Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

23 березня 2023 року міжнародний онлайн-лекторій у межах проєкту Ukraine Global Faculty продовжив свою роботу. Лекцію на тему «Golden Ages: What We Can Learn from Their Rise and Fall» прочитав Юхан Норберг – письменник, викладач і режисер, старший науковий співробітник Інституту Катона (Вашингтон) та Європейського центру міжнародної політичної економії (Брюссель).

Тема цієї лекції стане предметом нової книги, над якою нині працює пан Норберг. Він є автором понад двадцяти книг з глобальної економіки й підприємництва; до його наукових інтересів належать актуальні проблеми глобалізації та прогресу, свободи й макроекономічного розвитку. «Чого може досягти суспільство, яке має свободу зробити це? Історії відомі часи небаченого процвітання цивілізацій, тож маємо потенціал досягти цього знову», – підкреслив спікер на початку онлайн-зустрічі.

Від античної Греції та Стародавнього Китаю до Італії доби Відродження людство мало п’ять епох розквіту науки й економічного зростання. Учасники онлайн-лекторію дізналися, що об’єднувало ці «золоті ери» бурхливого розвитку різних галузей суспільного виробництва, що стало чинниками початку таких епох, чим вони завершувалися та які висновки сьогодні можна зробити з їхнього досвіду. Ідеї важливі для успішного розвитку суспільства, а свобода слова, наукової думки, підприємництва є необхідною умовою прогресу – таким був основний меседж лекції.

Присутні мали можливість скористатися синхронним перекладом англомовної лекції українською та поставити запитання в чаті англійською мовою. Сертифікат про участь користувачі сайту UGF зможуть завантажити на сторінці лекції протягом трьох днів після трансляції наживо, а відеозапис лекції буде оприлюднено через три дні за покликанням «Recorded video». Про наступні онлайн-зустрічі в межах проєкту від Ukraine Global Faculty буде повідомлено на сайті й Facebook-сторінці КДПУ.

Організатори міжнародного лекторію запрошують здобувачів освіти й науково-педагогічних працівників долучитися до опитування, щоб зібрати відгуки, пропозиції та побажання щодо пропонованих лекцій. Висловити свою думку можна за покликанням.