Кафедра української мови
Факультет Української філології

З 22 по 24 квітня 2024 року на базі КДПУ було проведено офлайн-тренінги «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат для вчителів української мови і літератури», до якого долучилися викладачі кафедри української мови.

22.04. 2

У воєнний час освітні втрати – це реалії, з якими доводиться змиритися ледь не кожному українському вчителю-словеснику. І, звісно, така участь не оминає й викладачів закладів вищої освіти, а також студентів, які обрали для себе педагогічний фах. Усі ми розуміємо, що перебуваємо в ситуації пошуку оптимальних і найбільш ефективних способів виправити ситуацію на краще. За таких умов досить корисними є очні тренінги «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат для вчителів української мови і літератури», створені за програмою О. Університету (ГС «Освіторія») та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

photo 2024 04 22 14 35 38

На офіційному сайті Освіторії  https://osvitoria.university/courses/nazdojenemo-ukr/ розміщено безкоштовні спеціалізовані курси для педагогів початкової школи, а також учителів математики, української мови й літератури. Усі учаснику офлайн-зібрання мали змогу заздалегідь ознайомитися з матеріалами курсу, прослухати поради досвідчених спікерів. На очній зустрічі всі присутні спробували зреалізувати отримані знання у практичні навички.

Тренер проєкту – Любов Василівна Микитишина, консультант КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради.

23.04 18

Робота з тренером передбачала колективне опрацювання й обговорення засадничих освітянських документів, а саме: Державного стандарту базової середньої освіти, Державного стандарту початкової освіти. Саме вони сприяють забезпеченню потреб держави в навчанні та вихованні молодого покоління українців, модернізації навчально-виховного процесу в закладах початкової та середньої освіти, підвищенню якості освітніх послуг, створюють умови для забезпечення особистісно орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів, що відповідає світовим тенденціям розвитку освіти.

23.04 24

зображення_viber_2024-04-23_15-39-24-313.jpg

23.04 6 зображення viber 2024 04 24 18 29 13 001

Робота з курсу «Надолуження освітніх втрат з української мови та літератури» передбачала ознайомлення з посібником І. Хворостяного, з’ясування алгоритмів конструювання програм подолання освітніх втрат. Окремим блоком учасники тренінгу опрацювали матеріал, орієнтований на ліквідацію навчальних втрат з позиції дослідження мови та мовлення, акцентували на особливостях усної та писемної взаємодії, на роботі з текстами різних жанрів і стилів, перетворення текстової інформації тощо.

Викладачі та студенти активно продукували власні тексти, зокрема й поетичні, змагаючись у вправності подання навчального мовного матеріалу доступно й цікаво. Усі охочі мали змогу презентувати авдиторії свої сенкани, обговорити їх наповнення та ідейне спрямування. Найбільш обговорюваними стали командні завдання, які полягали в поєднанні лінгвістичної складової з художньо-графічним оприявленням прочитаного, з креативним мисленням, обігруванням літературних творів та ін.

24.04 5

зображення viber 2024 04 24 18 01 16 639

Професорсько-викладацький склад кафедри української мови із задоволенням і професійним азартом взаємодіяв у групі, отримав насолоду від спілкування зі здобувачами освіти, які також не пасли задніх під час виконання завдань, а проявляли ініціативу, розкривали свій філологічний і творчий потенціал.

зображення viber 2024 04 24 17 38 45 975

зображення viber 2024 04 24 17 38 46 209

Викладачі кафедри української мови вдячні Любові Василівні Микитишиній за активну взаємодію під час тренінгів, за обмін досвідом, за приємну академічну атмосферу спілкування, ґрунтовану на вірі в нашу Перемогу і наш педагогічний успів на шляху до подолання освітніх втрат.

Травень 2024