Виконання кваліфікаційної роботи є обов'язковою складовою підготовки магістрів за спеціальністю Середня освіта(Хімія). З року в рік студенти магістратури виконують свої перші справжні наукові дослідження, що є показником їх зрілості та готовності до роботи за фахом.
Тематика робіт надзвичайно різна: більшість робіт мають методичний характер, хоча зустрічаються і більш "хімічні"; є роботи теоретичного плану і багато таких, що мають практичний, прикладний напрям. Додткова спеціальність Середня освіта(Інформатика) часто допомагає студентам виконувати роботи, активно використовуючи та розробляючи або модернізуючи наявні освітні інформаційно-комунікаційні технології.
З усім різноманіттям тем кваліфікаційних робіт магістрантів-хіміків ви можете ознайомитись у репозитарії. У цьому ж матеріалі ми хочемо виокремити ті наробки і знахідки молодих науковців, які будуть цікавими і вчителям хімії, і молодшим поколінням студентів-хіміків, і учням. Тим більше, що цього року під час захисту кваліфікаційних робіт, таких надбань було досить таки багато.
Отже, добірка найбільш цікавих методичних розробок від випускників магістратури КДПУ спеціальності Середня освіта (Хімія):
- Музиченко Владислав Віталійович (випуск 2023) створив відеоряд до виконання практичних робіт з хімії 10 класу профільного рівня та розмістив його на youtube-каналі
- Єгорова Анна Олегівна (випуск 2023) розробила власний сайт з методичними розробками до уроків з теми "Початкові поняття про органічні сполуки" 9-го класу
- Кутугіна Владислава Олександрівна (випуск 2023) також відзняла низку авторських відео із демонстрацією різноманітних властивостей оксигеновмісних органічних сполук, і розмістила їх у youtube
- Карнішина Діана Андріївна (випуск 2021) розробила комплект маркерів доповненої реальності (з інструкцією щодо використання) для вивчення оксигеновмісних органічних сполук у 10 класі за допомогою додатку BlippAR (публікація матеріалів роботи з індексацією у Scopus: https://doi.org/10.1088/1742-6596/2288/1/012018)
- Євангеліст Ольга Олегівна (випуск 2019) розробила віртуальну хімічну лабораторію для розв'язування експериментальних задач з теми "Розчини": взаємодії індикаторів з розчинами різного рівня рН та якісних реакцій на галогенід-йони (матеріали дослідження апробовані на конференції ICTERI та опубліковані з індексацією у Scopus: http://ceur-ws.org/Vol-2732/20200984.pdf)
- Сердюк Наталія Яківна (випуск 2018) розробила методичні рекомендації щодо роботи з хімічним редактором ChemSketch