В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
21 листопада магістранти-історики провели в групі ІС-23 захід, основною метою якою було вшанування подій, що стали переломними в новітній історії нашої держави. У цей день українці згадують словами вдячності людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Як відбувалися події 2004, 2013-2014 в Україні та Кривому Розі - в презентаціях магістрантів групи ІСм-23 Владислава Тарасенка, Дениса Іванова та Людмили Лозицької.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 137
09 березня 2024 року виповнюється 210 років від дня народження поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченкіані Василя Тарновського свою презентацію присвятила Надія Товстоляк, кандидат історичних наук, доцент, член Наукового товариства ім.Шевченка.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 298
Напередодні, 26 січня, у палаці культури «Центральний» вшанували пам’ять молодих патріотів, які віддали життя за Україну у різні історичні періоди.
- Автор: NN
- Перегляди: 349
Малюнок - Нікіта Тітов
Сьогодні, в цей день, на Україну летіли ворожі ракети. Понад шість годин масованої нічної атаки.
Так діє ворог, не маючи можливості просуватись на фронті, – намагається руйнувати життя цивільних.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 736
В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та свободи.
Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 418
В травні 2023 році виповнилося 150 років з дня народження гетьмана Павла Скоропадського. Період Гетьманату - надзвичайно інтенсивний і плідний процес українського державотворення. Він охопив усі ділянки суспільного буття ‒ від закордонної політики і військового будівництва, творення державної адміністрації або земельної реформи до відкриття українських університетів і національної Академії наук, розбудови українського шкільництва.
- Автор: кафедра історії
- Перегляди: 505
(Холодний Яр, Мотронинське городище, археологічна експедиція-2021)
Сьогодні в Україні свято – день археолога. Але 15 серпня 2023 теж увійде в історію. Тому що йому передує багатолітня традиція любові до археології, археологічних експедицій і особливий дух історії в цих експедиціях.
- Автор: історія
- Перегляди: 525
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 456
15 травня виповнюється 150 років з дня народження гетьмана Павла Скоропадського – однієї з найбільш знакових постатей українських Визвольних змагань 1917-1921 років.
Період Гетьманату - надзвичайно інтенсивний і плідний процес українського державотворення. Він охопив усі ділянки суспільного буття ‒ від закордонної політики і військового будівництва, творення державної адміністрації або земельної реформи до відкриття українських університетів і національної Академії наук, розбудови українського шкільництва.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 800