Протягом 22–26 травня в Ужгородському університеті тривала ІХ Українська наукова конференції з фізики напівпровідників, яка була присвячена 100-річчю з дня народження колишнього ректора УжНУ Дмитра Чепура та 130-річчю колишнього директора і засновника Інституту фізики напівпровідників Вадима Лашкарьова.
Конференція є об’єднуючим фактором у рамках наукового форуму вчених різних наукових шкіл України та зарубіжжя, які займаються технологією тонких плівок, нанотехнологіями, наноматеріалами і квантово-розмірними структурами, фізико-хімічними властивостями плівок та наноструктур, а також прикладними аспектами даних проблем – тонкоплівковими елементами електронних пристроїв, зокрема пристроями фотоелекроніки, сінтроніки, наноелектроніки та нанофотоніки. На конференції розглядалися як теоретичні проблеми процесів росту нуль-, одно- та двовимірних квантових систем, фізичного та математичного моделювання нанорозмірних об’єктів (аналітичне та комп’ютерне моделювання), технології та фізичного експерименту нанооб’єктів, так і технологічні та прикладні проблеми і досягнення.
У рамках конференції 22 травня була проведена одноденна сателітна конференція, присвячена Європейській програмі “Горизонт”: “Additional opportunities for participation in Horizon Europe projects. Project FIT-4-NMP”.
Серед гостей конференції були присунті не лише українські науковці, а й представники інших країн. Конференція проводилася очно із одночасним застосуванням онлайн-платформи Zoom. Свої дослідження на конференції представляли здобувачі ступеня доктора філософії спеціальності 104 Фізика та астрономія Криворізького державного педагогічного університету Степанюк О.М., Задорожній В.М. та Бондаренко О.О. у співавторстві з науковим керівником професором Балабай Р.М.
З доповіддю «П'єзоелектричний відгук полі (L-молочної кислоти) α-форми на механічно напружений стан» в секції виступав Віталій Задорожній:
Стендову доповідь «Аналіз із перших принципів корозійної стійкості композиційного покриття, складеного із наночастинок нітриду кремнію, силану та епоксидної смоли» презентував Олександр Степанюк: