Куценко: «Мені сподобалиося знаходитися в такому високоповажному товаристві своїх однолітків та їхніх викладачів, вітчизняних учених. Ми говорили про переосмислення літератури минулого століття в сучасному світі. У моїй пам’яті особливо закарбувалися кілька тем, зокрема, «Образи дітей у збірці Сергія Осоки "Три лини для Марії”», з якою виступила Іванна Браїлко, «Збірка Сергія Жадана “Арабески” в літературно-культурному контексті», яку представила Анна Добровольська, та доповідь Діани Крот на доволі контроверсійну тему про роман Джона Фаулза «Колекціонер» та її зв’язок із міфом про Аїда. Моя тема стосувалася особливостей екранізації роману Сомерсета Моема “Театр”. Під час виступу я поринула в казковий світ адаптацій – так само, як, думаю, й інші учасники конференції. Я використала свій виступ для того, аби донести до слухачів всі свої ідеї, спонукати їх до прочитання романів С. Моема, які зараз так само актуальні, як і класична англійська література. Це вже моя друга конференція, яка, як і минулого року в Харкові, додала мені впевненості і наукового гарту, які дозволять мені переконливо демонструвати свої напрацювання».

21555555555_зображення_viber_2025-04-21_16-33-46-523.jpg

Ірина Друкарь: «Участь у конференції, організованій Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, стала для мене надзвичайно цінним досвідом. Мені випала честь представити свою роботу, присвячену концепту ЛЮБОВ у сонетарії Вільяма Шекспіра. Я щиро вдячна за цю можливість – обговорювати улюблену тему з колегами, які поділяють зацікавлення літературою, було справжнім задоволенням. Роботи інших учасників вразили своєю оригінальністю, глибиною та професійним підходом. Такі події не лише збагачують навчальний кругозір, а й надихають на подальші дослідження!»

31_зображення_viber_2025-04-21_16-34-48-265.jpg

З доповіддю на конференції виступала і студентка групи АНФ-21 Олександра Шпилякова, яка представляла науковий гурток «Актуальні проблеми іноземної філології та міжкультурної комунікації»: «Мені випала нагода прийняти участь у секції, присвяченій актуальним проблемам мовознавства і розповісти про лінгвопрагматичні засоби впливу, які використовує сучасний медійний дискурс. Особливо сподобалася жива атмосфера обговорення та можливість почути реальні кейси від ровесників із різних регіонів. Вразила глибина аналізу представлених тем і відкритість учасників до нових ідей. Для себе я взяла кілька практичних методик, які планую застосувати у своїй роботі. Також виникли питання щодо інтеграції сучасних технологій у навчальний процес, які хотілося б глибше дослідити. Участь у секції дала мені не тільки нові знання, а й натхнення для подальшого професійного розвитку».

41_зображення_viber_2025-04-14_21-48-36-534.jpg42_зображення_viber_2025-04-21_16-37-25-503.png

Керівник гуртка, доцент кафедри англійської філології Л.Д. Федоряка так схарактеризувала цю подію: «Потрібно, передусім, подякувати полтавцям, ініціаторам студентської конференції, які в такий складний час змогли зорганізувати масштабний захід у змішаному форматі. По-друге, треба відзначити реалізовані ними академічні стратегії, а саме численні платформи для дискусій, присутність авторитетних вітчизняних і зарубіжних науковців, круглий стіл на перетині літератури і мистецтва, що віддзеркалював злободенну тематику обох царин. Всі ці характеристики свідчать про готовність викладачів ННІІМ ПНПУ імені В.Г. Короленка до організації і проведення подібних заходів, а також про їхні міцні інституційні зв’язки з освітніми партнерами.

Для наших бакалаврів і магістрів участь у подібному форумі – це неабиякий мовний і літературознавчий досвід в аспекті апробації головних тем кваліфікаційних робіт, а також у плані підготовки до написання літературознавчих розвідок. Такі заходи завжди дозволяють зрозуміти рівень власної підготовки і окреслити плани на майбутнє. Виступи наших спікерів сприяли популяризації класичної літератури і літератури минулого століття серед широкого студентського загалу україністів і тих, хто вивчає сучасну літературу, тому одне із завдань, що зазвичай ставиться перед членами гуртка, виконане. Також не можна не відмітити, що доповіді наших молодих вчених справили враження на інших учасників та були високо оцінені організаторами конференції».

Дякуємо нашим партнерам із Полтавського педагогічного вишу за організацію, проведення і запрошення

на форум молодих учених!

Бажаємо колегам подальшого наукового процвітання!

https://pnpu.edu.ua/news/x-mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferencziya-molodyh-uchenyh-priorytety-suchasnoyi-filologiyi-teoriya-i-praktyka-u-poltavskomu-pedagogichnomu.html

 

30024
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31