21 квітня відбулася онлайн-зустріч, організована викладачами кафедри ботаніки та екології та активними небайдужими представниками студентства природничого факультету.
Цей захід присвячений трагічній події, про яку боляче говорити, неможливо мовчати, про яку ніхто за жодних обставин не повинен забути, яка ніколи не повинна повторитися!
26 квітня 2021 року – 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи.
Чорнобиль – біль, відчай, трагедія, невідомість, пекло, радіація, катастрофа, подвиг, пам’ять, попередження на майбутнє. Сьогодні ми згадаємо цю подію, вшануємо пам’ять героїв, згуртуємо свої зусилля задля досягнення екологічної безпеки країни, суспільства, нашої домівки – планети Земля.
Поліна Федорович повідомила про історію створення, експлуатацію та причини аварії на Чорнобильській АЕС.
Наталя Никитенко та Валерія Рябоштан висловили шану пам’яті ліквідаторам аварії: пожежникам, працівникам станції, солдатам, транспортникам та усім, хто неймовірними зусиллями й навіть ціною життя ліквідували пожежу на ЧАЕС.
Олена Баженова наголосила на наслідках катастрофи, адже радіація – невидимий і тому підступний ворог усього живого. Від неї неможливо вберегтися, захистити себе і природу.
Спогадами про трагічний рік та події травня 1986 року поділився завідувач кафедри зоології та методики навчання біології Стригунов Володимир Іванович.
Усі учасники взяли участь у створенні хмаринки слів на основі асоціацій, які виникають, коли ми чуємо «Чорнобиль».
Хто, як не ми – природознавці, екологи, майбутні вчителі біології, хімії, фізичної культури, науковці і викладачі – буде нести людству, молоді знання, застерігати від помилок, що призводять до необоротних трагічних подій, особистих, національних, загальнолюдських катастроф?
Майбутнє у сучасному.
Трагедія не повинна повторитися.
Безпека та процвітання – результат спільної праці і відповідальності!
Наприкінці конференції ведучі анонсували проведення книжкової виставки, підготовленої працівниками бібліотеки КДПУ
«Чорнобиль. Від екології душі – до екології природи (До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії)».