На передодні Дня Конституції України студенти ГОЕ-17 (куратор Пантелєєва Н.Б.) провели в своїй групі усний журнал.
Слово «конституція» в перекладі з латини означає «устрій», «установлення». Згодом так став називатися звід основних законів держав. За часів давньоримської імперії важливі державні акти іменувалися конституціями. 1710 р. гетьман Пилип Орлик розробив «Пакти та Конституції законів та вільностей Війська Запорозького», який часто називають Конституцією Пилипа Орлика. Зміст цього документа був досить демократичним, але реальної сили він не набув, оскільки, ставши гетьманом, П.Орлик жив у вигнанні.
Так, наш світ підпорядковується певним законам: є закони природи, які визначають життя на Землі, є закони Божі – закони найвищої моралі, що допомагають нам розрізняти добро і зло. А є державні закони – правила існування в суспільстві, яких мають обов’язково дотримуватись всі громадяни тієї чи іншої країни. Кожна держава має свою Конституцію і вважає її найціннішим документом. У цьому документі закладено основу держави – її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян.
Конституція – це Основний Закон держави, який установлює життя суспільства й державного устрою, що має найвищу юридичну силу. Конституція – це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.
Сьогоднішній захід був присвячений Конституції України. І закінчити його я хочу словами видатного українського мислителя В’ячеслава Липинського, який усе своє життя присвятив розбудові української державності. «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».