Доцент кафедри соціології та економіки факультету географії, туризму та історії Широкова Маргарита Сергіївна взяла участь в українсько-польському проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням».
Співорганізаторами проекту є з польського боку - Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського боку - Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет ім. Т.Шевченка за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України.
Проект розпочався у одному із найбільших державних навчальних закладів Польщі - Варшавському університеті, який впродовж багатьох років займає провідну позицію в найважливіших рейтингах країни. З 6-10 листопада 2017 року учасники проекту на факультеті «Артес Лібералес» мали можливість пройти інтенсивне тренінгове навчання, прослухати доповіді та прийняти участь у обговоренні актуальних проблем сучасної вищої освіти. Були розглянуті та обговорені наступні питання: Міжнародна співпраця Варшавського університету (габ. д-р Мачєй Дущик), Гранти ERC і створення наукових мереж (проф. Катажина Марчіняк), Українське право про систему освіти (проф. Тарас Фініков), Відкритий університет Варшавського університету (д-р Катажина Лубричинська-Чіхоцка), Співпраця ВНЗ з самоврядуванням (габ. д-р Агнєшка Олехніцка і д-р Катажина Войнар), Університет і релігійні організації (проф. о. Станіслав Рабєй), Horyzont 2020 (д-р Станіслав Кордашєвіч), Формування стратегії вищого навчального закладу та забезпечення інноваційності (проф. Анна Гіза-Полещук) та багато інших
З 13 по 17 листопада 2017 українська група інноваторів мала можливість проходити навчання у найстарішому вищому навчальному закладі Польщі – Ягеллонському університеті, який впродовж багатьох років займає провідні позиції в освітніх рейтингах. Були розглянуті та обговорені наступні питання: Юридичні умови інноваційності в науці (Д-р Пьотр Дарджінські), Медицина в «традиційному університеті» (Проф. габ. д-р Пьотр Лайдлер), Стратегія розвитку вищого навчального закладу – практичні аспекти (Д-р Пьотр Прокоповіч), З досвіду програми бакалаврату International Relations and Area Studies (габ. д-р Дорота Пєтшик – Реевес, проф.), Місто і університет (Рафал Кульчицький, директор відділу розвитку міста), Система дослідницьких грантів в Польщі (мґр. Дорота Бухвальд-Чєсляк), Оцінювання з метою розвитку: теорія і практика (д-р Лешек Корпоровіч), Трансфер технологій в польських вищих навчальних закладах (Д-р інж. Габріела Конопка-Цупял) та багато інших.
З 20 по 24 листопада 2017 року у Ягеллонському університеті були організовані індивідуальні консультації та зустрічі з польськими фахівцями. З 27 листопада по 1 грудня у Варшавському університеті були організовані індивідуальні консультації та зустрічі з польськими фахівцями. Серія лекцій, тренінгів, консультацій та індивідуальних зустрічей була з представниками Міністерства науки і вищої освіти Польщі, органів муніципального управління м. Варшави та м. Кракова, керівництва університетів та факультетів, академічного менеджменту, фондів, бізнес-структур та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики організації дослідницького та навчального процесу у вищих навчальних закладах Польщі.
Згідно з умовами участі у проекті кожен з 26 учасників з університетів України має реалізувати власні мікропроекти, що пов’язані зі згаданими темами. Підсумкова конференція за результатами реалізації мікропроектів запланована на травень 2018 року за участю представників профільних міністерств України та Польщі.