Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

IMG 7734

4–5 листопада 2024 року в Києві представники кафедри початкової освіти, зокрема завідувачка кафедри Олена Павлик, Людмила Лисогор та Світлана Кучер, взяли участь у тренінгу для представників закладів вищої освіти, які впроваджують спецкурси з діяльнісного підходу у початковій школі в освітньо-професійні програми за спеціальністю Початкова освіта. Тренінг у листопаді став логічним продовженням низки освітніх заходів the LEGO Foundation в Україні , в яких у 2024 році брали участь викладачі кафедри початкової освіти: 27-28 серпня – координаційна зустріч-тренінг для закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної педагогічної освіти, м.Київ; 17-18 жовтня - вступний онлайн-тренінг щодо імплементації Програми СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів в Україні. Однією з найцікавіших програм, з якими ознайомилися учасники тренінгу, стала «Програма соціально-емоційного навчання «Зерна», яка розроблена Лабораторією з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання (EASEL Lab) Гарвардської вищої школи освіти, Кембрідж, Массачусетс, США.

IMG 7828

Провідна ідея курсів, які розроблені для імплементації в освітньому просторі України, - це допомога педагогічним працівникам та майбутнім фахівцям в реалізації концепції Нової української школи – формування молодого покоління громадян нашої держави, яким властива соціальна проактивність, ініціативність і рішучість в покращенні навколишнього світу цікавими і доступними способами. Саме такі компетенції розуміються нині під поняттям «агентність» особистості. На сьогодні стало зрозумілим, що підготовку до реалізації програм з діяльнісного та ігрового підходів необхідно вести вже в університеті, надаючи майбутнім вчителям необхідні навички і формуючи ціннісні орієнтири їх педагогічного шляху.

IMG 7830

Тренери і куратори освітніх проєктів, що впроваджуються the LEGO Foundation в Україні, уміло вплітають активності з діяльнісного підходу та соціально-емоційного навчання в адженду семінарів, тому учасники завжди виносять з них цінний багаж нових знань, навичок, натхнення та потужного емоційного заряду. Працюючи в колі, в мікрогрупах та з використанням цифрових ресурсів, педагоги мали можливість познайомитися і потоваришувати, обмінятися досвідом, випробувати нові форми роботи, покреативити, створити міні-проєкти на основі пропонованих методичних матеріалів.

фото5

Для допомоги педагогам та їх батькам команда the LEGO Foundation в Україні розробляє методичне забезпечення навчальних курсів: для сучасних українських реалій адаптовано сайти, є сторінки в соцмережах, де інформація оновлюється, видається безкоштовна навчально-методична література. Всі практичні завдання, проєкти та ігри готові до використання, але обов’язково передбачають гнучкість і можливість змін відповідно до потреб викладача і студентів.

IMG 9352

Наразі зазначені програми вбудовуються викладачами кафедри початкової освіти в наявні навчальні курси (педагогіка початкової освіти, методика навчання мовно-літературної освітньої галузі, методика навчання технологічної освітньої галузі, методика навчання природничої освітньої галузі, актуальні проблеми початкової освіти, вибіркові дисципліни) у підготовці здобувачів спеціальності 013 Початкова освіта. У Нових навчальних планах підготовки бакалаврів початкової освіти  передбачено спецкурс з діяльнісного підходу у початковій школі.

IMG 9395

КДПУ підтримує освітні проєкти, які впроваджуються  у межах Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation від 13.10.2023 року та наказу МОН України від 11.10.2023 року № 1235 «Про деякі питання впровадження освітніх компонентів (навчальних дисциплін, спецкурсів, модулів) з соціально-емоційного розвитку і навчання, психосоціальної підтримки дітей та педагогів в умовах кризових ситуацій, упровадження ігрових та діяльнісних методів навчання та розвитку».

28137
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31