Студенти спеціальності 012 дошкільна долучаються до академічної мобільності, цей навчальний рік не є виключенням. Кафедра дошкільної і спеціальної освіти співрпацює у розрізі проведення академічної мобільності з кафедрою дошкільної освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
12 жовтня 2024 р. у межах ОК "Альтернативні засоби комунікації ..." для здобувачів ОС "Магістр", спеціальності 016 Спеціальна освіта (016.02 Корекційна психопедагогіка", ОПП Спеціальна освіта "Корекційна психопедагогіка. Логопедія" першого року навчання на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбулася гостьова лекція доктора філософії, старшого викладача кафедри дошкільної та спеціальної освіти Криворізького державного педагогічного університету, практикуючого дефектолога - Юлії Олександрівни Сіденко, на тему "Комунікативна система PECS". Під час лекції Юлія Олександрівна висвітлила питання історії створення комунікативної системи; докладно зупинилася на етапах впровадження комунікативних карток в роботі з безмовленнєвими дітьми, зокрема - дітьми з РАС.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 151
Бути вихователем – це справжнє покликання.Бажаємо від дитячого галасу ніколи не втомлюватися, а тільки радіти разом з маленькими бешкетниками кожному новому дню, кожній новій ідеї. Невичерпного джерела сил, здоров'я, натхнення і творчості!
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 188
Міжнародне стажування студентів кафедри дошкільної і спеціальної освіти в Академії прикладних наук м.Ломжи( Польша) в травні- червні показало успішність наших здобувачів, активну мотивацію до здобуття професійних компетентностей. Аспірантка кафедри Мигуля Вікторія, студентки третього та другого курсів Шупик С. , Кунова В., Погрібна В., Костенко Є., Рибченко Я., Гнатенко С., Татімова А. успішно здійснили програму теоретичної частини та відвідали Академію прикладних наук в м. Ломжи, познайомились з системою вищої освіти Польщі, відвідали лабораторії академії, побували в дошкільних закладах міста, провели заняття з дошкільнятами, познайомились з інклюзивними закладами освіти. Цікаво була організована колегами програма знайомства з історією польського міста. Впевнені, що подальше співробітництво з польськими колегами буде слугувати розбудові дошкільної та професійної освіти.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 379
Свято науки на кафедрі дошкільної і спеціальної освіти в травні було відзначено професійними зустрічами з колегами- педагогами-вихователями та вчителями-логопедами нашого міста. Цікаво представили викладачі кафедри шляхи розвитку професійних компетентностей та можливості професійного удосконалення: проф.О.Ковшар, доц.Ю Кулінка, доц. К.Суятинова, доц. М.Бадиця. Майстер-клас для вчителів- логопедів провели доц. Т.Коломоєць, ст.викладач А.Куренкова. Дякуємо фахівцю КЗ ЦПРПП Катерині Куц за підтримку.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 336
🗓️17 травня в Києві відбувся самий престижний захід для жінок-професіоналок
VI НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ «НАЙКРАЩА УКРАЇНКА В ПРОФЕСІЇ 2024».
📝Щороку, під час заходу з понад 1000 заявок, які надходять з різних куточків України обирають 100 претенденток, яких запрошують на офіційну церемонію нагородження.
Наближаємо перемогу разом
Все буде Україна 🇺🇦
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 337
Гостьова лекція- це завжди відповідально, це радість зустріти колег- однодумців та студентів. В травні професор кафедри дошкільної і спеціальної освіти О. Ковшар та методист ІПЦ К. Куц провела гостьову лекцію для студентів- магістрантів кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.Лекція на тему: " Організація партнерської взаємодії з батьками вихованців як умова організації освітнього процесу в сучасному закладі дошкільної освіти" була продовжена, як цікава дискусія.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 386
26 квітня 2024 року проводився міський майстер-клас для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти за участю науково-
педагогічних працівників кафедри дошкільної і спеціальної освіти КДПУ на тему «Формування національно-мовленнєвої особистості шляхом створення онлайн-квестів для дошкільників» (в рамках реалізації ІІІ етапу спільного прикладного проєкту «Формування національно-мовленнєвої особистості дітей передшкільного віку»)
Мета майстер-класу: підвищити обізнаність педагогів із можливостями використання технології вебквестів в освітньому просторі
закладу дошкільної освіти для розвитку мовленнєвої особистості та як інтерактивної форми мотивації та самоосвіти.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 373
Міжнародна співпраця з університетом MANS міста Ломжи ( Польща) була відзначена в травні спільним засіданням кафедри дошкільної і спеціальної освіти КДПУ та викладачами дружнього університету. Провели обговорення проблем міжнародного стажування студентів та спланували подальші питання співробітництва.
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 354
Цього річ студентка групи ДВм-23, Леус Катерина Олексіївна доєдналась до студентів Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя задля вивчення дисципліни вибіркової складової, деталі за посиланням: http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/kafedra-doshkilnoi-osvity/novyny/item/6863-akademichna-mobilnist-mahistriv-spetsialnosti-012-doshkilna-osvita-vyvchaiemo-dystsyplinu-aktualni-problemy-rozvytku-dytyny-rannoho-viku
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 295
21 березня 2024 року на базі ЗДО № 222 відбувся майстер-клас з вихователями «Дитяча агресія через війну: що робити і як допомогти».
Учасники заслухали виступи колег :
- Федоренко Тетяну , консультанта КЗ ЦПРПП КМР (вступні уваги ),
- Голубєву Ольгу, консультанта КЗ ЦПРПП КМР "Про недитячу агресію під час війни ",
- Шляхову Анну, практичного психолога КЗДО #101 КМР "Дитячий гнів як тригер війни ".
А практичну частину провели практичні психологи закладів дошкільної освіти № 280, 199, 17, 222, 264.
На заході були присутні й студенти 2 курсу гр. ДВП(ДВ)-22 Шупік Софія, Кравцова Анастасія і Потапенко Анастасія, які поділилися своїми враженнями: «Дуже сподобався сьогоднішній захід. На ньому було запропоновано багато практичних завдань, на яких ми поглибили свій рівень знань та закріпили теорію. Особливо сподобалась форма роботи з лялькою «Бобо», ця іграшка - обʼєкт на якому дитина може показати всі свої накопиченінегативні емоції. Теоретична частина була цікавою, легкою для сприйняття, з прикладами із життєвих ситуацій. Приємне і довірливе спілкування за круглим столом, різноманітні рухливі ігри - все це залишило незабутні спогади і гарний настрій! Такі заходи нині необхідні для молодих спеціалістів, для здобувачів освіти, адже в майбутньому отримані знання будуть завжди в нагоді!» Дякуємо за можливість долучитися до роботи та можливість співпрацювати з практиками міста!
- Автор: Кафедра дошкільної освіти
- Перегляди: 257