Приділяючи неабияку увагу розвитку наукового співробітництва на міжнародному рівні викладачі кафедри соціології та масової комунікації долучилися до роботи міжнародної науково-практичної конференції «Посилення консолідації суспільства та людського капіталу на шляху вступу України та республіки Молдова до Європейського союзу», що проводилася 17-18 жовтня п.р. за ініціативи Інституту правових, політичних і соціологічних досліджень (Республіка Молдова), Центру соціології та соціальної психології ICJPS, Асоціація соціологів і демографів Республіки Молдова, Південноукраїнського відділення Соціологічної асоціації України.
Зустріч відбувалася у змішаному форматі (офлайн у м. Кишинів, Молдова та онлайн на платформі Zoom), до роботи конференції долучилися провідні фахівці у галузі суспільствознавства з Молдови та України.
На пленарному засіданні конференції виступила д. с. н., проф. Алла Лобанова з доповіддю на тему «Людський капітал України в умовах війни: виклики і шляхи відтворення». У межах виступу нею було актуалізовано питання прямих (міграція, втрати цивільного населення, примусова «евакуація», загибель військових) та непрямих (неможливість повноцінної реалізації інтелектуального та творчого потенціалу внаслідок руйнування освітньої інфраструктури, насадження чужої мови та культури, тимчасове припинення освітнього процесу, зниження його якості) втрат в Україні, а на підставі системного аналізу чинників формування, розвитку та збереження людського капіталу було сформульовано низку концептуальних засад стратегії його післявоєнного відновлення.
На секційних засіданнях авторські наукові здобутки презентували й інші викладачі та аспіранти кафедри, а саме:
Ірина Грабовець, к. с. н, доц., зав. кафедри
Децентралізація як фактор підвищення політико-правової безпеки: перспективи і виклики.
Людмила Калашнікова, д. с. н., проф.
Місія соціології в умовах російсько-української війни: проблеми реалізації та шляхи їх вирішення.
Валерій Каритка, доктор філософії (PhD) у галузі соціології, ст. викл.
Молодіжне дозвілля в умовах війни: досвід України.
Людмила Черноус, к. с. н, доц.
Рівень довіри українців Європейським інституціям та європейська самоідентифікація.
Олена Приходько, к. с. н, доц.
Органи місцевого самоврядування як гарант забезпечення якості життя внутрішньо переміщених осіб.
Валерія Безуглова, аспірант 3-го року навчання ОП «Соціологія»
Зміцнення суспільної стійкості через соціальні медіа: механізми протидії дезінформації під час криз.
Андрій Рекало, аспірант 1-го року навчання ОП «Соціологія»
Кадровий потенціал авіаційної галузі: стан і проблеми в умовах російсько-української війни.
Щиросердно завдячуємо Віктору Мокану (д. с. н., директор Центру соціології та соціальної психології Інституту правових, політичних і соціологічних досліджень Державного університету Молдови) та Олені Лісеєнко (д. с. н., професор кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», керівник Південноукраїнського відділення САУ) за багаторічну плідну співпрацю, професійну комунікацію й можливість долучитися до соціальних практик обміну досвідом наукової роботи на міжнародному рівні!