Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

3 – 4 листопада 2022 року відбулася ХХIІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Харківські соціологічні читання», участь у якій взяли близько 140 соціологів з України, Франції, Угорщини, Польщі, Англії та інших країн. Конференція була присвячена пам’яті засновниці Харківської соціологічної школи, фундаторки вітчизняної соціологічної науки та освіти, професорки Олени Олександрівни Якуби.

Активну участь у конференції традиційно взяли науковці кафедри соціології та масових комунікацій, а також студенти спеціальності «Соціологія масових комунікацій,журналістики і реклами» КДПУ.

На пленарному засіданні були представлені цікаві та змістовні доповіді:

Соціологія у післявоєнному відродженні українського суспільства: Віль Бакіров – д. соціол. н., професор, академік НАН України,

42  51

Війна в Україні: соціологічні рефлексії: Федір Шандор – д. філос. н., професор, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

Стан української соціології в умовах російсько-української війни: Наталія Черниш – д. соціол.н., проф., проф. кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка

Соціально-економічні виклики відбудови: Тимофій Брік – PhD з соціології, ректор приватного університету «Київська школа економіки»

Публічна соціологія та війна: Алла Лобанова– д.соціол. н., проф., проф.. кафедри соціології та масових комунікацій Криворізького державного педагогічного університету,

Вища освіта у контексті воєнного стану: точка зору університетського викладача: Андрій Горбачик – к. фіз.-мат. наук, професор кафедри методології та методів соціологічних досліджень КНУ імені Тараса Шевченка

Наскільки демократія в Україні є міцною? Відповіді суспільства під час війни: Ольга Куценко – д. соціол. н., проф., проф. кафедри соціальних структур та соціальних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Технічний університет Берліну (guest scientist)

Широкий аспект соціологічних розвідок було розглянуто на п’яти секціях:

1. Війна як об'єкт теоретичних розвідок соціології
  2. Трансформація соціально-економічної сфери в умовах війни
  3. Інформаційні аспекти воєнного протистояння: "інформаційна війна", "постправда", соціальні мережі
  4. Статуси, міграції, ідентичності: особливості дослідження нових соціальних груп \
  5. оціальна безпека як ключова проблема цифрового суспільства

На конференції працювали 3 «Круглих столи»:

1. Війна війною, а заняття за розкладом: освітній процес в умовах воєнного стану
  2. Сім’я та молодь в умовах війни: нові практики, нові загрози, нові перспективи
  3. Війна як чинник переосмислення національно-етнічної ідентичності

І «Дискусійна панель» - Емпіричні соціологічні дослідження в умовах війни: можливості та обмеження.

81 16

Приємно зазначити, що для виступу на пленарному засіданні оргкомітетом була запрошена професор А.Лобанова, а секцію «Соціальна безпека як ключова проблема цифрового суспільства» очолила і провела професор Л.Калашнікова.

101  63

Інформація про тематику виступів науковців кафедри соціології та масових комунікацій на цій престижній конференції буде презентована у наступному дописі.

20615
29 30