Кафедра зоології та методики навчання біології
Природничий факультет

Troshin

 

 

Учасник проблемної групи "Комахи Криворіжжя". Науковий керівник: асистент Головатюк Антоніна Іллівна.
Напрямки досліджень: вивчення видового складу твердокрилих (Coleoptera) природних та антропогенно-змінених біотопів Тернівського району м. Кривий Ріг. Призер (ІІІ місце) ХV міжнародної конференції молодих вчених "Молодь та поступ біології", яка відбулася у м. Львів 9 - 11 квітня 2019 року.

 

 

 

трошин трошин3трошин2P90417 145949

7549

Ярема ВікторіяСтаціонари ЯремиВивіркаСтудентка 4 курсу, група БП-15.

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Досліджує поширення, чисельність та особливості біології Sciurus vulgaris на Криворіжжі,  проблему її синантропізації. Перелік стаціонарів: парки імені Ф. Мершавцева, імені Ю. Гагаріна, імені Б. Хмельницького, «Шахтарський», «Руданівський», «Саксаганський», імені В’ячеслава Чорновола, рідколісся в околицях  озера Солоне.

Дослідження чисельності та поширеності Sciurus vulgaris проводилися протягом 2015 - 2016 років.

Приймає участь в організації моніторингу хребетних тварин Криворіжжя, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів в складі наукового гуртка «Vertebrata».

3412

БУЛИКІНА АНАСТАСІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА Студентка БХ-15, закінчила Криворізький навчально-виховний комплекс 35 «Імпульс».

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Напрямки дослідження:  птахи прибережної зони річки Саксагань в межах міста Кривий Ріг.

Проводить маршрутні обліки птахів, вивчає видовий склад, динаміку чисельності  з вересня 2017 по цей час. В складі проблемної групи попутно працювала над виявленням видового складу птахів зон обрушень і техногенних водойм Криворіжжя.

Приймає участь в моніторингових дослідженнях хребетних тварин на Криворіжжі, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів  в складі наукового гуртка «Vertebrata».

БУЛИКІНА АНАСТАСІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА Буликіна під час спостереженьЗони обрушення

3415

Мігунова1Студентка БХ-15, випускниця СШІ № 7, КГ № 91.

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Досліджує видовий та кількісний склад ссавців Криворіжжя.

Вивчає місця та умови проживання тварин у прибережних зонах природних та техногенних водойм Криворіжжя, зон обрушень, парків та лісових насаджень. У подальшому планує виявлення проявів негативних факторів, що впливають на видовий і кількісний склад представників теріофауни Криворіжжя, посприяти проведенню моніторингу червонокнижних ссавців та їх збереженню.

Приймає участь в організації моніторингу хребетних тварин Криворіжжя, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів в складі наукового гуртка «Vertebrata». Виготовляє скелетні колекції для Зоологічного музею  (змонтовані черепи дельфіна азовки, звичайних лисиць).

Миша курганцеваМігунова2Під час спостереженьМігунова на МОДРі

3411

КачановСкелі МОДРуСтудент 3-го курсу групи БХ-15, випускник КЗШ №1 міста Кривий Ріг.

Науковий керівник: старший викладач, к. біол. н., Брошко Євген Олегович.

Напрям дослідження: «Фауна мікромаммалій Криворіжжя».

Обліки ссавців проводить на території міста Кривий Ріг та прилеглих до нього районів Криворіжжя, вивчає видовий склад, поширення, особливості біології та чисельність мікромаммалій. Стаціонарні ділянки на території Центрально-Міського та Саксаганського районів міста Кривий Ріг.

Проводить спостереження з 14 жовтня 2016 по цей час.

Приймає участь в організації моніторингу хребетних тварин Криворіжжя, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів  в складі наукового гуртка «Vertebrata». Доповідав про результати своїх досліджень  на підсумковій науковій студентській конференції кафедри.

Переможець регіональних, місцевих конкурсів Малої Академії наук.

3410

Топчій 1Студент 3-го курсу, групи БХ-15, випускник Криворізького Центрально-Міського ліцею.

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Напрямки дослідження: вивчення водно-болотяних птахів Карачунівського водосховища та р. Інгулець, особливості живлення вухатої сови на Криворіжжі.

Проводить маршрутні обліки водно-болотяних птахів, вивчає видовий склад, динаміку чисельності  з вересня 2016 по цей час.

Один з напрямків робіт ˗ поповнення електронного Банку даних з трофіки вухатої сови.

Приймає участь в моніторингових дослідженнях хребетних тварин на Криворіжжі, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів  в складі наукового гуртка «Vertebrata». Доповідав про результати своїх досліджень  на підсумковій науковій студентській конференції кафедри.Переможець регіональних, місцевих конкурсів Малої Академії наук.

Крижні

ІнгулецьТопчійВухата соваПелетка вухатої совиКарачуни польовий натюрморт

3409

КравцовСтудент 2 курсу БП-16, випускник КЗО «Криворізький обласний ліцей-інтернат для сільської молоді»

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Напрямки дослідження: особливості літньо-осіннього живлення жовтоногого мартина (Larus cachinnans Рallas, 1811) на Криворіжжі, вплив антропічних факторів на його територіальний розподіл та місця харчування.

Над темою дослідження працює ще з шкільного періоду, до вступу на природничий факультет. Проводить лабораторний аналіз трофічних матеріалів та веде електронні лабораторні журнали з трофіки птахів Криворіжжя.

Приймає участь в організації моніторингу хребетних тварин Криворіжжя, лабораторному аналізі зібраних польових матеріалів  в складі наукового гуртка «Vertebrata».

Мартини

ПелеткаШламосховищеКравцов ОлександрКолючка триголковаКравцов Олександр1

 

 

 

 

Переможець обласних, регіональних, місцевих конкурсів Малої Академії наук.

3407

Уманская Марія Студентка 1 курсу магістратури, група  БП-13м.

Науковий керівник: старший викладач Коцюруба Валерій Віталійович.

Напрямки дослідження: малакофауна Криворіжжя, географічне поширення та біотопічний розподіл,  роль молюсків в живленні птахів.

Дослідження проводяться з 2015 р. Встановила перебування 5 наземних та 4 прісноводних видів молюсків. За таксономічним розподілом які відносяться до 3 рядів, 8 родин, 9 родів та 9 видів. Найбільше число видів предстановлено рядом Pulmonata – 6. Ряд Architaenioglossa представлений 2 видами та ряд Hygrophila - 1 вид. Встановила попередні дані з біотопічного розподілу молюсків (на 2016 рік): водні екосистеми - 4 види (26 екземплярів), відкритий простір, пустирі та агроценози - 5 видів (424 екземпляри), лісові біотопи - 5 видів (13 екземплярів), селітебна зона міста - 4 види (12 екземплярів), техногенні водойми - 2 види (13 екземплярів). За 2016-2017 роки зібрала, зафіксувала, визначила  та переміряла понад 700 екземплярів молюсків.

Стаціонари Уманська

Для визначення використовує  різноманітні визначники наземних молюсків, такі як Гураль-Сверлова Н.В. «Визначник наземних молюсків України».

Проміри молюсків робить за допомогою штангенциркуля, та електронних важелів. Для визначення промірів використані основні параметри: ВЧ (висота чашечки), ШЧ (ширина чашечки), РЧ (радіус чашечки), ВУ (висота устя), ШУ (ширина устя), ШООв-ШООн (ширина останнього оберта відповідно верхньої та нижньої сторони), ШПО (ширина передостаннього оберта), ШТО (ширина третього оберту), ДВОв-ДВОн ( діаметр внутрішніх обертів з верхньої та нижньої сторони). 

Bithynia tentaculata Уманська Марія 3 Brephulopsis cylindricaУманська Марія 2 Cepaea vindobonensis Xeropicta derbentina

Молюски в живленні птахів вивчала методом аналізу вмісту пелеток, вмісту шлунків та вола птахів  та в ході  візуальних спостережень. Виявлені молюски в живленні сірої ворони, крука, дрозда-горобинника. Доповідала про результати своїх досліджень  на підсумковій науковій студентській конференції кафедри.

3406
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша