З 08 по 13 вересня 2024 року професор кафедри філософії, д. філос. н., проф Я. В. Шрамко брав участь у XIV Міжнародному Кантівському конгресі, що відбувся в місті Бонн (Німеччина) з нагоди 300-річчя Іммануїла Канта. Цей конгрес, організований під егідою Міжнародної Кантівської асоціації, відбувається раз на п’ять років, залучаючи фахівців із філософії з усього світу для вивчення ідей Канта.
У 2024 році конгрес отримав назву «Кантівський проєкт Відродження». Робота выдбувалася в межах 21 секції з етики, гносеології, метафізики, естетики, філософії науки та ін. Д. філос. н., проф. Я. В. Шрамко був запрошений на конгрес як лауреат стипендії Фонду Александра фон Гумбольдта та брав участь у Форумі гумбольтівців, який проходив з 10 по 13 вересня. Форум став майданчиком для обміну досвідом і дискусій із зарубіжними науковцями.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 316
З 01 по 08 серпня 2024 року в м. Рим, Італія, відбувся XXV Всесвітній філософський конгрес, що проходить приблизно раз на п’ять років, починаючи з 1900 р. Тема заходу: «Філософія без пардонів» («Philosophy across boundaries»). Конференція проходила в Римському університеті ла Сап’єнца. На конгрес було подана рекордна кількість статей – 8626, прийнято – 4309. Робота відбувалася в 89 секціях усіх напрямів філософії. Всесвітній філософський конгрес зібрав провідних філософів із усього світу для обговорення актуальних проблем сучасної філософії.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 391
20-21 квітня 2024 р. в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася конференція, присвячена проблемам філософії І. Канта. Захід був приурочений 300-річчю з дня народження філософа. Загалом було представлено 23 доповіді. У конференції брали участь філософи з різних куточків України, а також з Німеччини, Ізраїлю, Франції та Італії.
Кафедру філософії КДПУ представляла к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна, яка ознайомила наукову спільноту з результатами свого дослідження «І. Кант про Common Sense і обов’язки чесноти». У доповіді були висвітлені антропологічні погляди кенігсбергського мислителя.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 487
18-19 квітня 2024 р. відбуватиметься щорічна Міжнародна наукова конференція в Київському національному університетів імені Тараса Шевченка. Конференція приурочена дню заснування філософського факультету, який цього року відзначає 190-річчя! Із чим ми вітаємо колег філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка.
Конференція розпочалася зі вступного слова акад. НАН України, д-р філос. наук, проф., декана філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка Анатолія Євгеновича Конверського. У своїй промові він, цитуючи Г. Гегеля, наголосив, що філософія – епоха, схоплена у думці. Філософія завжди шукає відповіді на такі фундаментальні питання, на які неможливо знайти відповіді, але такі пошуки - це не марна робота, а утвердження творчих сил людини. Наголосив на ролі філософії для розбудови демократичного суспільства.
У конференції взяли участь 20 закладів вищої освіти, серед них, і представники кафедри філософії Криворізького педагогічного університету: к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко й асистент О.Є. Оліфер. Представники організаційного комітету конференції висловили вдячність делегаціям від усіх закладів вищої освіти.
У 2024 р. робота Міжнародній науковій конференції «Дні науки філософського факультету» проходить у 15 традиційних секціях та 3 спеціальних. Наші колеги беруть участь в роботі секцій теоретичної філософії та логіки.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 608
26 березня 2024 р. на Міжнародному семінарі з доповіддю «Russia’s War in Ukraine as a «War for Identity» and Appropriation of Cultural Tradition» виступила к. філос. н., доц. кафедри філософії Олена Віталіївна Мішалова.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 493
У 2023 р. викладачі кафедри філософії брали участь у багатьох конференціях та круглих столах. У січні к. філос. н., доц. О.В. Мішалова виступила з доповіддю «Analytical Philosophy of History of Arthur Danto “Paradoxes” of Historical Knowledge» на круглому столі кафедри логіки та епістемології Рурського університету (м. Бохум, Німеччина). У лютому к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна, к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко, к. філос. н., старший викладач виступали на онлайн-воркшопі «Ethics of the Ukraine War». Крім цього, к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна приєдналася до роботи Міжнародного круглого стола «Казимир Твардовський. Філософія в системі наук та гуманітаристики: значення та призначення». У травні к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко презентувала доповідь «Why we should not tolerate fake news» на Міжнародній науковій конференції «Дні філософського факультету», яку щорічно організовує Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
У грудні д. філос. н., проф. Я. В. Шрамко був запрошений до Рурського університету виступити на Міжнародному круглому столі «1st Workshop on Contradictory Logics», де він представив результати дослідження «Connexive Exclusion: one more case for a contradictory logic», яке здійснювалося спільно з професором Рурського університету Г. Ванзінгом.
К. філос. н. доц. Г. А. Балута разом з к. філос. н., доц. А. І. Абдулою взяли участь VII Міжнародній науковій конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність», яку організував Інститут сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. У своїй доповіді вони розглянули освітні традиції Сходу та Заходу й дослідили їхні філософські витоки.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 638
В останній день весни майбутні доктори філософії презентували свої індивідуальні науково-навчальні проєкти з дисципліни «Сучасна наукова філософія». Під час виступів аспіранти мали змогу вдосконалити ораторські вміння, а обговорення фундаментальних філософських питань є своєрідною підготовкою до прийдешніх екзаменів.
Регламент передбачав 10 хвилин на презентацію та 5 хвилин на обговорення доповіді.
Захід модерувала к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 715
11 лютого 2023 р. відбувся Міжнародний круглий стіл “Казимир Твардовський. Філософія в системі наук та гуманітаристики: значення та призначення”. Організаторами виступили кафедра філософії Національного університету «Львівська політехніка», Центр дослідження Львівсько-Варшавської школи, філософського факультету Варшавського університету, Львівське філософське товариство імені Казимира Твардовського.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 507
16-17 лютого 2023 р. відбувся Міжнародний онлайн воркшоп «Ethics of the Ukraine War», який об’єднав філософів із Італії, Німеччини й України. У заході взяли участь к. філос. н., старший викладач М. М. Брюховецький, к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко, к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 504
04 листопада 2022 р. к. філос. н., старший викладач Микола Миколайович Брюховецький долучився до онлайн-лекторію 2.0 «Мова – переклад – технології у глобалізаційний час», на якому виступив з лекцією «Процесуальні засади участі перекладача в здійсненні судочинства».
Окрім ступеня кандидата філософських наук, М. М. Брюховецький має вищу освіту в сфері журналістики, правознавства та історії, а також займається адвокатською діяльністю. У виступі на лекторії ознайомив присутніх з процедурою надання перекладу в судочинстві, розглянув основні законодавчі акти, які регламентують перекладацьку діяльність у кримінальному та цивільному процесах. Також надав роз'яснення щодо статусу, прав та обов’язків перекладача у судочинстві.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 789