Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

13 лютого 2025 року відбувся методичний практикум "НАПИСАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ ІЗ МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ, ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (на вибір)". У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня освіти, завідувачі кафедр факультету української філології доцент Наталія Мельник, професор Тетяна Мішеніна, викладачі: професор Світлана Ковпік, доценти Світлана Журба, Наталія Шарманова, Наталя Яременко. 

зображення viber 2025 02 13 16 59 00 954

Учасниками методичного практикуму висвітлювалися питання, пов'язані зі специфікою написання курсових робіт з методики навчання фахових дисциплін. Зауважено, що вимоги до курсових робіт з цієї дисципліни досить високі насамперед тому, що кредитно-модульна система навчання передбачає оптимізацію освітнього процесу, посилення уваги до самостійної роботи здобувачів, їх самовизначення, саморозвитку, самовдосконалення, дозволяє індивідуалізувати та диференціювати знання, забезпечити якість підготовки майбутніх учителів української мови і літератури.

До присутніх звернулася в.о. завідувача кафедри української мови професор Тетяна Мішеніна, яка наголосила на тому, що відповідно до Положення про організацію освітнього процесу в Криворізькому державному педагогічному університеті, курсова робота є одним із видів індивідуальних завдань навчально-дослідницького чи творчого характеру, який має на меті поглиблення, узагальнення й закріплення знань студентів із відповідної навчальної дисципліни, застосування їх при розв’язанні конкретного фахового завдання і вироблення вміння самостійно працювати з навчальною і науковою літературою, електронно-обчислювальною технікою, використовувати сучасні інформаційні засоби та технології, має навчально-дослідницький характер і виконується з фахових навчальних дисциплін.

13.02.11111

Учасники практикуму акцентували на необхідності дотримання засад академічної доброчесності під час написання й перевірки курсової роботи, що зокрема передбачає чесність у виконанні навчальних завдань, досліджень та оцінюванні; відсутність плагіату, фальсифікації чи фабрикації даних; прозорість і справедливість у процесах навчання та викладання; визнання авторства інших через коректне цитування; уникнення необґрунтованого запозичення чужих ідей, робіт чи результатів досліджень. Академічна доброчесність сприяє формуванню культури відповідальності, поваги до інтелектуальної власності та забезпеченню якості освіти й наукових досліджень.

13.02.7777

Виступ Наталії Шарманової містив практичні поради щодо написання робіт такого типу. Наталя Миколаївна навела конкретні приклади, продемонструвала зразки робіт, зосередивши увагу здобувачів на формат аналізу літературознавчої, психолого-педагогічної й навчально-методичної літератури з основної проблеми дослідження, особливості ретроспективного та прогностичного аналізу шкільних навчальних програм, підручників і навчальних посібників з української мови, літератури, зарубіжної літератури. 

 

 

29195
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28