Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу
90-річчю КДПУ присвячується
9 листопада 2020 р. у за ініціативи кафедрі соціології та масових комунікацій у режимі он-лайн відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу».
Співорганізаторами конференції, як і раніше, виступили Дніпропетровське відділення Соціологічної асоціації України, Кафедра прикладних суспільних наук Відділу організації та управління Сілезької політехніки (м. Забже, Польща), Кафедра соціології та соціальної роботи Класичного Приватного університету (м. Запоріжжя), кафедра соціології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Тези на участь у конференції подали 41 вчених і молодих науковців з Польщі та України, зокрема 16 професорів, докторів соціологічних наук.
З вітальним словами до учасників конференції звернулася зав. кафедри Ірина Володимирівна Грабовець, яка привітала учасників конференції і передала вітання від ректора КДПУ Ярослава Владиславовича Шрамка і проректора з наукової роботи професора Віти Анатоліївни Гаманюк.
З пленарними доповідями (у режимі ZOOM) виступили Хижняк Лариса Михайлівна, д. соціол. н., професор, професор кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, з доповіддю «Інформаційний консалтинг як технологія взаємодії Соціуму з Людиною і Природою», Катаєв Станіслав Львович, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету з доповіддю на тему «Социальность тела: аспекты воплощения», Хижняк Олександр Володимирович, – доктор соціологічних наук, доцент, начальник Управління міжнародних відносин Харківського національного університету імені В.Н. Карабіна,тема доповіді «Фактори актуалізації інформаційного партнерства у взаємодії «Суспільство – Людина – Природа», Барбара Скочинська-Прокопович, доктор соціології, ад’юнкт Жешовського Університету, заступник директора Інституту іноземних мов з доповіддю на тему : «Реалізація прав людини під час пандемії: право до науки в світлі правних норм та їх імплементації у закладах вищої освіти (на прикладі Жешовського Університету)», а також Лобанова Алла Степанівна – д. соціол. наук, професор, професор кафедри соціології та економіки КДПУ з доповіддю на тему: «Патерни екологічної поведінки молоді в промислових містах та їх реконфігурація в умовах інформаційного суспільства (на прикладі Кривого Рогу)».
У секційних засіданнях учасники конференції (соціологи з м. Забже, Жешув, Києва, Харкова, Запоріжжя, Миколаєва та ін.) з зацікавленням обговорили сучасні проблеми, які існують в Україні і пов’язуються з конструктивними і деструктивними впливами інформації на людину, а людини - на природу. Особливо цікавими були виступи Роговської Ольги Олексіївни, старший викладача Маріупольського Державного технічного університету на тему «Споживання цифрових технологій у соціологічному контексті», Лебедюк Олени Олександрівн, асистента кафедри соціології та масових комунікацій Криворізького державного педагогічного університету на тему : «Дослідження інформаційних потреб: теоретичні та прикладні аспекти» та інших учасників.
Підсумки Конференції підвела Грабовець Ірина Володимирівна, зокрема вона зазначила, что наукова дискусія була цікавою, гострою і плідною, висловила щиру подяку учасникам, а також Ректорату та Інформаційному центру – за друк програм і сертифікатів та прес-центру - за висвітлення ходу Конференції, а також усім, хто взяв участь у її підготовці і підтримав цей важливий науковий захід. Всім учасникам конференції будуть вручені іменні сертифікати.
За матеріалами Конференції готується черговий випуск фахової збірки наукових праць із соціології «Соціальні технології. Актуальні проблеми теорії та практики» (Класичний приватний університет, м. Запоріжжя).