10 листопада 2021 року студенти та аспіранти спеціальності 054 Соціологія, а також викладачі кафедри соціології та масових комунікацій долучилися до відкритої онлайн-лекції «Запит на інформацію як інструмент якісної журналістики», а також практикуму з цієї ж тематики. Захід був організований навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центром прав людини ZMINA, Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Лекція відбувалася на платформі ZOOM та транслювалася у відкритому доступі на Фейсбук сторінки ZMINA https://www.facebook.com/zmina.ua та ПРООН в Україні https://www.facebook.com/UNDPUkraine.
Спікерка заходу - Тетяна Олексіюк, адвокатка, експертка ПРООН, консультантка Ради Європи, надала корисний матеріал стосовно міжнародних документів у сфері прав людини, які визначають право на інформацію, національного регулювання даного питання, принципів відкритості інформації.
Під час лекції, а згодом і практикуму, слухачі могли розібратися в поняттях «публічна інформація» та «офіційні документи», «суспільно важлива інформація» та її категоріях, «втручання у право на приватність»; визначитися з поняттями «статус запитувача інформації» та «громадські контролери», «розпорядник публічної інформації», а також з причинами обмеження доступу до публічної інформації.
В цілому, і лекція, і практикум виявилися надзвичайно корисними для студентів та аспірантів, орієнтованих на проведення соціологічних досліджень щодо регіонального та суспільного розвитку в цілому, оскільки дозволила зрозуміти законодавчі засади реалізації права на інформацію, механізми формування запитів до різних установ та порядок отримання відповідей.
Дякуємо Тетяні Олексіюк за цікавий і корисний матеріал!