Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

апааоллдывКадченко Валентина Миколаївна у 1972 р. з відзнакою закінчила фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «фізика та математика,  1,5 роки працювала вчителем фізики у сільській школі. З 1974 по 1977 навчалася в аспірантурі Інституту фізики  АН Естонської РСР в лабораторії рентгенівської спектроскопії (м. Тарту). У 1978 р. захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності 04.07.01 Фізика твердого тіла на тему «Запасання енергії в лужногалоїдних кристалах при опроміненні ультрам'якими рентгенівськими променями».

На кафедрі фізики Криворізького державного педагогічного інституту (нині університету) працює з 1978 року. У 1983 р. отримала вчене звання доцента по кафедрі фізики.

У період з 1980 по 1988 рр. працювала на посаді проректора КДПУ по заочному відділу, з 1988 р. по теперішній час – доцент кафедри фізики та методики її навчання, одночасно з 1998 року – заступник декана фізико-математичного факультету, з 2005 р. по 2013 р. – декан фізико-математичного факультету.

Наукові дослідження фоточутливих напівпровідникових плівок проводила у рамках договірної теми кафедри фізики з підприємством «Оріон» (м. Москва) з 1983 по 1991 рік як виконавець та керівник теми.

Пізніше зацікавилась проблемами методики навчання фізики у середній і вищій школі, розробкою та застосуванням сучасних дидактичних засобів навчання. Під її керівництвом на кафедрі фізики були створені педагогічні програмні засоби для вивчення фізики у 10-11 класах та до розділів «Кристалографія» і «Поляризація світла» загального курсу фізики.

У 2005-2006 рр. з розробкою ППЗ «Фізика 10-11» авторський колектив кафедри фізики  (доц. Кадченко В.М., студенти Бойко  О.С. і  Путілов Д.Ю.) як представники об’єднання «Квазар-Мікро» взяли участь у міжнародному конкурсі «Информационные источники сложной структуры для системы общего образования», який був оголошений  Міністерством освіти Російської Федерації в рамках проекту «Информатизация системы образования», де був отриманий грант на створення програмного забезпечення для середньої школи та розроблений демоваріант комп’ютерного демонстраційного комплекту «Физика 10-11».

На сьогодні доц. Кадченко В.М. залучена як виконавець комплексної теми кафедри «Удосконалення методики навчання фізики в сучасній школі та педагогічних ВНЗ» (керівник проф. Коновал О.А. ) та держбюджетної теми «Розробка методології проведення фронтальних лабораторних робіт з фізики в умовах кредитно-модульної системи навчання» (керівник  проф.  Здещиц В.М.), разом зі студентами працює у напрямку застосування комп’ютерної техніки у лабораторних фізичних дослідженнях, розробки нових демонстраційних дослідів з оптики, залучає студентів до популяризації фізики в рамках щорічних «Наукових пікніків» тощо.

Квітень 2017