Дуднік Аліна, студентка гр.СМК-18
Криворізький Хогвартс
Що можна відчути, вперше потрапивши до Криворізького педагогічного? Мабуть, захоплення та розгубленість, адже насправді знайти деякі аудиторії важко навіть старшокурсникам, що вже казати про перший. Пам'ятаю, як минулого року наша група СМК-18 не могла знайти аудиторію на першому поверсі. Здавалося, що її не існує, всі ходили по колу і дивувалися, а потім виявилося, що існують двері, за якими ховаються сходи. Так ми дізналися, що перший поверх має «підземне» продовження. Це нагадало уривок з кінофільму «Гаррі Потер», де важко було знайти потрібну платформу, бо фактично її не існувало.
Взагалі, пригод в університеті вистачає, і зрозуміла я це ще тоді, коли обрала спеціальність «Соціологія масових комунікацій, журналістики та реклами». З групою, яка складається з творчих студентів, що не тільки творять, але й «витворяють», сумно не буде. За рік ми навчилися чути і бачити все, адже поєднання соціології та ЗМІ - це потужна сила. Ми, як справжні соціожурналісти, могли не тільки передбачати проблеми суспільства, але й створювати їх самі. І потім, як істинні студенти, ходили на межі та здавали «хвости» перед сесією. Але в цьому і є суть студентства, без якої не цікаво жити. Збирати «смажені факти», робити соціологічні опитування, аналізувати, писати статті - ми майже як Шерлоки, але краще, адже маємо набагато більше навичок завдяки такому різнобічному навчанню. Не встигаєш звикнути, як з'являється щось нове, тому навіть ледачим студентам завжди цікаво.
Нащо ж вступати до чарівного Хогвартсу, коли поруч Криворізький педагогічний університет? Через магію? Будьте певні, в педагогічному її також вистачає. Особливо напередодні сесії, коли студенти намагаються будь-якими методами «начаклувати» собі залік. Хтось проводить «обряди», засинаючи з книгою під подушкою, або викликає духів (студентську «Шару»). Ті, що не сподіваються на диво, намагаються зробити вдалий «фокус» зі списуванням. Та є і такі студенти, в яких магічним чином за три дні до іспитів прокидаються надздібності, що дозволяють їм читати декілька підручників одночасно без відпочинку. Їхнім помічником, зазвичай, є чарівне «зілля» - кава.
Так чим Хогвартс краще? В педагогічному навіть є свій Дамблдор - ректор Ярослав Шрамко, - та викладачі, що також мають магічні здібності, адже для того, щоб боротися з «чаклунством» студентів, іноді треба мислити як сам студент, і мати рентгенівський зір, щоб бачити студентську «магію».