Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

10 грудня в Міжнародний день прав і свобод людини в Сілезькій Політехніці пройшла щорічна вже XIV Міжнародна наукова конференція "Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka".

Науковці кафедри соціології та масових комунікацій –  викладачі й аспіранти у повному складі долучилися до обговорення актуальних проблем стосовно причин, наслідків і ризиків міграції, кліматичних змін в суспільній та екологічній перспективі, людського виміру економіки.

конф 10 1      10.12 002     Конф 10 3

З пленарними доповідями виступили провідні польські вчені, які розкрили проблеми екологічної трансформації міст та впливу на свободи людини, (професор Барбара Скочинська-Прокоповіч, Університет Жешовський);  когнітивних технологій в освіті (професор Володимир Ткаченко, Лондонська Академія науки і бізнесу); управління профілем в сервісі Facebook в комунікаціях органів місцевого самоуправління (доктор філософії Даріуш Кравчик).

10.12 003     10.12 004     10.12 005

На конференції працювали 6 секцій, в яких взяли участь і виступили науковці кафедри соціології та масових комунікацій, презентувавши наступні теми:

• The communicative potential of social media in a pandemic (професор Людмила Калашникова, аспірант  Валерія Безуглова);
  • Communicative paradigm of social development in the context of building civil society in Ukraine (доценти Ірина Грабовець, Людмила Черноус, аспірант Таїсія Харитонова);
  •  Ekologiczne organizacje pozarządowe na Ukrainie i ich rola w rozwoju „zielonej energii” (професор Алла Лобанова);
  • Przedsiębiorczość społeczna na Ukrainie i jej rola we wspieraniu życia osób niepełnosprawnych (ст.викладач,к.соц.н Олена Комарова і ст.викладач кафедри туризму та економіки Людмила Братченко);·
  •  Migration problems in the sociology of Mikita Shapoval: historical retrospective (доцент Ольга Тарасова і аспірант Сергій Петрухін);
  • Practices of assessing compliance with journalistic standards in the Ukrainian media (доцент Юрій Візниця і асистент Валерій Каритка).

10.12 007      10.12 008     10.12 010

Участь усіх науковців кафедри в Конференції є складовою міжнародної наукової співпраці з кафедрою суспільних прикладних наук Відділу організацій і управління в Сілезькій Політехніці (м. Забже, Польща).

Травень 2024