Сьогодні, 6 квітня 2021 року, в.о. завідувача кафедри соціології та масових комунікацій взяла участь в роботі круглого столу «Розширення економічних можливостей жінок як шлях до гендерної рівності та стійкості до кризи», який ПРООН (Програма розвитку ООН) провела на платформі Zoom (були присутні понад 100 учасників).
Dafina Gercheva, представниця програми розвитку ООН в Україні, зазначила актуальність і необхідність проведення гендерних досліджень в усьому світі та сприяння встановленню не лише рівних гендерних можливостей, а й рівних результатів професійної діяльності чоловіків та жінок. Необхідність подолання гендерних стереотипів в Україні на рівні сім’ї та початкової школи відзначила Priska Depnering, заступниця директорки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Андрій Горбаль з Українського центру суспільних даних представив результати статистичного дослідження «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні 2017 – 2020 рр.», які показали, як змінювалася сфера зайнятості чоловіків та жінок у зазначений період.
Під час дискусії учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що в Україні сьогодні не враховується бюджет часу чоловіків та жінок, сьогодні жінки у своїй більшості представлені у сферах зайнятості з більш низьким рівнем заробітної плати, а в період пандемії Covid-19 збільшилася кількість саме безробітних жінок, оскільки вони виявилися зайнятими у тих сферах, які в першу чергу постраждали від впровадження локдауну на території України. Також Максим Борода, менеджер проекту, «Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні», ПРООН зазначив, що за сучасних темпів впровадження реформ Україні необхідно 209 років для досягнення гендерної рівності. Завершилася дискусія на спільній думці учасників щодо необхідності продовження гендерних досліджень в Україні та світі і пошуку шляхів прискорення реформ у цій сфері.