Факультет географії, туризму та історії
Географія. Туризм. Історія. Соціологія.

26 жовтня 2023 року на базі Криворізького державного педагогічного університету, під егідою КПНЗ «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» КМР відбувся конкурс науково-пошукових робіт учнівської молоді Кривого Рогу «Історико-краєзнавча енциклопедистика рідного краю».

До конкурсу доєднались учні гімназії № 55, 37, 22, 91, КНВК № 35 «Імпульс», геолого-краєзнавчого гуртка «Топаз» з КПНЗ «Палац дитячої і юнацької творчості Центрально-Міського району». На конкурс були представлені роботи географічного, історичного та екологічного напрямків.

Роботи географічного спрямування оцінювали викладачі кафедри географії та методики її навчання: завідувач кафедри, доцент Ігор Холошин, доцент Сергій Ярков, старший викладач Тетяна Карпенко. Цього року учні досліджували ландшафтну спадщину кладовищ Криворіжжя, роль кристалічних сланців у комплексному освоєнні надр Криворіжжя та особливості використання імен героїв в топоніміці міста.

Роботи історичного спрямування оцінювали викладачі кафедри історії: завідувач кафедри, доцент Наталя Печеніна, доцент Андрій Тарасов, доцент Лілія Задорожна. Цього року на конкурс були представлені роботи про військово-історичний музей гімназії № 91, про земляка - відомого скульптора Анатолія Ярошенка та про те, як відображена історія козацтва в назвах нашого міста.

Роботи екологічного спрямування оцінював завідувач кафедри ботаніки та екології, доцент Едуард Евтушенко. Він відзначив справжню науковість і дослідницький характер таких робіт.

Всі учасники конкурсу відзначили, що подібні заходи є корисними для визначення тематики майбутніх досліджень, для поглиблення і покращення тих пошукових робіт, які брали участь у конкурсі, для формування патріотичних почуттів.

Травень 2024