В академічній групі ГОЕ-21 (куратор – доцент кафедри географії та методики її навчання Олена Лакомова) напередодні Всесвітнього дня Землі відбулась кураторська година присвячена цій події.
День Землі – назва, яку використовують щодо різних заходів, що проводять навесні з метою спонукати людей бути уважними до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Також «День Землі» - громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп та організацій.
Є два основні періоди проведення Днів Землі – у березні (ближче до весняного рівнодення) і Міжнародний день Матері-Землі – 22 квітня. Перша «одноразова» акція цього дня пройшла 1970 року в США. Її успіх окрилив організаторів, і з того часу святкування стало регулярним. Відомий американський політик і активіст Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом студента Гарварду Денніса Гайеса. Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги. Попри те, що сенатор і його «штаб» не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувались. Як казав Г. Нельсон, «День Землі організував себе сам».
В 1971 році, завдяки успіху першого Дня, сенатор Нельсон проголосив «Тиждень Землі» (3-й тиждень квітня) як щорічну подію, яка стала дуже популярною серед населення США. На хвилі громадської та політичної активності, пробудженої Днем Землі, в США ухвалили багато законів і актів, що стосуються охорони довкілля.