Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

Доповідач Черноус Людмила Сергіївна, к.соціол.н., доцент кафедри соціології та економіки  у своїй доповіді зазначила, що процеси трансформації у системі вищої освіти України тривають вже більше 20 років.  Спочатку було входження до Болонської системи освіти, потім реформування стосовно акредитаційних вимог, запровадження інформаційних технологій та використання нових комп’ютерних методів. Найбільш суттєва трансформація розпочалася з ухваленням нового Закону України «Про вищу освіту» (2014) і триває досі.

85068618 236358444058282 4419303609921961984 n

Нині основними новими трансформаційними запровадженнями у вищій школі є:

• Запровадження інформаційних технологій.
  • Підвищення вимог до якості викладання.
  • Підвищення вимог до самостійної роботи студентів.
  • Більш активне залучення студентів до управління вищим навчальним закладом і і до практичного опанування майбутньої професії у відповідних установах.
  • Акцентуація на удосконалення науково-дослідної роботи викладачів та використання її результатів у викладацькій діяльності.
  • Розширення академічної мобільності викладачів, аспірантів та студентів.
  • Формування на систематичне наповнення сучасним контентом персональних сторінок викладачів університетів та їх підрозділів у ФБ та в соціальних мережах;
  • Підвищення професійної компетентності викладачів вищої школи.

У обговоренні та науковій дискусії взяли участь зав. кафедрою І.В. Грабовець, професор А.С.Лобанова, доценти Ю.В.Візниця, В.І. Баюра і ст. вик. Л.Є. Братченко.  Вони зазначили, що реформування та трансформації в системі вищої освіти є невід’ємною складовою освітнього процесу, оскільки світ динамічно розвивається і ринок потребує здібних молодих фахівців.

Завідувач кафедри І.В.Грабовець зокрема закцентувала увагу на необхідності пошуку нових видів науково-технічної діяльності викладачів, які були б корисні для університету і для підготовки фахівців; на залученні кожного викладача до написання статей до наукометричних журналів; пошуку нових наукових контактів з вченими інших країн, зокрема Білорусі, Грузії, Молдови, Чехії.

Наукова дискусія завершилася ухваленням рішення стосовно активізації науково-дослідницької та викладацької діяльності викладачів кафедри у окреслених напрямках.