Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

 Коцюруба Валерій Віталійович 

(01.08.1968-01.12.2023, Кривий Ріг)

Рисунок1

В 2023 році передчасною обірвалося життя Валерія Віталійовича Коцюруби –  старшого викладача кафедри зоології та методики навчання біології, заступника завідувача лабораторії теоретичної та прикладної орнітології Криворізького педагогічного університету. Він був світлою і чесною людиною. Невтомний дослідник природи рідного краю. Його любили студенти, учні і мешканці міста, яким пощастило у нього навчатися, брати участь в екскурсіях, слухати разом співи птахів.

Випускник Криворізького педагогічного інституту (1990), географічний факультет, спеціальність «Географія та біологія». Викладач кафедри фізичної географії Дніпропетровського національного університету в 1991 році, кафедри зоології КПІ з 1991 року. Орнітолог, краєзнавець. Наукові інтереси: урбаністична орнітологія, географічне краєзнавство. Працює над дисертацією "Особливості фауни і населення птахів в індустріальних умовах", науковий керівник - д.б.н., професор Серебряков В.В. (Київський національний університет). Грант від компанії ОМРО (Франція) в 2001-2003 роках. Член Українського орнітологічного товариства ім. К.Ф. Кесслера з 1989 року, Голова Криворізького відділення Товариства охорони та вивчення птахів, член Українського товариства охорони птахів. Автор 5 монографій, понад 76 статей і тез; 268 нарисів та 34 фото в "Енциклопедії Криворіжжя", 24 нарисів у виданні "Червона книга Дніпропетровської області". Викладає дисципліни: «Біогеографія», «Теорія біогеографії», «Охорона тваринного світу і заповідна справа», "Рослинний і тваринний світ України". З 1996 по 2007 р та з 2011 року - факультетський керівник педагогічної практики.

Валерій Коцюруба закарбувалися в серці багатьох однодумців, науковців, студентів та небайдужих людей. Валерій Віталійович - це людина, якої нам завжди буде не вистачати.

Глибока повага. Вічна пам’ять.


Савосько Василь Миколайович

329341571_5396113283826991_3900669942952869372_n.jpg

З сумом повідомляємо, що завершив свій життєвий шлях і відійшов у засвіти наш колега к.б н., доцент Савосько В.М.

Василь Миколайович працював у #КДПУ з 01.09.2003 року на посаді старшого викладача кафедри ботаніки та екології, а з 01.09.2007 року на посаді доцента цієї кафедри.

Савосько В.М. як провідний викладач читав дисципліни: «Озеленення пришкільної ділянки», «Фізіологія рослин», «Ґрунтознавство», «Комп’ютерне моделювання в біології». За період перебування на посаді доцента, зарекомендував себе, як фаховий викладач, творча і креативна людина, спеціаліст у галузі використання рослин задля оптимізації техногенного середовища. Серед його особистих

них наукометричних базах данних (у тому числі 4 статті у виданнях, що індексуються у Scopus; 7 статей у виданнях, що індексуються у Web of Science, 10 статей у виданнях, що індексуються у Index Copernicus). З 2015 р. з дозволу Вченої ради Університету керував дослідженнями на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук. 

Савосько В.М. приймав активну участь у громадському житті кафедри, Природничого факультету та університету. Зокрема, з 2013 р., на громадських засадах, керував науково-дослідною лабораторією «Екологія рослинності Кривбасу», а з 2021р. завідував – навчально-науковою лабораторією біологічних та екологічних досліджень. У 2014 р. був куратором Міжнародного проекту «Територія кар’єру як депозитарій для рідкісних рослин та базис для екологічної освіти» (Фундатор: ПАТ «Хайдельберг-Цемент Україна», програма «The Quarry Life Award»). За результатами роботи команда проекту отримала диплом Третього ступеня. Започаткував висадження дубової Алеї випускників на території університету. З 2015 р., на громадських засадах, був головним редактором Збірника наукових та науково-методичних праць «Екологічний вісник Криворіжжя». Крім того, Савосько В.М. керував науковою проблемною групою, де щорічно активно працювало 7-10 студентів, консультував та керував науково-дослідними роботами учнівської молоді міста та регіону, виступав незалежним громадським консультантом з різноманітних еколого-ботанічних питань, регулярно пропагував засобами мас-медіа ідеї раціонального природокористування та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Савосько В.М. був нагороджений Почесними грамотами: 1) Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (2012 р), 2) Виконкому Криворізької міської ради (2016 р.), 3) Криворізького державного педагогічного університету (2012 р., 2014 р., 2018 р., 2019 р. Ми втратили колегу, однодумця, науковця високого рівня, фахового педагога непересічну особистість. Сумуємо разом з рідними. Царство небесне і вічна пам'ять Василю Миколайовичу....

Поховання відбулось в Німеччині, де Василь Миколайович проходив лікування.

якостей окремо відзначимо постійне прагнення до розвитку та самовдосконалення. Зокрема, у 2016 році отримав сертифікат Англійського мовного інституту (English Language Institute, Trinity Western University, Langley, British Columbia, Canada).

Савосько В.М. регулярно проводив наукові ботаніко-екологічні дослідження. Є автором понад 150 наукових та науково-методичних публікацій. Крім того, за останні п’ять років за його участі вишли друком: 1) 5 наукових монографій, в тому числі одна одноосібна (Важкі метали в грунтах Кривбасу), 2) два навчальних посібника, 4) 21 стаття у наукових фахових виданнях, що індексуються у міжнародних виданнях. 


 Шанда Володимир Іванович 

Шанда-min_1.jpg

Непоправна втрата, нестерпний біль і сум. Пішов з життя наш Керівник і Наставник, видатний педагог, кандидат біологічних наук, професор кафедри ботаніки та екології Криворізького державного педагогічного університету, видатний представник плеяди українських вчених, член-кореспондент НАН України ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ ШАНДА...

Володимир Іванович працював у закладі з 1970 року на посадах викладача кафедри ботаніки, доцента, завідувача кафедри, декана природничого факультету (1972-1974; 1979-1983), професора кафедри ботаніки та екології.

Глобальне бачення і прозорливість, міждисциплінарне, аналітичне, неординарне мислення, невпинний науковий пошук та неймовірна працездатність були підґрунтям його діяльності як видатного теоретика української науки. Ґрунтовні праці Володимира Івановича стали вагомим внеском у розвиток теорій біогеоценології, алелопатії, культур- та агрофітоценології, екологічної ніші, стереоекології, біосферології, проблем організованості, організації, хаосу, структури, динаміки та розвитку біогеоценозів, охорони природи, парадигмального осягнення місця людини у біосфері...

Педагогічний талант і майстерність, інтелігентність, людяність і порядність згуртовували навколо шановного Наставника колег, молодь і студентів, з якими він щедро ділився досвідом і знаннями, був непохитною опорою і підтримкою...

У наших серцях ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ ШАНДА назавжди залишиться Людиною з великої літери, справжнім Чоловіком, видатним науковцем і педагогом, добрим і щирим, мужнім і скромним, з тонким почуттям гумору та світлою посмішкою...

Глибока повага. Вічна пам’ять...

 

108
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31