У видавництві «Каравела» (м. Київ) щойно вийшла з друку колективна монографія «Інформаційне суспільство і Природа у фокусі соціологічної аналітики», авторами якої є науковці нашого університету: В. Безуглова, Л. Братченко, І. Грабовець, Л. Калашнікова, В. Каритка, А. Лобанова, І. Онікієнко, С. Петрухін, О. Приходько, Л. Черноус; соціологи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна: Л. Хижняк, О. Хижняк, Одеської юридичної академії: Л.Ярова, а також польські соціологи: K. Kupis, А. Кузіор, Б. Скочинська-Прокопович, I. Sobieraj.
Монографія є колективною працею українських і польських науковців, в якій висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження взаємовпливу інформаційного суспільства і природи та представлено результати емпіричної верифікації, що були обговорені на VII Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу», яка відбулася 5 грудня 2022 року в онлайн режимі за ініціативи кафедри соціології та масових комунікацій Криворізького державного педагогічного університету.
У монографії авторами розкрито можливості та ризики інституціональної цифровізації соціальних відносин, визначено проблеми і шляхи формування екологічної відповідальності та ресурсної ощадливості, проаналізовано зміни стилів і цілей комунікативних стратегій ЗМІ в умовах війни, з’ясовано можливості використання соціального капіталу розумних міст у підтримці вимушених мігрантів і біженців, окреслено потенціал інформаційно-комунікативних технологій в освітньому просторі, а також перспективи соціально-культурних проєктів та альтернативних форм громадянських активностей для розвитку сучасного суспільства.
Щиро дякуємо рецензентам: М.В.Туленкову, д.соцол. н., професору кафедри галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка і О. Н. Євтушенку, д.політ.н, завідувачу кафедри публічного управління та адміністрування Чорноморського національного університету імені Петра Могили за корисні поради і підтримку цієї наукової роботи.
Сподіваємося, що монографія зацікавить фахівців у галузі соціології й суміжних соціогуманітарних наук, а також викладачів, студентів та аспірантів соціологічних факультетів закладів вищої освіти.