Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

26-27 листопада 2024 р. в дистанційному форматі відбулась II Міжнародна науково-практична конференція «Маркетингові та організаційні механізми повоєнного розвитку галузі гостинності та туризму України». Доценти кафедри туризму та економіки Ірина Остапчук та Ірина Романюк і здобувачка освіти 1-го курсу магістратури спеціальності 242 Туризм і рекреація – Чорна Катерина прийняли участь у пленарному та секційних засіданнях. Ірина Остапчук та Катерина Чорна з доповіддю ДОСЛІДЖЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНИХ ЗАКЛАДІВ ПЕРЕДМІСТЯ КРИВОГО РОГУ. Ірина Романюк презентувала доповідь РОЛЬ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У ФОРМУВАННІ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ ТУРИСТИЧНИХ ДЕСТИНАЦІЙ УКРАЇНИ.

Також доценти прийняли участь у колективній монографії із розділами "ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ПРИРОДИ, ІСТОРІЇ, ІНДУСТРІЇ КРИВОГО РОГУ ЯК СКЛАДОВА ЯКІСНОЇ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПОСЛУГИ" - Ірина Остапчук,  "ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНІ ІНСТРУМЕНТИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ".

Конференція працювла за секціями 

  • СЕКЦІЯ 1.    Маркетингові інструменти та стратегії повоєнного розвитку туризму та гостинності в Україні.
  • СЕКЦІЯ 2.    Розвиток туризму та гостинності в регіонах України.
  • СЕКЦІЯ 3.    Фінансово-економічні та організаційні засади розвитку сфери гостинності і туризму.
  • СЕКЦІЯ 4.    Діджиталізація та Startup-проєкти у сфері туризму і гостинності.

Докладніше про роботу конференції можна прочитати за посиланням https://web.kpi.kharkov.ua/tourism/confere2024/

 конф.6  конф.3.jpg
 конф.2  конф.1.jpg
 конф. 5  конф._4.jpg
 IMG 20241217 213303  
28589

23-25 жовтня 2024 року у місті Лодзь (Польща) відбулася чергова щорічна конференція ERIH https://www.erih.net/what-is-new/erih-annual-conferences. ERIH - Європейська асоціація маршрутів індустріальної спадщини, яка опікується збереження об'єктів індустріальної спадщини та розвитком індустріального туризму у країнах Європи. З 2021 року індивідуальним членом ERIH є зав. кафедри туризму та економіки Володимир Казаков, а з 2019 року й місто Кривий Ріг. Низка цікавих індустріальних об'єктів Кривого Рогу вже кілька років як є на карті маршрутів ERIH.

Цьогорічна конференціця цієї поважної європейської організації була присвячена антропогенним змінам клімату та індустріаль ної спадщини. Як зазначає оргкомітет: "Будучи одним із найбільших чинників кліматичної кризи, індустріалізація відіграє важку роль. З точки зору сьогодення, негативний вплив на клімат і навколишнє середовище переважує досягнення промислової революції. Це також створює нові виклики та завдання для спілкування та інтерпретації.

Якщо раніше «стійкість» була більш модним словом, то тепер це постійне завдання та основна передумова для будь-яких дій. Ставлення під сумнів усталених норм і звичних моделей поведінки та вироблення нових звичок є складним, іноді виснажливим, але незамінним процесом.     

Що все це означає для об’єктів промислової спадщини? Як основні рамкові концепції можна розбити на керовані місцеві чи регіональні рішення? Чого можуть досягти сайти з часто обмеженим персоналом і ресурсами? Які існують (архітектурні) можливості чи перешкоди? Як можна залучити відвідувачів, співробітників і партнерів до процесів змін? Який внесок можуть зробити об’єкти промислової спадщини як високоякісні освітні центри для сталого розвитку? Які можливості та нові потенціали відкриваються, коли ми починаємо та впроваджуємо процеси сталого розвитку?".

Саме ці питання й обговорювались на конференції.

В якості учасника на конференції в онлайн режимі взяв участь і Володимир Казаков.

Програма

Screenshot 6 Screenshot 7
Screenshot 2 Screenshot 3
Screenshot 11 Screenshot 10
Screenshot 12 Screenshot 13
27911

4-5 жовтня 2024 року на базі Сумського державного педагогічного університету відбулася чергова Всеукраїнська наукова конференція з географії. До складу оргкомітету увійшла й доцент кафедри туризму та економіки КДПУ - Вікторія Пацюк. Нею також зроблена доповідь за темою: "Напрями ревіталізації виробничих просторів".

Конференція відбудася у змішаному фороматі. Більшість гостей конференції працювали в режимі онлайн.

Як показує досвід роботи колег із прифронтових регіонів - війна проти України не є приводом закидати науку і практику. Навпаки - всі наукові розробки є складовими розбудови нашої держави та її зміцнення.

462085050 8412662158812364 6834918995697246381 n изображение viber 2024 10 04 22 03 57 155
изображение viber 2024 10 04 22 03 42 025 Безымянный
27491

Новий навчальний рік доцент кафедри туризму та економіки Вікторія Пацюк та стейкхолдер магістерської освітньої програми «Туризм» керівник відділу туризму КП «Інститут розвитку міста Кривий Ріг» Ганна Літвінчук розпочали із зустрічі з нідерландськими студентами. Дана зустріч відбулась 2 вересня 2024 року в онлайн-форматі. Магістранти Амстердамського університету архітектури в цьому семестрі будуть працювати на проектом "Проектування з невизначенністю. Дослідження кейсу Кривого Рогу. Перетворення промилової зони на продуктивний ландшафт". Координує діяльність студентів провідний нідерландський архітектор та містопланувальник Фулко Трефферс. 

Криворізькі експертки розповіли про специфіку Кривого Рогу як індустріального центру, його унікальні ландшафтні та індустріальні об’єкти, можливості ревіталізації виробничих просторів. Також увагу було акцентовано і на потенціалі розвитку туризму в нашому місті. 

photo 2024 09 02 21 28 48Сподіваємось наше місто зацікавило нідерландських студентів-дослідників і вони згенерують креативні проекти, які зможуть бути втілені в Кривому Розі.. Координує діяльність студентів провідний нідерландський архітектор та містопланувальник Фулко Трефферс. 

27187

10-14 червня 2024 року доцентка кафедри туризму та економіки, докторка економічних наук Ірина РОМАНЮК взяла участь у Літній
економічній школі “Європейська інтеграція та сталий розвиток: перспективи для України”
, організованій Громадською організацією “Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників”, членкинею якої є викладачка, спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса. Подія відбулася у змішаному форматі.
Протягом тижня учасники мали змогу взяти участь у різноманітних тренінгах, спрямованих на поглиблення знань у сфері сталого розвитку та європейської інтеграції. Серед тем тренінгів були: стратегія збалансованого територіального розвитку в країнах ЄС, сталий розвиток і захист навколишнього середовища, європейські практики інклюзії, економічні інструменти політики сталого розвитку, розвиток малого та середнього підприємництва, зелені фінанси, туризм задля сталого розвитку, корпоративна соціальна відповідальність європейського бізнесу та інші актуальні питання.
Ірина РОМАНЮК активно брала участь у численних інтерактивних завданнях і дискусіях, що, в свою чергу, значно сприяло поглибленню знань та обміну досвідом серед учасників. На завершення програми відбувся захист проєктів, де учасники презентували порівняльний аналіз стратегії розвитку обраної територіальної громади з принципами територіального розвитку, прийнятими в країнах ЄС. Церемонія закриття Школи завершилася урочистим врученням сертифікатів.
Літня економічна школа стала плідною та корисною для всіх учасників, надаючи дієві практичні рекомендації, які можна застосовувати у професійній діяльності вже сьогодні.

 Romaniuk Iryna  Літня школа 1  Літня школа 2  Літня школа 4
 Літня школа 4  Літня школа 5  Літня школа 6  Літня школа 7
 Літня школа 8  Літня школа 9  Літня школа 10  Літня школа 3
26796

13.06.2024 р. у малій конференцзалі готелю Аврора відбулась лекція доцентки кафедри Ірини Остапчук на тему «Відвали й кар'єри Кривого Рогу у новому урбаністичному обличчі міста» із циклу занять освітньої програми в рамках резиденції «Кривий Ріг: Культурна Спадщина».

На лекції Ірина Остапчук послідовно розкрила питання сучасності та майбутніх перспектив криворізьких кар'єрів та відвалів. Було подано кейси як уже реалізованих програм (наприклад, ландшафтний заказник Візирка, який створено у 2001 р. на території декількох кар'єрів та відвалів), так і проєктів-напрацювань викладачів кафедри спільно зі студентами КДПУ: проєкт "VIDVAL" - на Бурщицькому відвалі та проєкт "Зелена хвиля" - на Кресівському кар'єрі та відвалі тощо.

Лекція мала дискусійний і не вичерпний характер, була спрямована на показ лише декількох можливостей диверсифікації економіки нашого індустріального міста і формування розуміння, що насправді бачення Майбутнього Кривого Рогу може бути будь яким в сенсі його наповнення та візуалу, і обмежується лише проявом нашої фантазії. 

 

Проєкт «Кривий Ріг: Культурна спадщина реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу», та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки European Union in Ukraine в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives., Trans Europe Halles та Malý Berlín.

Дякуємо за запрошення "Криворізький центр сучасної культури", аудиторії - за інтерес і участь у розбудові комфортного і унікального Кривого Рогу, за фото - Дарії Коломоєць.

 FB IMG 1718391866164  FB IMG 1718369201880
 FB IMG 1718391527646  FB IMG 1718391917544
 FB IMG 1718391936214  FB IMG 1718391945512

 

 

26791

Проєкт «Кривий Ріг: Культурна спадщина реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу», та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ», Trans Europe Halles та Malý Berlín.

До реалізації освітньої програми заходу долучені викладачі Криворізького державного педагогічного університету (кафедра туризму та економіки) та випускники факультету географії, туризму та історії.

12 червня 2024 в конференц-залі готелю «Аврора» чергову лекцію провів зав. кафедри туризму та економіки КДПУ – Володимир Казаков.

Мова йшла про питання форм і напрямів ревіталізації індустріальних об'єктів Кривого Рогу та їх адаптації до міського простору на прикладі законсервованих шахт, промислових споруд заводів і фабрик, промислових пустищ, зон відчуження (провальних зон шахт) міста. Розглянуті можливості проєктів регенерації виробничих просторів Кривого Рогу у повоєнний час.

Детальніше про захід тут:

інформація: https://www.facebook.com/events/356572640411464/

фото: https://www.facebook.com/share/p/LUne49CR2Lz2ofJc/

Ми разом з усією громадою міста Кривого Рогу прагнемо зробити міста кращим, а як науковці, заради цього закладаємо ґрунтовний науковий і методичний фундамент.

447564658 122157337388088901 4796602450454174338 n

417398320 122158917356088901 7846608772806446153 n

26776

Проєкт «Кривий Ріг: Культурна спадщина реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу», та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ», Trans Europe Halles та Malý Berlín.

До реалізації освітньої програми заходу долучені викладачі Криворізького державного педагогічного університету (кафедра туризму та економіки) та випускники факультету географії, туризму та історії. 10 червня 2024 в конференц-залі готелю «Аврора» першу лекцію провела доцентка кафедри туризму та економіки КДПУ, докторантка Київського національного університету та експертка з індустріального туризму – Вікторія Пацюк.

Тема лекції була: «Регенерація виробничих просторів міст: європейський досвід для України». Тривала 2 повні години. У лекції були розкриті питання сутність поняття індустріальної спадщини та аналіз напрямів її регенерації враховуючи провідний європейський досвід регенерації індустріальної спадщини, що накочений як капіталістичними країнами, так і країнами колишнього соціалістичного табору. А також тенденції регенерації виробничої спадщини в Україні, найбільш вдалі кейси як еталони для Кривого Рогу. Перспективи регенерації індустріальної спадщини як в Україні, так і в Кривому Розі.

Детальніше про захід тут:

інформація: https://www.facebook.com/events/394372022917540/

фото: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=61552667050408&set=a.122158468826088901

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0ygVG1L9KiDE3Cb3dhC6V6QZg9mubXyabvo9c42LSwDSfxB5YnxBhRdos8C6gpkt8l&id=61552667050408

Трансляцію забезпечуються дві криворізькі телерадіокомпанії: "Рудана" та "1 Міський".

Ми разом з усією громадою міста Кривого Рогу прагнемо зробити міста кращим, а як науковці, заради цього закладаємо ґрунтовний науковий і методичний фундамент.

447250316 122157354734088901 2880620859288995487 n

photo 2024 06 12 13 05 59 photo 2024 06 12 13 06 05
photo 2024 06 12 13 06 08 photo 2024 06 12 13 06 15
26754

24-25 травня 2024 року кафедра туризму та економіки КДПУ взяла участь у ІІ-му Всеукраїнському Туристично-економічному форумі в місті Умані. Кафедру представляли – завідуючий Володимир Казаков та доцент Вікторія Пацюк. Від Кривого Рогу делегатом стала й наш стейкхолдер – Ганна Літвінчук – начальник відділу розвитку туризму КП Інститут розвитку міста Кривого Рогу.

Організаторами заходу стали Уманська міська рада та Місцева Асоціація органів місцевого самоврядування «Кластер «Шляхами Трипільської Праматері». Учасники тур форуму стали 150 учасників з різних областей України: 10 журналістів та блогерів; 23 спікерів-експертів, 10 туроператорів та турагентів, голови громад, представники органів місцевого самоврядування різних областейрегіонів України, експерти з туризму, представники бізнесу, краєзнавці, готельєри, проєктні менеджери. Серед учасників приємно було побачити колег із прифронтових регіонів і міст – Запоріжжя, Харкова, Сум.

Основна тема форуму: розвиток сталого туризму, безбар’єрність та інклюзивний підхід в туризмі, маркетинг територій туристичних дестинацій, хто і як заробляє на туризмі, перспективи розвитку кластерної моделі розвитку туристичних дестинацій на прикладі кластера «Шляхами Трипільської Праматері».

На форумі відпрацьовані 4 панелі. Спікерами виступили відомі експерти, представники бізнесу і територіальних громад:

  • Тетяна Грицька, представниця Державного агентства розвитку туризму України;
  • Ніна Мацюк, розробниця довідника «Гостинність без бар’єрів»;
  • Галина Кучер, начальниця управління праці та соціального захисту населення УМР, авторка ідеї створення першого в Україні відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму;
  • Марія Юхновець, співзасновниця та член правління Асоціації в’їзних туроператорів України;
  • Ігор Чава, представник Державного агентства розвитку туризму України;
  • Христина Лебедь, начальниця управління туризму Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради;
  • Тарас Ковальчук, підприємець, член ради правління національної ресторанної асоціації України;
  • Ірина Марків, очільниця ТІЦ м. Дрогобича;
  • Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group;
  • Валерія Бондаренко, керівниця міжнародного культурно-гуманітарного проєкту «Відлуння руйнації»;
  • Тарас Маселко, PR-директор холдингу емоцій «!Fest»;
  • Фазиль Аскеров, готельєр, експерт індустрії гостинності;
  • Анатолій Тимчук, голова Староушицької громади;
  • Андрій Зоін, голова ГО «Територія»​​;
  • Аліна Олійник, співзасновниця «Бакота Хаб»;
  • Владислав Чабанюк, директор ДІКЗ «Трипільська культура»;
  • Кулакова Вікторія, голова БФ «Це Крафт», «Проект “Міфологізація Трипілля»;
  • Тетяна Тимошенко, науковець Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;
  • Оксана Богославець, науковець Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;
  • Лілія Сонячна, докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України;
  • Роман Григораш, представник Молдови, GRAPP Moldova;
  • Роман Маленков, засновник та голова громадської організації «Україна Інкогніта».

Основні висновки з роботи панельних дискусій:

  • Україна - цікава та героїчна туристична дестинація;
  • Черкащина - місце сили та місце сильних;
  • Туризм - це про економіку та гроші в громаду;
  • Варто розвивати внутрішній туризм, складати маршрути, які можна популяризувати під час війни;
  • Туристичну сферу необхідно готувати в рамках всієї доступності, не лише фізичної;
  • Малим громадам краще об’єднувати сили та ресурси, формуючи їх в єдиний повноцінний туристичний продукт;
  • Серед проблем сьогодення: безбар’єрність, людський ресурс, обслуговування в сфері гідів, безпека, неефективність.
  • Грантові менеджери - спеціалісти, які можуть принести гроші в громаду;
  • Малим громадам важливо говорити з бізнесом, який може вкладатися в проєкти;
  • Кластерний метод розвитку громад - ефективний інструмент розвитку дестинації;
  • Просувати туристичні локації можна через підтримку креативних індустрій, спільних ініціатив, співробітництва.

В рамках туристичного форуму учасники відвідали театралізовану екскурсію до відомого парку «Софіївка», а наступного до дня до різних туристичних локацій Уманщини.

Участь у подібних заходах, які мають переважно практичний характер, викладачам кафедри дозволяє:

  • Бути в тренді сучасного розвитку туризму;
  • Налагоджувати контакти з представниками різних туристичних регіонів України;
  • Отримувати досвід вирішення проблем з розвитку туризму;
  • Вивчати туристичні ресурси України.

Висновок: викладачам туристичних дисциплін слід відвідувати подібні практичні форуми (а не лише наукові затеоретизовані наукові конференції) для підвищення власної професійності.

photo 2024 05 26 11 16 14 photo 2024 05 26 11 15 21
photo 2024 05 26 11 13 31 photo 2024 05 26 11 14 28
photo 2024 05 24 12 37 40 photo 2024 05 26 11 14 04
photo 2024 05 26 11 14 55 photo 2024 05 26 11 14 36
photo 2024 05 26 11 14 32 photo 2024 05 26 11 16 26
photo 2024 05 26 12 01 55 photo 2024 05 26 12 01 00
photo 2024 05 26 11 14 44 photo 2024 05 26 11 17 37
26614

Впродовж 21 – 24 травня 2024 р. відбувались секційні засідання міжнародної наукової конференції «5th International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters».

Викладачі кафедри: Ірина Остапчук, Вікторія Пацюк та Володимир Казаков виступили у секції «Nuclear Safety and Environmental Protection (IASEI-2024)» 23.05.2024 р. із доповіддю на тему «Ecological tourism in the industrial environment: a new vision».

В цій доповіді було висвітлено напрацювання викладачів з 2000 року, коли було проведено експедиційні дослідження, екологічні навчальні практики спрямовані на виявлення потенційних об’єктів екологічних екскурсій та турів. Потім тривав процес розробки та апробації авторських екологічних екскурсій і турів (з 2010 по 2024 рр.), впровадження їх у практику туристичної діяльності Громадської організації «Кривбастур» (директор - Казаков В. Л.). Це дозволило підтвердити атрактивність відібраних туристичних об’єктів для широкого загалу відвідувачів і не фахівців з екології, ефективність використаних форм і методів екскурсійної роботи, сформувати оцінку туристичної привабливості розроблених екологічних екскурсій та турів до Кривого Рогу. Зрештою – підтвердити правильність теоретичних висновків і сформувати авторську інтерпретацію екологічного туризму, обґрунтовану на теоретичному, емпіричному та методичному рівнях.

У цій концепції екологічний туризм є одним із видів індустріального та сталого туризму і має на меті – подорожі до екологічних туристичних об'єктів (не обов'язково природних), які демонструють своїм станом прояв різних екологічних проблем та їх наслідків з метою здійснення екологічної освіти і виховання. Це різноманітні ландшафти, які зазнали негативних антропогенних змін, самостійно відновились після таких змін, були рекультивовані, або діючі промислові об’єкти з чіткою екологічною функцією (наприклад, станція аерації, де очищуються стічні води міст, сміттєсортувальні підприємства, полігони твердих побутових відходів, тощо). Екологічні об’єкти в індустріальному середовищі виступають як об’єктами екологічного туризму так і екологічних екскурсій.

Автори дослідження висловлюють вдячність організаторам конференції за можливість висвітлити результати науково-практичних досліджень, ознайомитися із роботами інших дослідників та за високий рівень організації роботи конференції.

 2  1
 7  3
 5  7
   
26600
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31