9-10 листопада 2018 р. у Криворізькому державному педагогічному університеті за ініціативи кафедри соціології та економіки відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу».
Співорганізаторами конференції виступили Дніпропетровське відділення Соціологічної асоціації України, Кафедра прикладних суспільних наук Сілезької політехніки (м. Забже, Польща), Кафедра соціології та соціальної роботи Класичного Приватного університету (м. Запоріжжя).
З вітальними словами до учасників конференції звернулися ректор КДПУ професор Шрамко Ярослав Владиславович і голова оргкомітету конференції професор Лобанова Алла Степанівна.
Вперше до Кривого Рогу завітали видатні соціологи сучасності Головаха Євген Іванович - член-кореспондент Національної Академії Наук України, заступник директора Інституту соціології НАН України, професор, д. філос. н., який виголосив пленарну доповідь на тему: «Ціннісні засади соціально-історичних змін у взаємодії «Соціум-Людина-Природа» і Макеєв Сергій Олексійович – завідувач відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України, професор, д. соціол. н., який презентував свої роздуми щодо "Соціологічних проекцій взаємозв’язку супільства і природи".
Вже вкотре бажаними гостями на конференції були відомі українські соціологи Хижняк Лариса Михайлівна – д. соціол. н., професор, професор кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, тема виступу якої була пов’язана з «Контекстами одноразової культури в інформаційному суспільстві» і Зоська Яна Володимирівна – професор, д. соціол. н., професор кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету, яка виголосила привітання від ректора КПУ Огаренка В.М. і виступила з доповіддю «Споживчі інтенції різних вікових груп населення м. Запоріжжя щодо контенту Інтернет» .
У секційних засіданнях учасники конференції (соціологи з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Полтави, Миколаєва та ін.) з зацікавленням обговорили сучасні проблеми, які існують в Україні і пов’язуються з конструктивними і деструктивними впливами інформації на людину, а людини - на природу. Аспіранти кафедри Каритка Валерій і Петрухін Сергій, які поділилися своїми напрацюваннями у підготовці кандидатських дисертацій, були підтримані Головахою Є.І., а випускниці аспірантури Лаже Оксані було запропоновано подавати дисертацію на розгляд до Інституту Соціології НАНУ.
Учасники конференції відвідали «Арселор-Міталл-Стіл – Кривий Ріг» і природничі ландшафти Кривого Рогу.
Науковці кафедри висловлюють щиру подяку Ректорату, особисто Ярославу Владиславову Шрамку за допомогу в організації Конференції, а також працівникам університетської бібліотеки за змістовну виставку, прес-центру – за висвітлення ходу Конференції, а також усім, хто взяв участь у її підготовці, залучився до обговорення зазначеної проблеми і підтримав цей важливий науковий захід.
Гості з Києва передали для студентів нової спеціальності університету "Соціологія масових комунікацій, журналістики і реклами" у подарунок видані друком свої монографії на останнє число фахового журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг"
За матеріалами Конференції видано друком фахову збірку наукових праць із соціології «Соціальні технології. Актуальні проблеми теорії та практики» (Випуск № 79. Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, 2018), і видано сертифікати усім учасникам Конференції.