Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет
Дуже плідним у науковому плані виявилась осінь (особливо жовтень) 2024 року для асистента кафедри хімії і безпеки життєдіяльності Максима Олександровича Квітка. 19-20 жовтня він взяв участь у Міжнародному конгресі наукових досліджень "BİLSEL INTERNATIONAL KIBYRA SCIENTIFIC RESEARCHES CONGRESS", який відбувався у онлайн форматі на базі Burdur Mehmet Akif Ersoy University (Туреччина). Максим Квітко виступав у якості співавтора, аспіранта Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара і доповідача.
   
   
   
А вже 26-27 жовтня Максим Квітко взяв участь у Міжнародному конгресі наукових досліджень та іновацій "BİLSEL INTERNATIONAL EFES SCIENTIFIC RESEARCHES AND INNOVATION CONGRESS", який відбувався у онлайн форматі на базі Університету Ізміру (Туреччина).
   
   
   
28-30 жовтня Максим Олександрович взяв активну участь у 12-й Міжнародній науково-практичній конференції "SCIENCE AND SOCIETY: MODERN TRENDS IN A CHANGING WORLD" (Відень, Австрія), про що і отримав відповідний сертифікат.
   
   
І нарешті, 9-10 листопада Максим Квітко доповідав на у рамках Міжнародного конгресу наукових досліджень "BİLSEL INTERNATIONAL HARPUT SCIENTIFIC RESEARCHES CONGRESS" (Елязиг, Туреччина), про що і отримав відповідний сертифікат.
   
   
Щиро бажаємо нашому колезі подальших успіхів та ще багато-багато таких плідних жовтнів, але у будь-які інші місяці також!
28085
У вересні 2024 року до КДПУ у гості завітала Лариса Іванівна Броннікова - молодший науковий співробітник відділу генетичної інженерії Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. Завітала не просто так, а з діловим візитом - для виконання наукового дослідження з біохімії рослин.
Співавтором цього дослідження є асистент кафедри хімії та безпеки життєдіяльності Максим Олександрович Квітко. А саме дослідження відбувалось як на базі спеціалізованих приміщень віварію КДПУ (підготовча частина), так і на базі навчально-наукової лабораторії хімічного аналізу (вимірювальний етап). Саме на цьому етапі консультаційну допомогу щодо роботи із новітнім хіміко-аналітичним обладнанням дослідникам надала відповідальна за роботу навчально-наукової лабораторії Селіванова Тетяна Валеріївна. Протягом кількох вихідних науковці опрацьовували зразки та збирали емпіричні дані, фіксували результати вимірювань.
   
   
А якими були ці результати та у які цікаві висновки вони перетворились - про це ми дізнаємось, сподіваюсь, незабаром, коли дослідники оформлять свої наукові знахідки у статтю та опублікують її. Успіхів їм!
27654
Навесні 2023 року відбулась непересічна для кафедри хімії та методики її навчання подія – з 24 квітня по 27 травня 2023 в рамках проекту Erasmus+ та співпраці Еskişehir Technical University і КДПУ наш викладач Селіванова Тетяна Валеріїна протягом місяця проходила стажування за кордоном: відвідувала лекції і лабораторні заняття студентів-хіміків у Ескішехірському технічному університеті.
   
   
За час перебування у Туреччині Тетяна Селіванова отримала досвід проведення онлайн та очних занять від турецьких колег (проф. Алі Озджан, проф. Сібель Емір Ділтемиз, проф. Айча Озджан, док. Еліф Міне Онжу Кайа), поділилася власним досвідом та встановила міцні наукові та особисті контакти з турецькими науковцями.
   
   
Познайомилась з особливостями роботи в лабораторіях хімічного факультету, програмами та планами занять і провела лабораторні заняття з аналітичної хімії для турецьких студентів.
   
   
Також, Селіванова Т. В. приймала участь в роботі в науково-дослідній лабораторії рідинної хроматографії. А саме, разом з аспірантами опановувала ази роботи на приладі для рідинної хроматографії надвисокої ефективності, під керівництвом доктора Еліф Міне Онжу Кайа. 
25799
30 листопада 2018 у стінах Криворізького державного педагогічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Технології навчання хімії у школі та ЗВО", організаторами якої виступила кафедра хімії та методики її навчання КДПУ.
До участі у конференції було відібрано 34 доповіді, з них у секції 1 "Інформаційно-комунікаційні технології в хімічній освіті" - 9; у секції 2 "Сучасні методичні підходи до викладання хімії в різних освітніх просторах" - 18, та у секції 3 "Реалізація компетентнісного підходу до організації навчання хімії у школі та ЗВО" -7.
Конференцію привітальним словом відкрив декан природничого факультету Євтушенко Е. О., після чого розпочалсь пленарна частина, у ході якої доповідали учасники, що мали бажання та змогу обговорити останні досягнення технологій навчання хімії у школі та ЗВО особисто.
Відкрив конференцію незабутній виступ професора Семерікова С.О. про можливості застосування комп'ютерного моделювання (хмарних технологій, нейронних мереж) у хімії для визначення залежностей "структура-властивість" та розв'язання таким чином деяких хіміко-аналітичних задач прикладного характеру. Після цього були виступи інших учасників конференції: викладачів кафедри хімії та методики навчання, вчителів хімії та викладачів інших ВНЗ, студентів спеціальності "Середня освіта (Хімія)".
Переважна більшість доповідей були оригінальними, дискусійними та актуальними. Особливо слід відмітити доповідь студентки магістратури КДПУ Федорової А. за найкращий презентаційний супровід. Кафедра хімії та методики її навчання щиро дякує усім учасникам нашої конференції за розгляд актуальних проблем освіти, за окреслення найближчих перспектив змін освітнього середовища та актуальності таких змін. Більш детально з матеріалами конференції можна ознайомитися у репозитарії КДПУ: http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/2872 .
IF01IF02IF03
   
          Привітальне слово декана природничого факультету                        Виступ Томіліної Л. І. 
   
IF04IF05IF06
      Виступ Федорової А. С.                 Виступ Селіванової Т. В.                 Виступ Семерікова С. О.
   
IF04IF05IF06
     Виступ Старової Т. В.                    Виступ Наумової К. О.                         Виступ Долгіх Р. А.
   
6362
У період з 2012 по 2017 рр. викладачами кафедри хімії та методики її навчання здійснювалась робота над колективною темою «Хіміко-екологічний моніторинг небезпечних відходів на Криворіжжі та шляхи їх утилізації», а також виконувались науково-методичні дослідження різноманітної тематики. В межах цієї роботи виконувалась угода про співробітництво з ДНУ «Відділення морської геології та осадочного рудоутворення НАН України».
За колективною темою «Хіміко-екологічний моніторинг небезпечних відходів на Криворіжжі та шляхи їх утилізації» викладачами здійснено дослідження у таких напрямках:
  • визначення рідкісних елементів у складі залізних руд Криворіжжя;
  • умови синтезу комплексів Ренію;
  • визначення вмісту фторид-йонів у природних водах та питній воді, слині та зубних пастах (конкурсна робота);
  • особливості маркування небезпечних речовин;
  • аналіз донних осадів;
  • чинники та наслідки надходження різноманітних речовин у об’єкти довкілля: синтетичних мийних засобів (конкурсна робота), шахтних вод, газових викидів тощо;
  • розвиток методики екологічного виховання на уроках хімії у школі та у ВНЗ як засіб формування екологічно свідомого покоління.
Протягом п'яти років (2012-2017) викладачами кафедри було опубліковано близько 100 науково-методичних робіт, як одноосібних, так і у співавторстві з колегами чи студентами. Серед цих робіт 1 захищена кандидатська дисертація, 1 патент, 3 монографії, 29 наукових статей у фахових виданнях України; тези виступів на Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях, 7 методичних рекомендацій, 3 навчально-методичні посібники, близько 40 студентських курсових та кваліфікаційних досліджень, 3 з яких стали конкурсними роботами.
2747
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31