Восени 2019 року кафедра туризму та економіки стала учасником Громадського бюджету – 2020. Ініціатором та автором проєкту виступив Володимир Казаков (зав. кафедри). Проєкт мобільного за стосунку «Кривий Ріг – туристичний» переміг у конкурсі і увесь 2020 рік відбувалася його реалізація на науково-методичних і технологічних засадах.
Створення мобільного застосунку для телефонів (смартфон, айфон) є вкрай необхідною сучасною діджитал-платформою для поширення інформації про туристичні об’єкти і маршрути Кривим Рогом. Це завжди веде до збільшення кількості туристів і промоції регіону.
Партнерами проєкту виступило КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» та фахівці ІТ-сфери.
Завданнями проєкту стали:
- - аналіз технологічних та операційних можливостей розробки мобільного застосунку та спеціалізованого туристичного сайту, спрогнозувати вплив проєкту на розвиток туризму;
- - визначення інформаційної бази даних для заповнення розділів мобільного застосунку;
- - визначення оптимальних шляхів використання результатів проєкту для формування сфери туризму у місті Кривому Розі;
- - дослідження ринку пропозицій щодо виконання усіх видів робіт з реалізації проєкту, проведення розрахунків бюджету проєкту;
- - створення кола партнерів проєкту: науковці, краєзнавці, організатори туризму, туристичні гіди, викладачі, працівники КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» тощо;
- - виконання необхідних робіт з розробки мобільного застосунку «Кривий Ріг – туристичний»;
- - аналіз можливостей функціонування мобільного застосунку та визначення шляхів подальшої оптимальної їх реалізації та утримання в актуальному стані.
Головним виконавцем та контент-менеджером проєкту став Володимир Казаков, балансоутримувачем застосунку виступив КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». Проте через низку причини, які не залежали від кафедри, мобільний за стосунок не був завершений повністю. Тому з 2022 року з власної ініціативи одного з партнерів (ФОП Романов Станіслав Сергійович), розробка мобільного застосунку ведеться на іншій платформі та в іншому дизайні, та наразі знаходиться на стадії завершення.
На жаль війна пригальмувала реалізацію проєкту, але ми працюємо, боремося і віримо у перемогу України! Проєкт буде завершено!
На наш погляд, реалізація проекту «Мобільний додаток – «Кривий Ріг – туристичний» (розробка дуального продукту – мобільного застосунку для потреб туристів та мешканців Кривого Рогу) дозволить реалізувати окрему інформаційну компоненту розбудови сфери туризму у місті Кривому Розі. Проєкт має значення не лише для мешканців міста, а й для приїжджих туристів, збільшення потоків яких сприятиме розбудові диверсифікованої економіки у Кривому Розі за рахунок розвитку туризму, як галузі економіки. Проєкт сприятиме зростанню обізнаності місцевого населення про рідний край, забезпечить формування любові до рідного край і знань про нього. Проєкт сприятиме розвитку туризму, зростанню потоків організованих і індивідуальних туристів до міста Кривого Рогу. Проєкт забезпечить ліквідацію інформаційного вакууму про місто і його туристичні принади.
Відбудеться поступове створення якісно нового інформаційного туристичного продукту – мобільного застосунку про світ туризму у Кривому Розі. Плекаємо надію на те, що проект сприятиме єднанню, всіх сегментів економіки і господарства міста у справі розвитку туризму у вільній і незалежній Україні!
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 469
Головним проєктом кафедри туризму та економіки є тема колективної НДР: Промисловий туризм: теорія і практика 0120U100845 / відповідальний виконавець / 01.2020 - 01.2025 / 7706-безплатно. Посилання на файл: file:///C:/Users/ITS/Downloads/0120U100845%20(8).pdf
Тема НДР зареєстрована в Державній науковій установі: Український інститут науково-технічної експертизи та інформації. Виконується з початку 2020 року та має бути завершена наприкінці 2025 року.
Початок теми промислового туризму сягає ще кінця 2012 року, коли Володимир Казаков та Вікторія Пацюк увійшли до складу робочої групи розробників першої черги Програми розвитку промислового туризму і місті Кривому Розі на 2013-2015 рр. http://old.irm.kr.ua/uk/projects/promislovij-industrialnij-turizm/131-rozvitok-promislovogo-turizmu-u-krivomu-rozi З березня 2013 й по 2015 рік Вікторія Пацюк очолювала відділ Промислового туризму при КП Інститут розвитку міста Кривого Рогу, а Володимир Казаков з 2013 й по 2018 рік був працівником цього відділу та брав участь у розробці другої черги Програми розвитку промислового туризму в місті Кривому Розі на 2016-2020 рр.
Після 2018 року кафедра туризму та економіки продовжила брати активну участь у реалізації Програм розвитку промислового туризму в місті Кривому Розі, надаючи науково-методичну, практичну допомогу та консультації відділу розвитку туризму при КП «ІРМ». З 2021 та 2024 року до відділу менеджерами пішли працювати випускники бакалаврату спеціальності 242 Туризм і рекреація при кафедрі.
Логічним продовженням роботи кафедри в галузі промислового туризму стало започаткування власної науково-дослідної теми: Промисловий туризм: теорія і практика 0120U100845 / відповідальний виконавець / 01.2020 - 01.2025 / 7706. У розробці теми активну участь беруть викладачі кафедри: Володимир Казаков, Вікторія Пацюк, Ірина Остапчук, Олександр Матіщук, Дар’я Шиян, Ірина Романюк, а також студенти спеціальності 242 «Туризм і рекреація». Керівником теми є зав. кафедри Володимир Казаков.
Наша кафедра та місто Кривий Ріг - це єдиний центр, де відбувається планомірна розробка засад та практичний розвиток індустріального туризму в Україні з 2013 року й до сьогодні.
Метою проєкту є теоретичне дослідження промислового туризму (світовий і український досвід), оцінка туристичних ресурсів міста та регіону, аналіз перспектив та можливостей розвитку промислового туризму, науково-методичне обґрунтування екскурсійних маршрутів та турів промислової тематики, розробка і впровадження маршрутів, впровадження науково-методичних результатів дослідження в практику навчання і виховання студентів географічних, туристичних, історичних та екологічних спеціальностей на базі КДПУ.
Основні завдання, які ставляться за темою НДР наступні:
- - аналіз ресурсного потенціалу промислового туризму;
- - методичні засади розробки турів в індустріальному туризмі;
- - технології розробки і проведення екскурсій індустріальної тематики (діюча індустрія, індустріальна спадщина, музеї);
- - маркетингові засади промоції турпродуктів індустріальних регіонів;
- - розвиток та управління туристичними дестинаціями на основі промислового туризму;
- - економічні, правові та управлінські засади розвитку індустріального туризму;
- - освіта та підготовка кадрів для індустріального туризму.
В рамках реалізації проєкту силами кафедри проведені навчальні Курси екскурсоводів (2015, 2018 та 2020 рр.), де були підготовлені 45 нових гідів для туристичної сфери Кривого Рогу.
По завершенню проєкту заплановано отримати наступний науково-практичний результат: розроблені теоретико-методологічні засади нового напряму туризму в місті Кривому Розі та в Україні, результати мають бути впроваджені у турагентську та туроператорську діяльність на всеукраїнському, міжнародному та регіональному рівнях.
На жаль війна практичну частину проєкту поставила на паузу, але боремося і віримо у перемогу України!
Відео різних років тут:
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 543