У 2025-2026 навчальному році вперше на факультеті української філології для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня освітньої програми «Українська мова і література. Зарубіжна література» введено літературно-культурологічну практику, що сприятиме інтеграції теоретичних знань у реальну культурну та творчу діяльність. Цей напрям діяльності відкриває унікальні можливості для розвитку творчих здібностей, розширення кругозору та глибшого занурення у культурний простір. Серед баз практики слід відзначити Криворізький драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, Музей культури єврейського народу та історії голокосту «Музей Михайла Маляра», «Літературно-мистецьке Криворіжжя» (КДПУ), що забезпечує взаємодію університету та громади міста. Програмою практики передбачено екскурсії та дослідницькі проєкти, організація літературних заходів тощо.
Піддубна Світлана Іванівна, директор Музею культури єврейського народу та історії голокосту "Музей Михайла Крамера".
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 2
23 грудня 2024 року на факультеті української філології відбулася настановча конференція з педагогічної практики. На зустрічі були присутні студенти заочної форми здобуття освіти (група ЗУМЛ-21), декан факультету української філології, доцент Семененко Л. М., керівник виробничої практики КДПУ Цоуфал Л. С., факультетський керівник практики, доцент кафедри української мови Шарманова Н. М., методист з педагогіки, доцент кафедри педагогіки Король А. М., методист з психології, доцент кафедри загальної та вікової психології Халік О. О.
У процесі обговорення особливостей організації та проведення виробничої педагогічної практики було зазначено, що цей вид практичної діяльності здобувачів освіти є складовою частиною освітньої програми професійної підготовки бакалаврів і завершальним етапом практичної підготовки майбутніх фахівців-словесників з предметної спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література). Організацію та проведення педагогічної практики визначено Законом України «Про вищу освіту», Положенням про практичну підготовку здобувачів освіти в Криворізькому державному педагогічному університеті (нова редакція, 2023 р.), Положенням про педагогічні практики студентів у Криворізькому державному педагогічному університеті (2023 р.).
За своїми метою, завданнями, змістом і формами проведення вона покликана підготувати майбутнього філолога до самостійної роботи у конкретних виробничих умовах, і зокрема з урахуванням специфіки, завдань і методичних рекомендацій НУШ (у 2024–2025 н. р. із 7 класу). Активна практика сприяє поглибленню й закріпленню теоретичних відомостей з основної та додаткових спеціальностей (спеціалізації).
Виробнича педагогічна практика проходить традиційно на випускному курсі у 8 семестрі на базі 5–9 класів ЗЗСО. Базами практик традиційно є такі ЗЗСО: Криворізький ліцей № 35 «Імпульс» Криворізької міської ради; Криворізький природничо-науковий ліцей; Криворізький ліцей № 81 КМР; Криворізька гімназія № 15 ім. М. Решетняка КМР; Криворізька гімназія № 26 КМР; Криворізька гімназія № 103 КМР; Криворізька гімназія № 125 КМР; Криворізька гімназія № 126 КМР. Здобувачі освіти, відповідно до Положення, мають змогу проходити виробничу практику за індивідуальним графіком.
У підсумку проведення настановчої конференції здобувачі освіти мали змогу поставити питання керівнику практики і методистам з фаху, отримати всю необхідну інформацію про виробничу педагогічну практику, яка є важливим етапом їхнього професійного зростання.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 307
З програмами виробничої педагогічної практики на 2024-2025 н.р. можна ознайомитися за покликанням:
Програми виробничої педагогічної практики .
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 285
29 листопада на факультеті української філології відбулася звітна конференція з виробничої практики. Звітували здобувачі другого (магістерського) рівня освіти груп УМЛм-23, УАФм-23.
Детальніше...
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 353
16 жовтня 2024 р. відбулася зустріч з доц. О. Халік у рамах методичного супроводу практикантів, здобувачів груп УМЛм-23, УАФм-23 на яку також запрошено здобувачів першого, бакалаврського рівня ОП "Українська мова і література, зарубіжна література", "Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова", "Українська мова і література. Психологія" .
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 339
На факультеті української філології відбулася зустріч вчителя-словесника, випускниці факультету української філології Ольги Єрмакової із студентами 4 курсу, які проходять виробничу педагогічну практику в закладах освіти.
Деталі зустрічі тут:
Зустріч з учителем-практиком Ольгою Єрмаковою
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 450
13 листопада на факультеті української філології відбулася звітна конференція з виробничої педагогічної практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня ОПП Українська мова і література, зарубіжна література. Психологія; українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова; українська мова і література, зарубіжна література. Редагування освітніх видань. До обговорення результатів практики долучилися методисти з основних дисциплін (доц. Наталя Яременко, Світлана Журба, Інна Онікієнко), з додаткових дисциплін (проф. Жанна Колоїз, доц. Тетяна Гарлицька, Лариса Гапоненко), педагогіки (доц. Анжеліка Король), психології (доц. Олена Халік); декан факультету Любов Семененко, керівник виробничої практики КДПУ Любов Цоуфал.
Виробнича педагогічна практика, результати якої обговорювалися, проводиться на ІІ курсі магістерської програми, і завершує практичну підготовку випускників до роботи в навчально-виховних установах різних рівнів акредитації. Здобувачі освіти здійснюють підготовку до основних видів професійної діяльності, реалізації отриманих під час аудиторних занять знань, навичок, умінь та професійної адаптації, освоєння соціальної ролі, професійного самовизначення, формування позицій, інтеграції особистісних та професійних якостей.
Під час обговорення здобувачі освіти презентували результати практики: спостереження, креативні напрацювання, враження. Учасники заходу наголосили на дієвості оновленої на факультеті моделі взаємодії учасників процесу. Зокрема відзначено, що регулярні колективні консультації ("МЕТОДИЧНИЙ СУПРОВІД"), на які запрошувалися методисти, вчителі-практики мають неабиякий методичний потенціал.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 490
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 567
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 538
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 465