13 лютого 2025 року відбувся методичний практикум "НАПИСАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ ІЗ МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ, ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (на вибір)". У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня освіти, завідувачі кафедр факультету української філології доцент Наталія Мельник, професор Тетяна Мішеніна, викладачі: професор Світлана Ковпік, доценти Світлана Журба, Наталія Шарманова, Наталя Яременко.
Учасниками методичного практикуму висвітлювалися питання, пов'язані зі специфікою написання курсових робіт з методики навчання фахових дисциплін. Зауважено, що вимоги до курсових робіт з цієї дисципліни досить високі насамперед тому, що кредитно-модульна система навчання передбачає оптимізацію освітнього процесу, посилення уваги до самостійної роботи здобувачів, їх самовизначення, саморозвитку, самовдосконалення, дозволяє індивідуалізувати та диференціювати знання, забезпечити якість підготовки майбутніх учителів української мови і літератури.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 94
13 лютого 2025 року здобувачі освіти факультету української філології взяли участь у творчій зустрічі з українською письменницею, журналісткою, науковицею Наталією Дев’ятко. Зустріч відбулася в межах співпраці кафедри української та зарубіжної літератур КДПУ із кафедрою філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Авторка презентувала історичну повість «Скарби Олександра Поля», яка присвячена постаті видатного науковця, історика, мецената, економіста, розбудовника культури Катеринослава та Кривого Рогу. Твір складається із завершених історій, кожна з яких ілюструє різні етапи життя вченого.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 83
12 лютого 2025 року на факультеті української філології відбувся вебінар для першокурсників «Визначаємося з вибірковими дисциплінами». Цей захід мав на меті допомогти здобувачам освіти зорієнтуватися у виборі навчальних дисциплін, що сприятимуть розширенню знань і навичок відповідно до індивідуальних уподобань і майбутніх професійних зацікавлень.
Організаторами зустрічі стали гаранти ОП (доц. Наталя Яременко, доц. Наталя Березовська-Савчук, доц. Інна Онікієнко), представники деканату (в. о. декана Наталія Коломієць, заступник декана з навчальної роботи Любов Семененко), куратори академічних груп (доц. Наталя Шарманова, доц. Ганна Асмаковська), які підготували для здобувачів освіти вичерпну інформацію про політику вибірковості КДПУ.
Організатори поінформували про принципи вибору навчальних дисциплін, пояснили, які критерії слід враховувати (зв’язок із майбутньою професією, власні вподобання й академічні цілі тощо). Учасникам презентували алгоритм використання каталогу вибіркових дисциплін, продемонстрували можливість ознайомлення із силабусами курсів на платформі МООDLЕ.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 232
07 лютого 2025 року відбулися збори студентів ІІІ курсу задля окреслення важливих напрямів науково-дослідницької роботи, зокрема йшлося про такий вид наукової діяльності як курсова робота з української мови або української / зарубіжної літератури, заплановані як результат вільного вибору здобувачів освіти.
Студенти мали змогу ознайомитися з інформацією в. о. завідувача кафедри української мови проф. Т. М. Мішеніної, яка звернула увагу присутніх на особливості курсової роботи як особливого виду індивідуальної роботи студента, а також закцентувала на тій нормативно-правовій базі, відповідно до якої студенти здійснюють власні науково-дослідницькі проєкти. Задля того, аби зорієнтувати здобувачів освіти й допомогти на цьому важливому етапі їхнього професійного становлення, до зібрання долучилися куратори відповідних академічних груп – доцент кафедри української мови С. А. Бузько, доцент кафедри української та зарубіжної літератур І. М. Онікієнко.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 173
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 515
30 січня 2025 року на факультеті української філології Криворізького державного педагогічного університету відбулося засідання, присвячене актуальним питанням оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти та організації процедури ліквідації академічних заборгованостей із навчальних дисциплін, курсових робіт і практик.
Викладачі факультету зосередили увагу на ключових нормативних документах університету, що регулюють ці процеси («Положення про систему оцінювання навчальних досягнень студентів у КДПУ», «Положення про використання технологій дистанційного навчання в освітній діяльності КДПУ» та ін.). У ході обговорення викладачі факультету обмінялися думками щодо особливостей оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, специфіки процедури ліквідації академічних заборгованостей.
Засідання стало важливим майданчиком для конструктивного діалогу та вироблення спільних рішень щодо підвищення якості освітнього процесу на факультеті.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 369
У грудні 2024 року між факультетом української філології Криворізького державного педагогічного університету та Музеєм культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» підписано договір про проходження здобувачами освіти, які навчаються за освітньою програмою "Українська мова і література, зарубіжна література", літературно-культурологічної практики (2025-2026 навчальний рік).
У межах практики передбачено залучення фахівців у галузі літератури мовою ідіш з Ізраїлю та Литви: академічного директора Міжнародного ідиш-центру (Вільнюс, Литва) при Світовому Єврейському Конгресі, доктора Мордехая Юшковського (Єрусалим, Ізраїль) та керівника магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, президента Української асоціації юдаїки, кандидата історичних наук Віталія Чорноіваненка.
За період практики студенти познайомляться зі здобутками літератури мовою ідіш на теренах України у ХІХ столітті та творчістю Шолом-Алейхема.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 348
15 січня 2024 року студент 3-го курсу факультету української філології Данило Дятел (гр. УАФ-22) став головним гостем зустрічі в розмовному клубі «Спілкуймося українською», яка проходила в бібліотеці №10 палацу культури «Мистецький». Данило не лише наголосив на важливості спілкування українською мовою в час повномасштабної війни, а також розповів про зміни в останній редакції «Українського правопису» (2019 р.). Усі присутні мали можливість висловити свої думки, поспілкуватися й послухати чарівну музику у виконанні нашого студента.
![]() |
![]() |
Клуб «Спілкуймося українською» – це регулярні зустрічі (на базі бібліотек нашого міста) для тих, хто хоче покращити свої знання української мови, навчитися грамотно й комунікативно виправдано висловлюватися.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 337
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 262
09 січня 2024 року магістрам факультету української філології було вручено дипломи. В урочистій атмосфері пролунали привітання й подяки, промайнули згадки про роки навчання в університеті, про недоспані ночі, важкі сесії, тривожні й переможні моменти… тепер усе це позаду. У цей день нас усіх гріють щирі усмішки дипломованих фахівців, які вкотре у воєнний час демонструють силу й наполегливість до здобуття освітніх висот.
Здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники переконані, що вища освіта на сьогодні є показником свободи, виразником інтелектуального, професійного і соціального вибору людини. Диплом магістра Криворізького державного педагогічного університету є запорукою професійного успіху в майбутньому.
Вітаємо магістрів факультету української філології та бажаємо всім мирного неба, нових наукових і творчих звершень, мудрих рішень, високих професійних досягнень у незалежній Україні!
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 394