На першому у поточному навчальному році науково-методичному семінарі науковці кафедри соціології та економіки обговорили наступні питання:
- Сучасні інноваційні підходи у науковій діяльності // Доповідач: проф.. д.соц.н. Лобанова А.С.
- Міграційні процеси в сучасній Україні // Доповідач: доцент к.соц.н. Візниця Ю.В.
Проф. Лобанова А.С. у виступі зазначила, що сучасна наука неможлива без інноваційного підходу та запровадження інформаційних технологій у наукові дослідження. Вона поінформувала, що за ініціативи завідувачки аспірантури Васильєвої О.І. і проректорки з науки професорки Гаманюк В.А. вона розробила програму нового курсу для аспірантів «Менеджмент наукової та інноваційної діяльності». Програму схвалено і вона запроваджується при підготовці аспірантів. Важливо, що в її межах відбувається практичне освоєння аспірантами розробки проектів для участі у конкурсах на отримання грантів і бюджетного фінансування МОН України. Перші проведені лекції і практичні заняття за цією програмою свідчать, що аспіранти зацікавились менеджментом наукової та інноваційної діяльності і активно долучилися до розробки власних наукових проектів, які, можливо, у майбутньому можуть отримати гранти.
Доцент Візниця Ю.В. у своїй доповіді зазначив, що міграція українців зокрема трудова, стає справжньою проблемою для України, оскільки молоді та підприємливі працівники полишають український ринок праці і шукають кращих мов праці у європейських країнах. Фахівці свідчать, що близько 8 млн українців виїхали за кордон з метою працевлаштування. Крім того близько 50 тисяч молодих людей виїхали на навчання. За результатами модульного вибіркового обстеження населення, що проводяться Державною службою статистики України, від до 100 тисяч молодих українців віком від 15 до 24 років готові виїхати за кордон з метою навчання. Тому ця проблема потребує негайного вирішення і перш за все на державному рівні. Необхідно створювати нові робочі місця, створювати привабливу виробничу і соціальну інфраструктуру, надавати пільги при кредитуванні молодим підприємцям. Вченим варто глибше досліджувати причини міграції молоді.
У обговоренні доповідей взяли участь завідувачка кафедри Грабовець І.В., доценти Черноус Л.С.,Тарасова О.А., В.І. Баюра, ст. викладач к.соціол.н Комарова О.О. і ст.викладач Л.Є. Братченко. Вони зокрема зазначили, що програмна підготовка аспірантів з питань менеджменту наукової та інноваційної діяльності є актуальною і необхідною, оскільки в сучасному суспільстві отримані знання можуть бути ними використані не тільки при підготовці кандидатських дисертацій, але й при плануванні професійної кар’єри, майбутньої науково-дослідної чи підприємницької діяльності.
Стосовно другого питання було наголошено на тому, що міграція є глобальним явищем, однак вона має бути в розумних масштабах в країні. Щоб запобігти її необмеженому поширенню і деструктивним наслідкам, варто діяти не тільки економічними методами, але й освітніми, розширюючи межі опанування студентами більш різнопланових знань та вмінь, щоб вони вільно і упевнено відчували себе на ринку праці.
Науковці кафедри дійшли висновку, що доцільно залучити аспірантів кафедри Каритку В.В. і Петрухіна С.В. до розробки грантових проектів, пов’язаних з їх дисертаційною проблематикою, а при викладанні соціально-економічних дисциплін акцентувати увагу на розширенні спектру знань і вмінь, необхідних для ініціативної наукової та підприємницької діяльності.