Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

ЖН321 квітня 2023 року викладачі кафедри математики та методики її навчання КДПУ, багато студентів фізико-математичного факультету, учителів математики Кривого Рогу та фахових коледжів долучилися до всеукраїнського круглого столу «Актуальні питання математики

та методики її викладання», який проходив на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Засідання круглого столу відбулося завдяки тісній співпраці деканів фізико-математичних факультетів, завідувачів кафедр математики Оксани Жерновникової,  Дмитра Євгеновича Бобилєва, Ганни Гоменюк та професорів педагогічних університетів Харкова, Києва, Кривого Рогу та Тернополя.

До учасників круглого столу звернулася з вітальними словами проректор з наукової роботи КДПУ, професор Віта Анатоліївна Гаманюк. Вона наголосила на важливості у умовах воєнного стану, дистанційного навчання обговорювати важливі проблеми методики навчання математики.

У ролі модератора круглого столу виступила Жерновникова Оксана Анатоліївна, завідувачка кафедри математики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.  На круглому столі було заслухано та обговорено чимало доповідей.

• Пилипенко Ольга Сергіївна, аспірантка КДПУ, викладач комп’ютерних дисциплін та математики і викладач фізики Пиріжок Ольга Геннадіївна з Відокремленого структурного підрозділу «Криворізький фаховий коледж Державного університету економіки і технологій» представили доповідь на тему «Інтегроване навчання як основна складова STEM-освіти».
  • Калугін Руслан Юрійович, аспірант Криворізького державного педагогічного університету, виступив з повідомленням «Telegram-канал учителя математики: вчимося розв’язувати задачі».

Жн1

ЖН6

ЖН2.jpg

ЖН5

ЖН4

Надзвичайно цікавими були доповіді й інших учасників.

• Про формування 4К-компетентностей учнів засобами дослідницької діяльності розповіла Желтуха Тетяна Валентинівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, учитель математики Криворізького Покровського ліцею.
  • «Математичне моделювання як педагогічна технологія» (Астаф’єва Марія Миколаївна, доцент кафедри математики і фізики Київського університету імені Бориса Грінченка).
  • Сучасний формат освіти: математика та диджиталізація (Штокало Марія Леонідівна, учитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов).
  • Організація ефективного інформаційно-освітнього простору в умовах дистанційного навчання з математики (Гордієнко Оксана Володимирівна, викладач математики, голова циклової комісії математики та інформатики Харківського радіотехнічного коледжу).
  • Актуальні проблеми дистанційного навчання з математики у ЗЗСО України в умовах воєнного стану (Луценко Марія Вікторівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель математики та інформатики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №140 Харківської міської ради Харківської області).
  • Проблеми сучасної шкільної математичної освіти та підготовка вчителя (Возна Марія Степанівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист ЗОШ І-ІІІ ст. №23 м. Тернополя).
  • Inquiry-bazed learning для формування у школярів математичної компетентності (Груздьова Катерина Ігорівна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 111 Математика Київського університету імені Бориса Грінченка, учитель математики спеціалізованої (з поглибленим вивченням англійської мови) школи №129 м. Києва).
  • Візуалізація вивчення елементів комбінаторики в сучасному ШКМ (Бабак Олена Миколаївна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (математика) Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди).
  • Проблема чотирьох фарб (Курганський Андрій Романович, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (інформатика) Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди).
  • Нові підходи до вивчення математики у Державному стандарті профільної освіти (Простакова Юлія Сергіївна, доцент кафедри математики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; співрозробник Державного стандарту профільної освіти).
22060
Жовтень 2024