З метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, студентами другого курсу спеціальності Туризм (куратор Шиян Д.В.) був проведений круглий стіл «Жертвам політичних репресій присвячується…».
Метою виховного заходу стало привернення уваги студентів університету до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті про невинно загиблих.
Студенти згадали про наймасовіші «чистки» від «ворогів народу», яку особисто схвалив Сталін 5 серпня 1937 року, під час яких жертвами репресій стали понад 2,5 мільйони чоловік. З весни 1937 р. внаслідок різних операцій НКВС в таборах опинилось 700-800 тис. українців, протягом 1937–1938 рр. в Україні було заарештовано 267 579 громадян, до так званої «вищої міри соціального захисту» (розстрілу) було засуджено 123 тис. 423 українців.
Була вшанована і згадана духовна еліта нації, яку нещадно знищила і знівечила тоталітарна система: поетів Миколу Вороного та його сина Марка, Максима Рильського, Володимира Сосюри, неокласиків Миколу Зерова, Михайла Драй-Хмари, Павла Филиповича, письменника, гумориста та сатирика Остапа Вишню, кінорежисера, письменника, кінодраматурга Олександра Довженка тощо.
Політичні репресії торкнулися і мешканців нашого міста. Найбільша кількість засуджених була серед інженерно-технічних працівників Кривого Рогу (управлінського персоналу металургійного, коксохімічного заводів і тресту «Кривбуд», техперсоналу залізниці, начальників дільниць, шахт, рудників тощо), багато жертв було серед військових, працівників місцевої промисловості, сфери охорони здоров’я, працівників культури.
Студенти згадали та вшанували пам'ять засновника і першого директора Криворізького металургійного комбінату Весніка Якова Ілліча, який був заарештований за сфабрикованою справою і 17 листопада 1937 розстріляний за сталінським списками.
Незабаром, для студентів спеціальності туризм була проведена екскурсія до урвища «Провал СРСР», неподалік якого розташовані декорації табору ГУЛАГ і проходили зйомки українського історичного фільму «Червоний», за однойменним романом Андрія Кокотюхи. Сюжет картини розповідає про бійців УПА, які опинилися в сталінських таборах ГУЛАГу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих під час репресій радянських часів і зауважили, що трагедія ніколи не повинна повторитися, ми не маємо права забувати і повинні пам’ятати, яку страшну трагедію довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.