24 квітня 2025 року кафедра історії та музей історії КДПУ організували та провели ХІ історико-краєзнавчі читання «Криворіжжя: погляд у минуле…».
В читаннях взяли участь не тільки історики, краєзнавці, музеєзнавці, але й представники факультетів КДПУ, співробітники бібліотеки КДПУ, в доповідях яких висвітлено становлення структурних підрозділів університету, долі окремих особистостей серед викладачів КДПУ, що були приурочені до 95-річчя Криворізького державного педагогічного університету.
Під хештегом Криворізькому педагогічному 95 представили свою доповідь к. п. н., доцент, декан фізико-математичного факультету Олена ВІХРОВА, к. п. н., доцент, зав. кафедри математики та методики її навчання, Дмитро БОБИЛЄВ, к. п. н., доцент, доцент кафедри інформатики та прикладної математики, заступник декана фізико-математичного факультету Світлана ШОКАЛЮК «ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТУ – 95: КРІЗЬ РОКИ, ЧЕРЕЗ ДОЛІ, У МАЙБУТНЄ» та Світлана Мальченко, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики її навчання "АСТРОНОМІЧНА ОСВІТА В КРИВОМУ РОЗІ: ВІД МИНУЛОГО ДО СУЧАСНОСТІ (1960-ті-2000-ні рр.)"
Вікторія Тротнер, ст. викладач Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею представила доповідь «ПАМ’ЯТІ НАУКОВЦІВ-БІОЛОГІВ КРИВОРІЗЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО».
Олена Лебедюк, в.о. директора бібліотеки КДПУ, Олена Дікунова, зав. відділу комплектування та науково-бібліографічної інформації бібліотеки КДПУ «БІБЛІОТЕКА КРИВОРІЗЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО: ЗМІНЮЄМОСЯ, РОЗВИВАЄМОСЯ, ТВОРИМО ІСТОРІЮ».
Традиційно для краєзнавчих читань привернув увагу виступ канд. істор. наук, завідувачки Державного архіву друку Книжкової палати України імені Івана Федорова (м. Київ) Лариси Дояр на тему «КРИВОРІЗЬКА ГАЗЕТНА ПЕРІОДИКА 1920-1930-х рр. (з фондів Книжкової палати України)»
Важливою подією читань стала презентація канд. іст. наук, доцентом, докторантом кафедри всесвітньої історії ДНУ ім. Олеся Гончара Романом Шляхтичем 1-го тому збірника документів «БОРОТЬБА ОРГАНІВ НКДБ – МДБ З НАЦІОНАЛІСТИЧНИМ ПІДПІЛЛЯМ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ (30-50-ТІ Рр. ХХ СТ.) із серії «ЗАСУДЖЕНІ ЗА НАЦІОНАЛІЗМ».
Яскравим моментом читань став виступ студентів спеціальності Історія Ярослави Вереши, Вікторії Лисенко, (гр.ІС-22) на тему «УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ІСТОРИКІВ КДПУ В АРХЕОЛОГІЧНИХ ЕКСПЕДИЦІЯХ (1998-2024 РР.)».
Як було зазначено на попередніх читаннях, і тенденція підтримана цьогоріч - при формуванні майбутніх фахівців освітньої сфери кафедра історії Криворізького педагогічного визначає важливою складовою освітньої програми Історія та громадянська освіта те, що в ній враховано потреби нашого регіону.
Традиційним для Читань стала участь і представників історико-краєзнавчого музею. Свою доповідь представила Олеся Тарабара, науковий співробітник Тернівського філіалу КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР - "СПОГАДИ КРИВОРІЗЬКОГО НАУКОВЦЯ Г. БЕНЯ ПРО АРХАНГЕЛО-МИХАЙЛІВСЬКИЙ ХРАМ У ВЕСЕЛИХ ТЕРНАХ"
З відеозаписами окремих доповідей ви можете ознайомитись на нашій Fb-сторінці
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 290
I - ші (15 квітня 2015 р.) |
|
II - гі (20 квітня 2016 р.) |
|
III - ті (06 квітня 2017 р.) |
|
IV - ті (26 квітня 2018 р.) |
|
V - ті (18 квітня 2019 р.) |
|
VI - ті (23 квітня 2020 р.) |
|
VII - мі (15 квітня 2021 р.) |
|
VIII - мі (14 квітня 2022 р.) |
|
ІХ - ті (20 квітня 2023 р.)
|
|
Х - ті (25 квітня 2024 р.)
|
|
- Автор: kafedra
- Перегляди: 1773
24 жовтня 2024 року на базі Криворізького державного педагогічного університету за ініціативи КПНЗ «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» КМР відбувся конкурс науково-пошукових робіт учнівської молоді Кривого Рогу «Історико-краєзнавча енциклопедистика рідного краю».
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 949
1 жовтня – особливий день для українців. В цей день відзначають День Захисників та Захисниць України, висловлюючі вдячність усім, хто захищає Батьківщину від ворога, та День українського козацтва.
1 жовтня 2024 р. з нагоди Дня козацтва на історичному було проведено інтелектуальну гру "Від джури до гетьмана".
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 641
25 квітня 2024 року кафедра історії та музей історії КДПУ організували та провели історико-краєзнавчі читання.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 678
11 грудня 2023 року в рамках вивчення дисципліни «Етнографія України» відбулась науково-практична конференція присвячена розшифруванню студентами сарматських тамг зі стели знайденої на Криворіжжі у 1887 році, біля залізничної станції Вечірній Кут. У конференції взяли участь студенти групи ІС-22 під керівництвом старшого викладача кафедри історії Ігоря Панафідіна.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 977
26.10.2023 року на базі Криворізького державного педагогічного університету відбувся міський конкурс науково-пошукових робіт «Історико-краєзнавча енциклопедистика рідного краю» серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти у змішаному форматі. Конкурс започатковано у 2021 році і проводиться він щорічно під час шкільних осінніх канікул. Метою Конкурсу є збереження, вивчення й популяризація серед учнівської молоді знань про минуле та сучасне Криворізького регіону з урахуванням його самобутності й неповторності.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 1155
Курган "Ремонтирська могила" розташований на будмайданчику цеху № 2 заводу цементно-стружкової плити м. Кривого Рогу.
Топографічно курган знаходився на вододілі рік Інгулець і Саксагань, в 7км на схід від лівого берегу р. Інгулець уверхів’ях балки
Рековата.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 876
Розташовувалася в 0,4км на схід від Криворізької вовнопрядильної фабрики та в 0,7км на захід від Криворізького комбінату хлібопродуктів №1, на території вагоноремонтного заводу. Складалася з 2 насипів, з’єднаних між собою валом. Сучасна висота кургану № 1 становить 2,25м, діаметр 46м.. На насипу кургану знаходилися стовпи лінії електропередач, на вершині – пункт тріангуляції, репер якого використовувався для прив’язки поховань. У кургані досліджено 7 захоронень: 4 ямних, 2 катакомбних , 1 - епохи пізньої бронзи. Відкритий лист на дослідження кургану був виданий на ім’я співробітника Криворізького музею О.О.Мельника.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 1089