Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

1). Щодо організації дистанційного вивчення дисциплін кафедри образотворчого мистецтва, які викладаються у другому семестрі.
1.1. З початку карантину на сайті кафедри образотворчого мистецтва КДПУ розроблено зміст й поетапно висвітлюється стан дистанційного навчання: теми лекційних, практичних і лабораторних завдань; питання для самостійного опрацювання; методичні рекомендації по виконанню практичних і лабораторних завдань; тематика рефератів; питання для підготовки до тестового контролю, список літератури до кожного завдання та оприлюднено допоміжний комплекс методичних матеріалів (навчальні електронні посібники тощо).
1.2. Студентам, які працюють над курсовими і кваліфікаційними роботами (проектами) надано можливість Оnline спілкування і консультацій з науковими керівниками (згідно графіка переглядів кваліфікаційних робіт (проектів) і графіка консультацій НПП). Задля того, щоб у здобувачів освіти та їх батьків було чітке уявлення що освітні послуги, вони отримують у повному обсязі на сайті кафедри образотворчого мистецтва КДПУ окрім завданнь для опрацювання в період карантину тем з фахових дисциплін і графіків переглядів та консультацій, студенти матимуть змогу спілкуватися з викладачами кафедри за допомогою Email; номерів мобільних телефонів НПП; спілкуватися за допомогою Facebook, Меssеnger та інших форм Оnline спілкування.
1.3. Викладачами кафедри розробляються силабуси навчальних дисциплін, додаткові питання до кваліфікаційних іспитів 4 курсу та вступних іспитів до магістратури, оновлюються навчальні програми за навчальними планами 2017р.
1.4. Розробленні та розташовані на сайті кафедри образотворчого мистецтва КДПУ «Методичні рекомендації до написання й оформлення кваліфікаційних робіт (проектів)» (вимоги).
1.5. Навчальні дисципліни, викладачі, курси:
Дизайн освіта:
1. Рисунок; Живопис – ст.викл. Дмитренко. В. В., викл. Пономар С. П., 1 курс.
2. Рисунок; Живопис – ст.викл. Щербакова Л. А., ст.викл. Щербаков О. Ю., 2 курс.
3. Рисунок; Живопис – ст.викл. Балюк Л. В., к.пед.н., ст.викл. Зенькович Ю. О., 3 курс.
4. Рисунок; Живопис – к.пед.н., доцент Пильнік Р. О., к.пед.н., доцент Чирва О. Ч., 4 курс.
5. Історія мистецтва та дизайну – к.пед.н., ст.викл. Зенькович Ю. О., 1 курс., к.пед.н., доцент Пильнік Р. О., 2 курс.
6. Теорія та методика дизайну – к.пед.н., доцент Чирва О. Ч., 4 курс.
Образотворче мистецтво:
1. Рисунок; Живопис – ст. викл. Дмитренко. В. В., викл. Пономар С. П., 1 курс.
2. Рисунок; Живопис; Композиція – ст. викл. Брижата І. Г., ст. викл. Рудий А. А., 2 курс.
3. Рисунок; Живопис; Композиція – к.пед.н., доцент Красюк І. О., ст. викл. Мішуровський В. В., 3 курс.
4. Рисунок; Живопис; Композиція – ст. викл. Юрченко О. С., 4 курс.
5. Спеціалізація в творчих майстернях – ст. викл. Щербакова Л. А., 4 курс.
6. Спеціалізація в творчих майстернях – ст. викл. Щербакова Л. А., 5 курс.
7. Методика викладання образотворчого мистецтва – к.пед.н., доцент Красюк І. О., ст. викл. Дмитренко В. В., 3 курс.
8. Історія мистецтва – к.мистецтв., проф. Удріс І. М.,1- 2 курси.
9. Історія методів малювання в Україні – к.пед.н., доцент Красюк І. О., к.пед.н., ст. викл. Зеньковіч Ю. О., 5курс.
10.Теоретичні основи художньої творчості – к.пед.н., доцент Пильнік Р. О., 5 курс.
11. Станкова графіка – к.пед.н., доцент Пильнік Р. О., 2 курс.
12. Історія мистецтва та мистецтвознавства України – викл. Петренко О.О., 5 курс.
13. Скульптура та пластична анатомія – ст. викл. Фурман О. І., 1 курс.
14. Практикум з образотворчого мистецтва – ст. викл. Мішуровський В. В., 5 курс.

2). На період карантину викладачі кафедри образотворчого мистецтва працює над колективною кафедральною темою:
2.1. Кафедральна тема: «Реалізація кваліфікаційних вимог і фахових компетентностей в процесі підготовки майбутніх вчителів образотворчого мистецтва».
Мета: Метою комплексної наукової роботи кафедри є встановлення на основі аналізу діючих навчальних освітніх програм, сучасних методик та праць провідних вчених оптимальних шляхів набуття студентами спеціальності «Середня освіта. Образотворче мистецтво» фахових предметних компетентностей у сфері образотворчого мистецтва як запоруки успішної майбутньої професійної діяльності: здійснення різних видів педагогічної та самостійної науково-творчої роботи. Серед провідних завдань дослідження - обгрунтування доцільної послідовності освоєння студентами освітніх дисциплін фахового блоку навчального плану та визначення параметрів повноцінного забезпечення інваріантної та варіативної складових навчального процесу.
В процесі реалізації комплексної програми дослідження планується виявлення найбільш раціонального комплексу методів і засобів, що мають застосовуватись у викладанні нормативних - рисунок, живопис, композиція, історія мистецтва, методика викладання образотворчого мистецтва тощо – та варіативних фахових дисциплін в академічній та самостійній роботі згідно новітніх тенденцій в даній освітній галузі. Результати уточнення діючих і розробки авторських навчальних програм та методичних матеріалів з метою успішної реалізації сформульованих в оновлених державних стандартах завдань по підготовці вчителів образотворчого мистецтва з наступним узагальненням досягнутих кожним викладачем кафедри результатів мають бути відображені в колективному навчально-методичному посібнику. Саме в період карантину НПП мають можливість максимально попрацювати над темою дослідження і не тільки.
2.2. Ряд НПП мають індивідуальну тему наукового дослідження: Брижата І. Г., Дмитренко В. В., Красюк І. О., Пильнік Р. О., Удріс І. М., Чирва О.Ч., які поглиблено досліджують чітко визначені аспекти мистецько-педагогічного спрямування. Художньо-педагогічна освіта, що ставить собі за мету виховати митців-педагогів, є достатньо різнобічною у своїх можливостях. У квітні відбудеться наукова конференція ( кафедра ДПМ і дизайну) до якої кожен НПП готує тези і статті (згідно відповідного розділу індивідуального плану).
2.3. Сучасна мистецька освіта і естетично-виховні можливості образотворчого та декоративного мистецтва безпосередньо зав’язані на особистості як педагога так і автора художнього твору. І тільки якщо художнику-педагогу буде що сказати іншим (молоді), продемонструвати на практиці творчий потенціал, майбутні фахівці матимуть приклад застосування здобутих знань, умінь і навичок. Тому викладачі кафедри образотворчого мистецтва виступають і як практикуючі живописці, графіки, скульптори, є членами професійних спілок України, а саме Національної спілки художників України і спілки дизайнерів України. Період карантину дає можливість викладачам кафедри розширити свій творчий внесок в образотворчу спадщину кафедри, університету, міста, демонструючи його на звітних виставках регіонального, всеукраїнського та міжнародного значення.

19.03.2020.
Завідувач кафедри І. О. Красюк

10720
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31