В Інституті Соціології НАН України за підтримки Соціологічної Асоціації України 29 листопада п.р. відбувся Круглий стіл з нагоди 100-річчя від дня народження Лідії Василівни Сохань, відомої української соціологині, довголітньої завідувачки відділу соціальної психології ІС НАН України, член-кореспондентки НАН України, засновниці концепції життєтворчості.
Своїми спогадами про життєвий та науковий шлях Лідії Василівни поділилися її учні і колеги – нині відомі соціологи, зокрема Головаха Є.І., член-кореспондент НАН України, директор Інституту соціології НАН України; Сокурянська Л.Г., в.о. завідувачки кафедри соціології соціологічного факультету Харківського національного ун іверситету імені В.Н. Каразіна; Афонін Е.А., доктор соціологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Президент ГО «Наукове товариство «Українська школа архетипіки»; Маринич І.В., ст. наук. співробітник відділу
історії та теорії соціології і , учений секретар ІС НАН України; Бевзенко Л.Д., провідний науковий співробітник відділу соціальної психології ІС НАН України та інші.
Шульга М.О., д. соціол. н., професор, член-кореспондент НАН України, головний науковий співробітник відділу соціальної психології ІС НАН України окреслив «Методологічні проблеми проєктності в умовах загроз і невизначеності»
Злобіна О.Г., д. соціол. н., професорка, завідувачка відділу соціальної психології ІС НАН України презентувала доповідь на тему: «Життєтворчість воєнної доби: концептуалізація чи розвиток концепції»;
Участь у Круглому столі взяла також і професорка кафедри соціології та масових комунікацій КДПУ А.С.Лобанова. Вона поділилась спогадами про наукову співпрацю з Лідією Василівною Сохань, яка була першим опонентом її докторської дисертації «Соціальна мімікрія як адаптивний спосіб життєдіяльності» і представила виступ на тему: «Адаптивність і стійкість територіальної громади промислового регіону в умовах війни на прикладі м.Кривий Ріг».
Теплі спогади, слова пам’яті і подяки, змістовні наукові нариси щодо розвитку наукових ідей Л.В.Сохань панували на Круглому столі, засвідчуючи про життєтворчість і життєстійкість українців, громад, українського суспільства в умовах війни.
Щира подяка організаторам Круглого столу за запрошення долучитися до участі в ньому і можливість поділитися результатами своїх наукових пошуків.