17 грудня на кафедрі соціології та масових комунікацій стартував захист курсових робіт студентів ІІІ курсу спеціальності 054 Соціологія ОПП «Соціологія масової комунікації, журналістики та реклами».
Свої роботи презентувала перша п’ятірка студентів.
Скляренко Анастасія розповіла про те, як шкідливі звички підлітків та молоді сучасної України несуть загрози національній безпеці нашої держави. Продемонструвала результати власного соціологічного дослідження (анкетування), згідно з якими зазначила, що молодь часто не розуміє, що майбутнє нації в її руках. Анастасія у своїй роботі доводить, що стан здоров'я молодого покоління – найважливіший показник благополуччя суспільства і держави, що відображає не тільки справжню ситуацію, а й дає точний прогноз на майбутнє. (Скляренко А. Шкідливі звички підлітків та молоді як загроза безпеці нації ( на прикладі м. Кривий Ріг) наук. керівник – доц. кафедри Грабовець І.В.).
Дуднік Аліна вивчила можливості трансформації ціннісних орієнтацій молоді через соціальну рекламу. Показала, як підприємці Криворіжжя поєднують соціальну і комерційну реклами, яка реклама є соціальною, а також дослідила фактори впливу соціальної реклами на ціннісні орієнтації молоді (Дуднік А. Соціальна реклама як чинник трансформації ціннісної сфери української молоді (наук. керівник – доц. кафедри Візниця Ю.В.)).
Гонець Владислав представив результати власного дослідження залежності впровадження аграрної реформи в Україні від співпраці з МВФ, зокрема – зняття мораторію на продаж землі. Владислав опитав аграріїв з Спілки фермерів України, зокрема, щодо їх оцінки окремих аспектів аграрної реформи, а також зробив висновки щодо своєчасності та необхідності реформування аграрного сектору в Україні (Гонець В. Аграрна реформа в Україні: потреба часу чи вимога МВФ (наук. керівник – доц. кафедри Грабовець І.В.)).
Кривченко Поліна у своїй роботі дослідила міграційні настрої сучасної молоді, чинники, що їх зумовлюють, і можливості запобігання масовій міграції молоді України в цілому та Криворіжжя зокрема. Серед провідних чинників було виділено бажання отримати якісну освіту, можливості самореалізації та пізнання світу. Серед негативних наслідків явища міграції – небажання молоді повертатися до Кривого Рогу, якщо нагода виїхати з міста стане реальністю (Міграційні настрої та форми їх вияву у студентів ВНЗ ( на прикладі м. Кривий Ріг) наук. керівник – доц. кафедри Грабовець І.В.).
Цікавим і неоднозначним виявилося дослідження Чечуна Данила щодо революційних настроїв українців у різні періоди, а також аналіз наслідків революцій різних років (Чечун Д. Соціологія революцій (на прикладі українського Майдану 2014 року) наук. керівник – доц. кафедри Візниця Ю.В.)
Усі студенти продемонстрували результати своїх досліджень у вигляді презентацій.
По завершенню захисту, їм було оголошено оцінки, що будуть виставлені за умови надання робіт у друкованому вигляді на кафедру у встановленні терміни.