Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

20190425 102443

У групі НАФ-18 25 квітня 2019 року (ауд.107) було проведено кураторську годину присвячену 33 річниці аварії на ЧАЕС. Говорили про трагічні події 1986 року, жахливі наслідки аварії, сучасний стан ЧАЕС.

Студенти мали змогу переглянути відеоматеріали про спорудження та введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, який, на думку фахівців, зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

Кураторську годину підготувала та провела кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Мархева Оксана Євгенівна.
14550 620x410 COLLAGE

  

7730

IMG 0093

Третього травня 2019 р. у групі НАФ-17 було проведено кураторську годину з нагоди Днів Європи, які святкуються щорічно 5 і 9 травня в країнах-членах Європейського Союзу. З 2003 року свято миру та єдності збирає на врочистих заходах і нас українців. Філонова Марія та Лопацька Валерія нагадали присутнім про історичні передумови створення ЄС, розказали про традиції вшанування знаменних подій.

Цього року свято прийде до України 18 травня. Зокрема городян нашого міста гостинно зустрічатиме парк ім. Богдана Хмельницького, де пройдуть основні врочистості. Серед організаторів останніх будуть і студенти відділення НАФ факультету іноземних мов.

Насамкінець зав’язалась жвава розмова про європейське майбутнє нашої держави. Студенти поділились один з одним думками й припущеннями про те, яким воно буде та що слід зробити для його реалізації. 

Кураторську годину підготувала та провела кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Чорна Ольга Володимирівна.

  

7708

10 COLLAGE

Студенти групи НАФ-16 вкотре були задіяні у підготовці й проведенні франкомовного заходу – вистава-гра «Кольоровий вечір», яка відбулася 12 квітня о 14.00. У заході також взяли участь студенти групи АНФ-17. Серед запрошених були представники деканату і викладачі факультету іноземних мов.

За сюжетом професор Бурдьє мріє знайти спосіб зробити всіх людей щасливими. Він вирішує створити квітку щастя, а у якості складових взяти кольори, оскільки щастя – це багатокомпонентне явище: «Le rouge cest lamour et la passion. Quand on aime et on est aimé, on est heureux.

Le jaune et l’orange c’est la lumière et le chaud.

Le vert c’est la fraîcheur et l’harmonie. L’homme a toujours besoin de l’harmonie.

Et le bleu ? Oui, le bleu c’est le ciel, le rêve ... l’eau. Oui, l’eau, l’homme consiste de l’eau, c’est indispensable.1 COLLAGE

Un peu de blanc, un peu de noir.»

«Червоний – це любов і пристрасть. Коли людина любить і її люблять, то вона щаслива.

Жовтий і оранжевий – це світло й тепло.

Зелений – це свіжість і гармонія. Людина завжди потребує гармонії.

А синій? Так, синій – це небо, мрія … вода. Так, вода, людина складається з води, це беззаперечно необхідно.

Трохи білого, трохи чорного.»

6 COLLAGE

Проте через невдалий експеримент стався вибух, і всі кольори зникають. Професор у відчаї, він звертається за допомогою до ворожки мадам де Шантьє, яка дещо заспокоює професора, сказавши, що кольори опинились у чарівному лісі, але є шанс їх повернути: професор має відгадати загадки кожної з дев’ятьох «хранительок кольорів».

Далі захід набув форми гри, де студенти презентували кожен свій колір (цей колір був таємницею абсолютно для всіх, це була обов’язкова умова при підготовці заходу) за допомогою загадок, віршів, картинок, пісень, а глядачі й учасники вистави мали відгадати цей зашифрований колір. Нагородою слугувала пелюстка відгаданого кольору, яку кріпили на «квітку щастя».

13 COLLAGE

Ця частина заходу пройшла дуже жваво, весело, динамічно, пізнавально, вся аудиторія долучилась до розв’язування цікавих завдань, при підготовці яких студенти проявили всі свої творчі здібності й знання. У фіналі, коли всі кольори було відгадано і «квітка щастя» знову засяяла барвами, організатор заходу, Захарова Н.О., викладач кафедри німецької мови та літератури з методикою викладання, підвела підсумки:

«La vie est belle si elle est en couleurs. Les couleurs autour de nous changent chaque seconde et si vous avez des problèmes à ce moment, cela ne signifie pas du tout que la vie est totalement noire. Regardez plus attentivement et vous verrez que la vie est pleine de couleurs différentes et la solution de votre problème est assez simple. Nous vous souhaitons que votre vie soit toujours multicolore et que vous soyez toujours heureux!»

17 COLLAGE

 

 

«Життя прекрасне, якщо воно кольорове. Кольори навколо нас змінюються щосекунди, і якщо у вас зараз проблеми, це не значить, що життя абсолютно чорне. Подивіться уважніше, і ви побачите, що життя наповнене різними кольорами і рішення вашої проблеми є досить простим. Ми вам бажаємо, щоб ваше життя було завжди різнокольоровим і щоб ви були завжди щасливі!»

   

7517

IMG 30c9 квітня 2019 р. у рамках фестивалю «Французька весна» студенти групи НАФ-16 побували на вечорі кіно.

Захід розпочався короткою презентацією про виникнення і розвиток кінематографу, підготовленою студентками групи АНФ-17 Бараненко Анастасією і Бірюковою Вікторією. Варто відзначити, що студенткам вдалось знайти і продемонструвати оригінальну версію одного із перших фільмів, відзнятих братами Люмьєр (основоположники кінематографу), під назвою «L’arrivée d’un train à la Ciotat» («Прибуття поїзду на вокзал Сіота») (1896).

IMG COLLAGE

Для перегляду студентам був запропонований музичний фільм «Les parapluies de Cherbourg» («Шербурзькі парасольки») (1964) в оригіналі. За словами організатора вечора, нашого викладача Захарової Н.О., вибір фільму не випадковий, оскільки Всеукраїнський фестиваль передбачає заходи по вшануванню пам’яті видатного композитора Мішеля Леграна, який помер 26 січня 2019 р. Фільм є результатом співпраці режисера Жака Демі (Jacques Demy) і композитора Мішеля Леграна (Michel Legrand), головні ролі виконують Катрін Деньов (Catherine Deneuve) і Ніно Кастельнуово (Nino Castelnuovo). «Шербурзькі парасольки» створено в найкращих традиціях музичних фільмів про що, зокрема, свідчить премія Золота пальмова гілка на Канському фестивалі 1964 року.

7516

IMG 201 COLLAGE

У рамках фестивалю «Французька весна» 3 квітня 2019 р. студенти 3 курсу групи НАФ-16 взяли участь у творчому конкурсі юних франкофонів «Connaissez-vous la France?».

Захід передбачав командну роботу, проте кожен з учасників зміг проявити свої знання й таланти. Так, спочатку студенти змагались у читанні скоромовок французькою мовою. У другому конкурсі треба було прослухати пісню Джо Дассена Les Champs-Elysées, відновити послідовність тексту пісні, а потім заспівати її. На завершення студенти мали відповісти на питання вікторини. Питання були досить цікавими і різноманітними: про історію, культуру, географію, літературу Франції.

Поки журі підводило підсумки вікторина з участю гостей продовжувалась. Питання були дуже цікавими та яскраво проілюстровані. Студенти отримали масу задоволення, про що свідчать їхні відгуки:

Олександра Волошина: Для мене, як і для моїх одногрупників, подібний захід – це перший досвід. Мені дуже сподобалося. Атмосфера була теплою, вікторина – захоплюючою та пізнавальною. Я багато відкрила нового про культуру й історичне минуле Франції. Сподіваюся, що в подальшому наш університет не буде ігнорувати подібні заходи, тому що вони об’єднують та мотивують нас, студентів, більш поглиблено вивчати іноземні мови.

Валерія Лащенко: У цьому році вперше в нашому університеті проводиться «Французька весна». Я отримала можливість прийняти участь у вікторині. Захід був дуже цікавий і веселий, особливо для тих, хто цікавиться французькою мовою і культурою.

Дякуємо Захаровій Наталі Олександрівні за чудове свято та французський настрій, сподіваємося, що подібні заходи будуть проводитися частіше!

    

7411

соб 1 22 січня 2018 року викладачі кафедри німецької мови і літератури долучилися до урочистостей присвячених Дню Соборності, які проходили у головному корпусі КДПУ.

Ректор КДПУ професор Я.В.Шрамко виступив з вітальним словом з нагоди свята. Дуже цікавою була продемонстрована відеохроніка, яка проінформувала про історичні події, що спричинили проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

 

 

 

 

соб 4 соб 5

Володимир Володимирович Томашевський, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну КДПУ, познайомив усіх присутніх з проектом концепції скульптурно-художнього оформлення території КДПУ, розробленим кафедрою з участю скульптора Фурмана Олександра Івановича. Він здійснює величезну роботу з благоустрою та естетичного оформлення нашого міста та є автором скульптури Першої вчительки, що прикрашає вхід до головного корпусу КДПУ. Також присутнім були представлені макети робіт видатного скульптора.

соб 7  соб 6 соб 3

Прикрасою заходу були виступи студентів музично-хореографічного відділення, які привітали всіх присутніх своїми музичними композиціями. 

 

3792

  профориентация 0профориентация 1      профориентация 2

                                                 м.П'ятихатки                                                                             м.Жовті води                 

 

Протягом І семестру 2017-118 н.р. викладачами кафедри німецької мови та літератури з методикою викладання проводиться системна профорієнтаційна робота в школах міста та регіону. Зокрема в закріплених за кафедрою ЗОШ № 44, 45 та Тернівській гімназії регулярно поширюється об’єктивна інформація про можливості навчання в КДПУ у вигляді рекламно-роз`яснювальних проспектів. На дошках оголошення розміщено повідомлення про час і місце проведення Дня відкритих дверей в університеті (Літвінова Н. В., Турський В. О.).

Усне запрошення на День відкритих дверей отримали також учні (та їх батьки) Червоношахтарської ЗОШ (Устінова В. О., Дрогайцев О. І.), КГП № 24 (Карпюк В. А.), СКЗШ № 4 (Мархева О. Є.), НТМЛ № 16 (Чорна О. В.).

Електронною поштою надіслано презентаційні матеріали та інформацію про День відкритих дверей до ЗОШ № 20 міста Нікополь. Консультаційна робота проводиться за посередництва Шаповал М., вчителя школи. (Чорна О. В.)

Надано допомогу в реалізації спільного проекту Гете-Інституту (м. Київ) та НВК № 129 «Гімназія-ліцей академічного спрямування» нашого міста «Німці Криворіжжя». У вересні учні школи відвідали кафедру німецької мови та літератури. Для них було організовано зустріч зі студентами 4-го курсу німецького відділення, також були присутні студенти третього курсу та випускники минулих років. Темою обговорення стала німецька мова як засіб саморозвитку та інструмент економічного становлення. Бесіда справила на учнів очевидно позитивне враження, це може стати вагомим аргументом на користь факультету іноземних мов під час вибору місця навчання (Мельничук Г. М., Карпюк В. А., Лопатич Р. В.)

Вчителі німецької мови та учні ЗОШ № 20 та НВК № 129 отримують консультаційну допомогу щодо підготовки учнівських наукових робіт МАН (Мархева О. Є.).

У співпраці з методистом П`ятихатського РМК Шеремет Т. А. проведено системну профорієнтаційну роботу в кращих школах району та міста:

– П`ятихатська ЗШ І-ІІІ рівня № 1 П`ятихатської районної ради;

– П`ятихатська ЗШ І-ІІІ рівня № 2 П`ятихатської районної ради;

– П`ятихатська ЗШ І-ІІІ рівня № 3 П`ятихатської районної ради;

– Вишнівська ЗШ І-ІІІ рівня Вишнівської ОТГ;

– Нерудстальська ЗШ І-ІІІ рівня П`ятихатської районної ради;

– Жовтянська ЗШ І-ІІІ рівня П`ятихатської районної ради;

– Долинський НВК П`ятихатської районної ради;

– Жовтоолександрівська ЗШ І-ІІІ рівня П`ятихатської районної ради;

– Зорянська ЗШ І-ІІІ рівня П`ятихатської районної ради.                        (Чорна О. В.)

Укладено договір про спільну діяльність між КДПУ та П`ятихатською ЗШ І-ІІІ рівня № 3 (Чорна О. В.).

У рамках профорієнтаційної роботи з молоддю регіону налагоджено зв’язки з учнями 11 класу Жовтоводської гуманітарної гімназії ім. Лесі Українки. Випускниця гімназії Малюженко Анастасія була серед гостей Балу першокурсника, познайомилась зі студентами гр. НАФ-17, які поділились з нею своїми першими враженнями від навчання в КДПУ та від вступної кампанії. Було проведено коротку оглядову екскурсію головним та гуманітарним корпусом. Гостя в свою чергу поділилась враженнями та об’єктивною інформацією про університет з однокласниками (Чорна О. В.)

Оновлено інформаційний стенд факультету до Дня відкритих дверей (Турський В. О., Чорна О. В.).

Проведено профорієнтаційну бесіду з учнями випускних класів Криворізької Тернівської гімназії. (24.11.2017, Літвінова Н. В.)

Проведено профорієнтаційну бесіду з батьками учнів дев’ятих класів НТМЛ № 16. (07.12.2017, Чорна О. В.)

08.12.2017 року в рамках українсько-німецького проекту «Мовний диплом із німецької мови» (deutsches Sprachdiplom), запровадженого Постійною Конференцією Міністрів культури ФРН в 1972 р. для учнів за кордоном, що діє в Україні з 1995 року, на базі СКЗШ №20 організовано конференцію за участю представників німецької сторони та тестування. Школа отримує допомогу в реалізації програми від кафедри німецької мови та літератури з методикою викладання. У згаданому заході брали участь студенти старших курсів спеціальності НАФ та викладач кафедри Хорошилова Н. В.

20.12.2017 року викладачами кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ Г.М.Мельничук та І.В.Мельничук під час батьківських зборів учнів старших класів КЗСШ № 20 м.Кривого Рогу була проведена профорієнтаційна бесіда, під час якої до батьків була донесена інформація щодо КДПУ, факультету іноземних мов та його німецько-англійського відділення.   

 

3599

Кафедра долучилася до презентації альманаху "Символ" та дитячого фесту "Приндики", де представляла сторінку "Національний фольклор". Дуже зворушливим був виступ Козака Андрія, учня центрально-міського ліцею.

FB IMG 1508400757835  fest

 

2812

ВИХОВНА РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ

(2017-2018 н.р.)

 

№ п/п

Назва заходу

Виконавці

Термін

Позначка про виконання

1.

Свято посвяти у студенти

Чорна О.В.

вересень

 

2.

Бесіда-інструктаж зі студентами щодо профілактики нещасних випадків

Чорна О.В.

Карпюк В.А.

Устінова В.О.

Мельничук І.В.

Хорошило ва Н.В.

вересень

 

3.

Бесіда «Твої права, студент»

Устінова В.О.

вересень

 

4.

Участь у міському святі до Дня національних меншин

Карпюк В.А.

вересень

 

5.

Бесіда до Міжнародного дня миру

Мельничук І.В.

вересень

 

6.

Бесіда «Моє здоров’я – найвища цінність»

Лопатич Р.В.,

Устінова В.О.

вересень

березень

 

7.

Фотоконкурс на тему «Це – мій університет».

Куратори академічних груп

вересень

 

8.

Назва цій професії – учитель (бесіда)

Карпюк В.А.,

жовтень

 

9.

Специфіка вчительської діяльності

Карпюк В.А.

Устінова В.О.

Мельничук І.В.

Хорошило ва Н.В.

жовтень

 

10

Конкурс на кращий плакат, «Студентське життя».

Куратори академічних груп

жовтень

 

11.

Відвідування гуртожитку для ознайомлення з соціально-побутовими умовами проживання студентів.

Чорна О.В.

Карпюк В.А.

Устінова В.О.

Мельничук І.В.

щомісячно

 

12.

 Участь у підготовці до Дня Першокурсника.

Чорна О.В.

жовтень

 

13.

Кураторська година «Права і обов’язки громадян України»

куратори

жовтень

 

14.

«Україна і Європа: Кроки назустріч» (бесіда)

Карпюк В.А.

листопад

 

15.

Бесіда «Про що свідчать наші державні символи»

Устінова В.О.

жовтень

 

16.

Виховна година «Конфлікт як джерело девіантної поведінки»

Устінова В.О.

жовтень

 

17.

Бесіда до Дня учителя

Куратори академічних груп

жовтень

 

18.

Похід в театр пластики «Академія руху»

Мельничук І.В.

жовтень

 

19.

Бесіда до Дня захисника вітчизни

Мельничук І.В.

жовтень

 

20.

Бесіда «Історичні витоки свята Покрови пресвятої Богородиці та його значення для України»

Мельничук І.В.

жовтень

 

21.

Бесіда «Реформа освіти – нові вимоги до сучасного вчителя»

Куратори академічних груп

жовтень

 

22.

Виховна година «Наркотикам – ні!»

Лопатич Р.В.

листопад

 

23.

Бесіда, присвячена Дню української писемності та мови

Чорна О.В.

листопад

 

24.

Бесіда до Всесвітнього дня студентів

Мельничук І.В.

листопад

 

25.

Конкурс серед академічних груп факультету на кращій плакат: «Студентство – краща пора», присвячений Міжнародному дню студента.

Чорна О.В.

Карпюк В.А.

Устінова В.О.

Мельничук І.В.

Хорошило ва Н.В.

листопад

 

26.

Бесіда до Дня Гідності і Свободи

Мельничук І.В.

листопад

 

27.

Всеукраїнська акція «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Яцик О.П.

Мельничук І.В.

листопад

 

28.

Бесіда «Молодь проти СПІДу»

Устінова В.О.

листопад

 

29.

Бесіда «Яким має бути сучасний фахівець: вимоги роботодавців»

Устінова В.О.

листопад

 

30.

Бесіда «Чистота довкілля – почни з себе»

Куратори академічних груп

листопад

 

31.

«Україна і Європа: Кроки назустріч» (бесіда)

Карпюк В.А.

листопад

 

32.

Бесіди  на тему : «Літературна спадщина Німецького письменника В. Гауфа (1802-1827)»,присвячену 215-ти річчю від дня народження

Хорошилова Н.В.

Куратори академічних груп

листопад

 

33.

Відвідування гуртожитку

Всі куратори

регулярно

 
 

Виховні заходи з нагоди 100-річного ювілею письменника Г. Белля (21 грудня)  і 220 - річчя Генріха Гейне (13 грудня)

Яцик О.П.

грудень

 

34.

Виховна година «Мова як чинник національної свідомості»

Чорна О.В.

Карпюк В.А.

Устінова В.О.

грудень

 

35

Бесіда щодо здорового способу життя до Міжнародного дня боротьби за СНІДом (1 грудня)

Яцик О.П.

грудень

 

36.

Бесіда «Студентське самоврядування: проблеми та перспективи»

Устінова В.О.

грудень

 

37.

Свято Різдва в Німеччині

Мельничук І.В.

Карпюк В.А.

грудень

 

38.

Виховна година до Дня Святого Миколая

Чорна О.В.

грудень

 

39.

Участь у благодійному концерті та Різдв’яному ярмарку

Карпюк В.А.

грудень

 

40.

Проведення зборів перед новорічними святами з метою обговорення підготовки до сесії та правил поведінки під час канікул.

Куратори академічних груп

грудень

 

41.

Кураторська година до Дня Соборності України

Карпюк В.А.,

Мельничук І.В.

лютий

 

42.

Урок мужності «Афганістан – ти біль душі моєї»

Карпюк В.А.

Дрогайцев О.І.,

Устінова В.О.

лютий

 

43.

Заходи до дня визволення Кривого Рогу

Дрогайцев О.І.

лютий

 

44.

Виховна година «Утримайся від наркотиків – збережи життя»

Куратори академічних груп

лютий

 

45.

Бесіда «Запитання і відповіді про туберкульоз»

Устінова В.О.

лютий

 

46.

«Мовленнєвий етикет студентів - культурне обличчя нації»;

Карпюк В.А.

лютий

 

47.

Кураторська година до дня народження Т. Шевченка «Пророк, якого ми не знали»

Карпюк В.А.

Мельничук І.В.

березень

 

48.

Проведення заходу присвяченого дню гумору (конкурс на кращу гумореску)

Куратори

квітень

 

49.

Правила поведінки та принципам людської моралі

Карпюк В.А.

квітень

 

50.

Участь у підготовці до «Студентської весни»

Карпюк В.А.,

Дрогайцев О.І.

березень квітень

 

51.

Виховна година «У Чорнобиля немає часу»

Устінова В.О.,

квітень

 

52.

Бесіда «Державна символіка»

Мельничук І.В.

квітень

 

53.

Година спілкування «Не забувай, що живеш серед людей»

Устінова В.О.

квітень

 

54.

Бесіда до Всесвітнього  дня Землі

Мельничук І.В.

квітень

 

55.

Бесіда до Всесвітнього дня здоров’я

Яцик О.П.

квітень

 

57.

Кураторська година до Дня Перемоги

Куратори академічних груп

травень

 

58.

Проведення зборів зі студентами підведення підсумків навчання кожного семестру, року.

Куратори академічних груп

протягом

 навчального

року

 

59.

Організація участі  студентів у вечорах, дискусіях, диспутах, конкурсах художньої самодіяльності факультету та університету.

Куратори академічних груп

протягом навчального

року

 

60.

Організація участі студентів в спортивних заходах  університету.

Дрогайцев О.І.

Куратори академічних груп

протягом навчального

року

 

61.

Залучення здібної молоді до роботи наукових гуртків, участі у студентських наукових конференціях.

Карпюк В.А.

протягом навчального

року

 

62.

Організація участі студентів у профорієнтаційній роботі, підготовка матеріалів для зустрічей з абітурієнтами за місцем проживання.

Турський В.О.

Мельничук І.В.

Куратори академічних груп

протягом навчального

року

 

63.

Кураторська година до Дня Перемоги

Дрогайцев О.І.

Куратори академічних груп

травень

 

64.

Кураторська година до Міжнародного дня родини

Мельничук І.В.

травень

 

65.

Урок мужності «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього»

Дрогайцев О.І.

Куратори академічних груп

травень

 

66.

Тематичні дискусії в академічних групах  та підведення підсумків роботи за рік

Куратори академічних груп

травень

 

 

                                               

2591

20 лютого 2017 з метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, прищеплення у студентів любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та  розвитку бажання стати гідними громадянами України, куратор групи НАФ-14, Устінова Вікторія Олександрівна, провела виховну годину на тему: «Небесна сотня: герої не вмирають» з студентами III курсу.

c 1 


                                       c 2     c 3

1333
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30