29.08.2024 р. на розширеному засіданні кафедри англійської філології відбулося обговорення ОП “Англійська мова, зарубіжна література” другого магістерського рівня вищої освіти.
О. Остроушко – перший проректор, к. філол.н., доцент кафедри української мови внесла пропозицію перенести ОК “Цифрова трансформація навчальних матеріалів з англійської мови” з циклу науково-предметної підготовки в цикл психолого-педагогічної та методичної підготовки у зв'язку відповідністю змісту вказаної дисципліни зазначеному циклу.
Кріпак Т. П., директор Департаменту освіти і науки Виконкому Криворізької міської ради наголосила на необхідності конкретизації мети освітньої програми, що узгоджувалася б з визначеними у проєкті стандарту вищої освіти (рівень вищої освіти – другий магістерський, галузь знань 01 Освіта / Педагогіка, спеціальність 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська) компетентностями та програмними результатами. Мету конкретизовано: підготувати компетентного конкурентоспроможного вчителя англійської мови та зарубіжної літератури, здатного розв’язувати складні завдання і проблеми в галузі освітньої діяльності в змінюваних умовах; застосовувати інновації під час навчання та проведення науково-педагогічних досліджень; інтегруватися у вітчизняний та світовий освітній простір.
Пальчикова О., гарант ОПП “Англійська мова, зарубіжна література” другого магістерського рівня вищої освіти звернула увагу на необхідності відкоригування назви кваліфікації у п. 4 ОП “Форма атестації здобувачів вищої освіти”: магістр середньої освіти (мова та зарубіжна література (англійська)), вчитель англійської мови та зарубіжної літератури.
Внесено зміни й доповнення в ОП “Англійська мова, зарубіжна література” другого магістерського рівня вищої освіти та подано на розгляд на засідання вченої ради факультету.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 64
23.05. 2024 р. на розширеному засіданні кафедри англійської філології відбулося обговорення ОП “Англійська мова, зарубіжна література” другого магістерського рівня вищої освіти.
Каневська О. Б., к. пед. н., доц. кафедри перекладу та слов'янської філології, наголосила на важливості внесення змін в розділ ІІІ “Характеристика освітньої програми”, підрозділ “Методи, методики та технології” та внесла пропозицію щодо уточнення загальнонаукових методів, методів літературознавчого аналізу художнього тексту, інноваційних методів, методів лінгвістичного дослідження.
Зуєнко М. О., директор ННІ іноземних мов, доктор філологічних наук, доцент Полтавського педагогічного університету запропонувала змінити назву дисципліни з Сучасні методики навчання зарубіжної літератури” на “Інноваційні технології навчання зарубіжної літератури”, задля уникнення тавтології в назвах дисциплін ОП.
Пашкова К., магістр спеціальності 014 Середня освіта, 014.021 (Англійська мова та зарубіжна література) внесла пропозицію щодо уточнення ПК 5, що відповідає змістовому наповненню дисциплін літературознавчого циклу: “Здатність використовувати в професійній діяльності для організації успішної комунікації системні знання про основні періоди розвитку літератури, що вивчається, від давнини до ХХІ століття, еволюцію напрямів, жанрів і стилів, чільних представників та художні явища, а також знання про тенденції розвитку світового літературного процесу та української літератури” (прибрано словосполучення “та української літератури”).
Клименко І. М., к.філол.н., доцент кафедри англійської філології, внесла пропозицію щодо вилучення з формулювань ПК 2 та ПРН 6 слова “вищої” задля їхнього узгодження з кваліфікацією в дипломі. Відповідно, ПК2 та ПРН6 стосуються середньої освіти.
Шуміліна І. П., викладач кафедри англійської філології, внесла пропозицію в розділі ІІІ “Характеристика освітньої програми” замінити слово “цілі навчання” на “мету навчання” з конкретизуванням її змісту, що узгоджується з проєктом Стандарту вищої освіти (ступінь вищої освіти – магістр, спеціальність 014 Середня освіта, предметна спеціальність 014.02 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
Дирда І. А., к. пед.н., доцент кафедри англійської філології, запропонувала запровадження ОК “Контрастивна граматика англійської та української мов” через вилучення кредитів, передбачених у межах літературознавчих дисциплін, зокрема “Порівняльне літературознавство”
Внесено зміни і доповнення в ОП “Англійська мова, зарубіжна література” та подано на розгляд до вченої ради факультету іноземних мов.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 61
25.04.2024 р. на засіданні кафедри англійської філології відбулося обговорення проєкту ОП «Англійська мова, зарубіжна література» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
Завідувачка кафедри англійської філології І. Зоренко запропонувала взяти до уваги зауваження експертної групи під час проведення акредитації ОП “Англійська мова, зарубіжна література” першого бакалаврського рівня вищої освіти та виокремити освітню, професійну кваліфікації та кваліфікацію в дипломі.
Ткаченко Н. О., в. о. директора Криворізького ліцею № 71 запропонувала конкретизувати РН 4: «Формулює наявні проблеми у сфері освітньої діяльності, демонструє навички їх критичного аналізу, генерує нові ідеї, аргументує можливі шляхи їх реалізації» (словосполучення «шляхи їх вирішення» замінено на «шляхи їх реалізації», що логічно співвідноситься з феноменом «ідеї»).
Голівер Н. О., к. пед. н., доц., завідувач кафедрою іноземних мов Криворізького національного університету, запропонувала збільшити кредити на написання кваліфікаційної роботи з 12 до 18 через скорочення кількості кредитів, відведених на реалізацію ОК 3, ОК4, ОК6, ОК7.
В. Чернецова – магістр спеціальності 014 Середня освіта, 014.021 (Англійська мова та зарубіжна література) запропонувала внести в ОП дисципліну на вибір, де було б ураховано зіставний аспект англійської та української мов.
Ухвалено внести зміни в проєкт ОП «Англійська мова, зарубіжна література» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 54
15.05.2023 р. на засіданні кафедри англійської філології обговорено необхідність внесення змін до проєкту ОП “Англійська мова, зарубіжна література” другого (магістерського) рівня вищої освіти.
В. о. декана факультету іноземних мов – І. Дирда наголосила на важливості внесення змін у формулювання назви дисципліни нормативного циклу (замість “Психологічні засади управління навчальним процесом” “Психологічні засади управління освітнім процесом”) у зв'язку з тим, що останній варіант точніше відображає суть навчального предмета.
М. Дудніков зазначив, що назву дисципліни “Методика навчання зарубіжної літератури в закладах освіти” доцільно змінити на “Сучасні методики навчання зарубіжної літератури” задля уніфікування назв дисциплін на ОП “Англійська мова, зарубіжна література” та “Німецька мова, англійська мова, зарубіжна література”, а також унормування тижневого навантаження.
Внесено зміни до проєкту ОП “Англійська мова, зарубіжна література” другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також схвалено ОП “Англійська мова, зарубіжна література” та у подальшому прийнято необхідність подати її на розгляд на засідання вченої ради факультету.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 392
27.04.2023 р. на засіданні кафедри англійської філології обговорено проєкт ОП “Англійська мова, зарубіжна література”.
Зав. кафедри – І. Зоренко наголосила на важливості змінити назви дисциплін циклу “Професійна підготовка. Психолого-педагогічна та методична підготовка” з “Методика навчання іноземної мови в профільній школі” та “Сучасні методики навчання зарубіжної літератури” на “Методика навчання іноземної мови в закладах освіти” та “Методика навчання зарубіжної літератури в закладах освіти”. Ці зміни є нагальними у зв’язку з вказаною в проєкті стандарту вищої освіти (рівень вищої освіти – другий магістерський, галузь знань 01 Освіта / Педагогіка, спеціальність 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська) кваліфікацією в дипломі, що передбачає навчання не лише магістрів середньої освіти, а й викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 413
16.02.2023 р. на засіданні кафедри англійської філології обговорено питання щодо внесення змін до освітньої програми та навчальних планів підготовки магістра денної та заочної форм здобуття освіти (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка. Предметна спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) на 2023 рік.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 372
01.06.2022 р. на засіданні кафедри англійської філології заслухали Пальчикову О. О., гаранта ОПП «Англійська мова, зарубіжна література» другого (магістерського) рівня, яка повідомила, що проєкт ОП був оприлюднений на офіційному вебсайті для обговорення. Упродовж місяця усі зацікавлені особи мали змогу подати свої пропозиції на пошту або через заповнення форми. До робочої групи надійшли пропозиції від д-ра філол. наук, доцента кафедри перекладу та слов’янської філології М. В. Варданян: змінити назву нормативної дисципліни «Генеза світової літератури» на «Зарубіжна література: основні етапи та тенденції розвитку», оскільки, по-перше: поняття «світова література» охоплює також твори українського письменництва, тоді як зарубіжна розглядає літературні праці закордонних авторів. По-друге: слово «генеза» акцентує на зародженні літературних жанрів, тоді як на старших курсах доцільніше вивчати їх етапи і тенденції розвитку. Рекомендацію прийнято.
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 414
17.03.22 р. на засіданні кафедри англійської філології обговорено підготовку проєкту освітньо-професійної програми “Англійська мова, зарубіжна література” з підготовки магістрів зі спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)).
- Автор: Факультет іноземних мов
- Перегляди: 363