Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

Канд. пед. наук, ст. викладач І.Є. Макаренко.

Шановні студенти ІІІ курсу факультету іноземних мов, групи: АНФ-17, РАФ-17, НАФ-17 під час проведення карантину (з 12 березня по 03 квітня 2020 року) вам необхідно самостійно опрацювати наведені теми лекцій та практичних занять з курсу «Методика виховної роботи».

Лекція №5
Тема: МЕТОДИКА ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ З ВИКОРИСТАННЯМ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ У СУЧАСНІЙ ШКОЛІ

ПЛАН:

1.Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
2. Основні шляхи і засоби реалізації національно-патріотичного виховання в Україні.
3. Народні традиції – один з основних напрямів сучасного виховання школярів.
4. Методика проведення окремих форм виховної роботи з використанням народних традицій: вечорниць, сучасних обрядів, козацьких ігор.
5.Методика проведення українських вечорниць.

РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА:

1. Друзь З. В. Виховні технології в сучасній школі / З. В. Друзь. – К., 2009. – 260 с.
2. Кондрашова Л. В. Методика організації виховної роботи в сучасній школі: навчальний посібник / Л. В. Кондрашова, О. О. Лаврентьєва,
Н. І. Зеленкова [Електронний ресурс] Режим доступу : http://kdpu.edu.ua/download/kaf_pedagog/file_pedagog/met_vix_rob.pdf.
3. Красовицький М. Ю. Виховна робота в школі : досвід і перспективи / М. Ю. Красовицький. – Х. : Освіта, 1992. – 183 с.
4. Кузь В. Г. Основи національного виховання / В. Г. Кузь. – К. : Либідь, 1996. – 90 с.
5. Ярощук Л. Г. Методика виховної роботи : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Л. Г. Ярощук. – 2- е вид., випр. – К. : Вид. дім"Слово", 2012. – 320 с.

ЗАПИТАННЯ ТА ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ:

1. Проаналізуйте Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді та виокремте найбільш дієві та ефективні шляхи й засоби формування патріотичних почуттів любові до Батьківщини в учнівської молоді?
2. Охарактеризуйте принципи етнічності в реалізації національно-патріотичного виховання школярів?
3. Підготуйте коротку доповідь щодо окремих форм виховної роботи з використанням народних традицій?

Лекція №6
Тема: ПЕДАГОГІЧНЕ СПІЛКУВАННЯ. ОСОБИСТІСТЬ ВИХОВАТЕЛЯ

ПЛАН:

1.Педагогічне спілкування, його сутність та специфіка.
2. Стилі та рівні педагогічного спілкування.
3. Структура процесу педагогічного спілкування, характеристика його етапів.
4. Бар'єри педагогічного спілкування.
5. Педагогічний конфлікт та шляхи його усунення.

РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА:

2. Карпенчук С. Г. Теорія і методика виховання : навч. посібник / С. Г. Карпенчук. – К. : Вища школа, 2005. – 343 с.
3. Кондрашова Л. В. Методика організації виховної роботи в сучасній школі: навчальний посібник / Л. В. Кондрашова, О. О. Лаврентьєва,
4. Красовицький М. Ю. Виховна робота в школі : досвід і перспективи / М. Ю. Красовицький. – Х. : Освіта, 1992. – 183 с.

ЗАПИТАННЯ ТА ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ:

1. Назвіть основні стилі педагогічного спілкування та детально охарактеризуйте їх?
2. З якими комунікативними бар’єрами зтикається найчастіше сучасні вчителі? Які шляхи їх попередження та подолання?
3. Дайте визначення поняттям «конфлікт», «педагогічний конфлікт», а також ґрунтовно проаналізуйте основні шляхи його усунення?

Увага!
Практичні заняття (тема №4 «Методика організації громадянського виховання та учнівське самоврядування»; тема №5 «Методика виховної роботи педагогічного колективу з використанням національних традицій») та відповідні завдання до них, ви зможете знайти на платформі Moodle, перейшовши за посиланнями:
https://moodle.kdpu.edu.ua/mod/assign/view.php?id=11186 та

Ваші роботи щодо виконання завдань з опрацювання лекційного та матеріалу практичних занять надсилайте на електрону скриньку: [email protected].