Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

зображення viber 2024 09 26 13 28 34 075

25 вересня 2024 року студенти музично-хореографічного відділення факультету мистецтв провели виїзний концерт на базі КЗО "Криворізький ліцей "Гранд" ДОР".

Організатором концерту виступила кафедра музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки, ідейним натхненником - завідувачка кафедри д.пед.н., професор Овчаренко Наталія Анатоліївна, виконавчим організатором, ведучим, оператором і активним учасником став викладач та концертмейстер факультету мистецтв Андрейчик Богдан Олегович, який не лише розповів про особливості творчого життя на факультеті мистецтв, а й занурив публіку у світ чарівної фортепіанної музики. З перших акордів в концертній залі стало зрозуміло: попереду особлива мистецька подія.

556г446899л

Image 20

Студенти 1-2-х курсів музично-хореографічного відділенняфакультету мистецтв спеціальності "Хореографія" та викладачі Подойніцина Карина Олегівна, Нечипоренко Олександр Вʹячеславович прийняли участь у Європейському танцювальному флешмобі "WORK it OUT 2024", в якому Кривий Ріг вже вшосте бере участь. Його щороку проводить організація, що популяризує індустріальну спадщину Європи.

Український пісенний фольк. Автори народних пісень хто вони 1

У випуску 2 «Наше». Український пісенний фольк. Автори народних пісень: хто вони? від 10.09.2024 разом з музикознавицею, викладачкою кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки факультету мистецтв КДПУ Іриною Лященко: Інструмент, подарований Богом: козак Мамай – музикотворець із бандурою в руках. Мандрівні музики: репертуар кобзарів, лірників та бандуристів. Остап Вересай – зірка традицій кобзарства XIX століття. Маруся Чурай – легендарна чи реальна авторка народних пісень. Українські народні романси...літературного походження. Пізнаємо музичну Україну разом і наближаємо нашу перемогу!

Український пісенний фольк пізнаємо українську пісню

Наше – платформа, де переплелися українські давні традиції та сучасність, – програма Ірини Павленко "Наше" про рідне, українське у тісній співпраці з музикознавицею, викладачкою кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки факультету мистецтв КДПУ Іриною Лященко.
В передачі «Український пісенний фольк: пізнаємо українську пісню». Випуск 1від 06.09.2024 на питання: «Коли ж створювались ті пісні, що ми називаємо народними?», Ірина Лященко відповідає, що здебільшого українському народному фольку притаманний історизм, який можемо впізнати за певними елементами пісні. ВІДЕО

Image 8

В мистецькому проєкті "Наше" міського телеканалу "Рудана" в програмі «Серце українських Карпат – трембіта: тайнощі інструмента із Книги рекордів Гіннеса» у серпневому випуску 2024 року музикознавиця, викладачка кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки факультету мистецтв КДПУ Ірина Лященко розповідає: «Важко уявити серед українських народних символів щось більш оригінальне, ніж трембіта. Нею визначали годину, а найбільш досвідчені чабани навіть передбачали погоду. Кажуть, трембіта – найперший синоптик дощу та грози. А ще трембіта – це серце Карпат і звістоноша для карпатських верховинців. Раніше трембіта була чи не єдиним засобом для звʹязку вівчаря з селом. Тому й географічно звучали інструменти там, де передусім поширене вівчарство».

Наприкінці травня 2024 року на музично-хореографічному відділенні факультету мистецтв відбувся IV Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс «Музичний дивоцвіт», який мав благодійний напрямок і проводився на підтримку Збройних Сил України та Волонтерського центру КДПУ. Благодійні внески учасників цього фестивалю-конкурсу та викладачів музично-хореографічного відділення було адресно спрямовано на придбання РЕБ для бойової частини ЗСУ, де здобуває нашу Перемогу викладач кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки Є. С. Корольков – талановитий музикант, блискучий виконавець, володар Гран-Прі III Міжнародного фестивалю-конкурсу «Музичний дивоцвіт».

Решту коштів спрямовано на придбання матеріалів для плетіння маскувальних сіток у Волонтерському центрі університету.

Image 22

КОНЦЕРТ

зображення viber 2024 05 28 21 28 45 076

16 травня 2024 року об 11-00 відбулася гостьова лекція докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки Криворізького державного педагогічного університету ОВЧАРЕНКО Наталії Анатоліївни. Тема лекції: «Сучасні зарубіжні технології навчання співу».

На лекції були присутні студенти й викладачі спеціальностей початкова освіта, дошкільна освіта, середня освіта (музичне мистецтво), музичне мистецтво, сценічне мистецтво. Інформація про проведення лекції міститься за посиланням: https://dpo.sspu.edu.ua/novyny/661-zaproshennya-na-gostovu-lektsiyu-profesorki-nataliji-ovcharenko

зображення viber 2024 05 21 09 03 20 43416.05.24 в рамках науково-практичної конференції «наукові пікніки» пройшов майстер-клас кандидата педагогічних наук, доцента кафедри методики музичного виховання,співу та хорового диригування факультету мистецтв Вікторової Маргарити Вікторівни на тему: «Акустичні можливості голосового апарату» для вчителів шкіл міста . Були розкриті питання акустичних особливостей процесу розвитку співацького голосу;оволодіння студентами співацьким голосом та методикою постановки голосу,що є основою професійного співу.

440347259 25613508898262878 9198322974371688016 n

10 травня 2024 року в залі Криворізького державного педагогічного університету відбувся яскравий міський методичний семінар зі спеціальності 024 Хореографія, який професійно і творчо провели викладачі кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки Олександр Вʼячеславович Нечіпоренко і Юлія Вʼячеславівна Грежинець!

Вересень 2024