На початку 2024 року доцент кафедри туризму та економіки Вікторія Пацюк приєдналася до команди ландшафтних архітекторів на чолі з криворізькою фахівчинею Анною Кульвановською. Разом вони підготували заявку на ревіталізацію Кресівського (Жовтневого) затопленого гранітного кар’єру як частини Зеленого маршруту в Кривому Розі.
Проєкт був поданий на програму інтегрованого відновлення спадщини в межах ініціативи «#UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні». З 43 заявок від України до фіналу потрапило лише 12, і серед них – розробка криворізької команди.
Завдяки цьому Вікторія Пацюк долучилася до навчальної програми, що триватиме півтора року. Нещодавно, 12-14 листопада, пройшов один із модулів у Відні, де учасники розкривали суть платформ ARCH-E для європейських конкурсів архітектурного дизайну та здійснили екскурсію до ревіталізованого локомотивного депо, трансформованого в багатофункціональний комплексний об’єкт. Участь у цьому заході засвідчила важливість співпраці з громадськістю у створенні міських просторів.
Такі ініціативи сприяють не лише професійному розвитку фахівців, а й дають можливість застосувати європейський досвід для покращення міських просторів у нашій країні.
Ревіталізація промислових територій відкриває нові перспективи для Кривого Рогу та всієї України. Науковці КДПУ разом із колегами продовжують працювати над актуальними академічними проєктами як у нашій державі, так і за кордоном.