Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

Не зважаючи на всі труднощі організації дистанційного навчання, кафедра філософії  продовжує згуртовувати студентів різних факультетів  у межах наукового гуртка. Викладачі переконані, що науковий студентський гурток – це гарна нагода поглибити свої професійні навички, знайти однодумців, познайомитися з новими людьми, а також дізнатися щось нове! У 2022-2023 навчальному році науковий студентський  гурток «Юнософія» представлений 6 секціями.

У секції  «Проблеми онтології, гносеології, етики та естетики, актуальні питання соціальної філософії та історії філософії» (керівник: к. філос. н., доц. А. І. Абдула) студенти можуть поглибити свої знання у вивченні соціальної філософії, а також дізнатися багато нового з інших розділів.

Секція «Проблеми філософії, філософії освіти, філософії мови» орієнтована на студентів-мовознавців, але всі охочі також можуть доєднатися. К. філос. н., доц. Г. А. Балута заохочує до розгляду аксіологічних засад філософських концепцій, необхідних для формування світогляду студента-мовознавця. О. Є. Оліфер запрошує студентів доєднатися до перекладу першоджерел та вивчення класичних філософських текстів мовою оригіналу.

Філософській текстології присвячена також діяльність секції «Актуальні питання сучасної філософії. Аналіз оригінальних творів сучасних західних авторів, індивідуальний та груповий переклад філософських творів з англійської та німецької мов». К. філос. н., доц. О. П. Панафідіна разом зі студентами факультету іноземних мов займається дослідженням зв’язку перекладознавства і філософії та популяризацією здобутків сучасної аналітичної філософії та когнітивних наук.

У секції «Логіка та критичне мислення у педагогічній діяльності» к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко та к. філос. н., ст. викладач М. М. Брюховецький щопонеділка проводять зустрічі у форматі дискусійного клубу, щоб обговорити актуальні проблеми прикладної етики та критичного мислення та логіки у педагогічній діяльності. Особлива увагу у цій секції приділяється розвитку практичних навичок – створення дописів у соціальних мережах на морально-етичні теми та розв’язуванню педагогічних задач, дотичних до прикладної етики.

Якщо ви цікавитеся гендерними студіями, проблемами рівних прав, трансформаціями демократії у сучасному суспільстві, то завітайте у секцію «Соціокультурні та філософські засади формування рівних прав людини у постіндустріальному суспільстві» (керівник секції: к. філос. н., доц. О. В. Мішалова). Особливо закликаємо доєднатися до секції студентів-істориків задля розвитку професійних компетентностей, оскільки особлива увага у секції приділяється також філософії історії.


Усі охочі можуть долучитися до будь-якої секції. Для цього зв'яжіться з її керівником.

На фото одна із зустрічей нашого філософського дискусійного клубу.

image 2022 10 24T12 50 28 953Z

20624
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31