Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

IMG 20180525 094351140

У період з 20 по 29 травня 2018 р. доцент кафедри соціології та економіки Маргарита Сергіївна Широкова перебувала як учасник делегації КДПУ на навчальному візиті до Нового університету Бакінгемширу (Великобританія).

Серед різноманіття обговорюваних топіків та інновацій, що впроваджуються в діяльність Нового університету Бакінгемширу, для кафедри соціології та економіки представляють особливий інтерес такі з них:

Курси підвищення педагогічної майстерності, що тривають 4 місяці і є обов’язковими для всіх викладачів ЗВО. Адже ефективне функціонування будь-якої організації, насамперед, визначається ступенем розвитку її персоналу. Відділ, що провадить цю діяльність, складається з 4 осіб. Курси мають різні ступені глибини та інтенсивності в залежності від поточного рівня майстерності працівника. Розвиток персоналу – це системно організований процес безперервного професійного навчання працівників для підготовки їх до нових умов діяльності, професійно-кваліфікаційного просування, формування резерву керівників та вдосконалення соціальної структури персоналу. Розвиток персоналу забезпечується заходами з адаптації персоналу, оцінювання кадрів з метою здійснення атестації персоналу, планування професійної кар’єри, стимулювання розвитку персоналу тощо.

IMG 20180521 110701295

Участь університету у щорічному Національному соціологічному опитуванні студентів (National Student Survey). Дослідження збирає думки студентів про якість навчальних курсів. Мета цього полягає в тому, щоб сприяти громадській підзвітності, допомагати інформувати про вибір майбутніх студентів та надавати дані, які допомагають інституціям посилювати студентський досвід. За результатами даного дослідження будуються рейтинги університетів за великим різноманіттям критеріїв, наприклад, «цікаві курси», «університет для навчання», «навчальні ресурси», «університет чує голос студентів» тощо.

IMG 20180521 122713457

Викладання медіа курсів на факультеті мистецтв та дизайну, окрім напрямів танцю, музики, дизайну, драми, кіно тощо. Для нової спеціальності кафедри соціології та економіки, у межах якої студенти будуть навчатися за освітньо-професійною програмою «Соціологія масової комунікації, журналістики і реклами», цей досвід є дуже важливим. У сфері масової комунікації дизайн реклами має завжди йти поруч соціальними аспектами. Дизайн реклами повинен нести в собі як креативну так і технічно ефективну ідею, емоційний і інформаційний посил. Це процес впливу на поведінку людей у великих масштабах з використанням ринкових принципів з метою соціальної вигоди, а не комерційного прибутку.

IMG 20180524 101109825

Участь Нового університету Бакігемширу у проекті Erasmus+ «Cyber Security». Цілями проекту є розповсюдження питань кібербезпеки у формальній та неформальній освіті, додавання кібербезпеки до навчального плану, підвищення обізнаності про безпечне використання Інтернету та безпечних Інтернет-послуг, покращення та поширення послуг у цьому секторі, сприяння науково-дослідницькій діяльності у цьому контексті, розширення кола кваліфікованих працівників, здатних підтримувати націю, захищену від кібер-атак, сприяння розвитку та навичкам вчителів та тренерів та заснування партнерства у діловій спільноті та навчальних закладах.

IMG 20180523 095417189

Травень 2024