Кафедра англійської філології
Факультет іноземних мов

20 вересня 2024 року о 12:50 у стінах факультету іноземних мов для студентів спеціальності 035 Філологія відбувся виховний захід на тему "Академічна доброчесність: Шляхи уникнення плагіату". Основною метою зустрічі було ознайомлення студентів із поняттям академічної доброчесності, важливістю етичної поведінки в навчальній та науковій діяльності, а також наслідками порушення цього принципу.

Перебіг заходу.

Захід розпочався з привітання в.о. факультету іноземних мов Катерини Вікторівни Гострої і магістрантки Анастасії Бушинської, які коротко ознайомили студентів з основними темами для обговорення. Після цього було подано визначення академічної доброчесності як принципу, що забезпечує чесність і відповідальність у науковій роботі. Магістрантка також звернула увагу на етичне поводження з інформацією, уникнення плагіату та правильне оформлення досліджень.

Основні види плагіату.

На заході було детально розглянуто різні форми плагіату:

Клонування – абсолютне копіювання роботи іншої людини.

Змішаний плагіат – поєднання оригінальних ідей з частинами, які були скопійовані з інших джерел.

Ремікс – переписування матеріалів з різних джерел, щоб надати їм оригінальний вигляд.

Рециркуляція – самоплагіат, коли студент використовує свої попередні роботи без належного цитування.

Патчворк плагіат – коли ідеї змішуються із цитатами, але без належних посилань.

Машап – копіювання різних джерел без будь-яких посилань на них.

Поради для уникнення плагіату

Студентам було представлено 5 основних способів уникнення плагіату:

Розвиток оригінальних ідей – студенти повинні прагнути до розробки власних думок і аналізу.

Парафразування та підсумовування – слід правильно перефразовувати та робити висновки, не забуваючи вказувати першоджерела.

Сумлінне цитування джерел – точне і ретельне зазначення авторів матеріалів.

Використання лапок для прямих цитат – важливо зазначати точні слова автора та вказувати джерело.

Фіксація інформації про джерела – необхідно вчасно записувати дані про джерела під час досліджень.

Обговорення наслідків плагіату.

Після цього учасники заходу обговорили наслідки плагіату. Студенти дізналися, що порушення академічної доброчесності може призвести до отримання незадовільної оцінки, академічних дисциплінарних покарань або навіть відрахування. Крім того, було наголошено, що плагіат підриває важливі принципи чесності та інтелектуального розвитку.

Користь академічної доброчесності.

Важливим аспектом заходу було також обговорення переваг дотримання академічної доброчесності. Студенти зрозуміли, що навчання за принципами чесності сприяє розвитку критичного мислення, вміння досліджувати та формувати самостійні висновки. Крім того, правильне цитування праць інших людей формує культуру поваги до інтелектуальної власності та сприяє особистісному зростанню. Заключна частина

Завершення заходу включало коротке резюме важливості академічної доброчесності та шляхів уникнення плагіату. Студенти активно брали участь у дискусіях, ставили запитання щодо складних аспектів правильного цитування та ділилися власними думками про етичну поведінку в навчанні. Виховний захід закінчився обговоренням історичних аспектів академічної доброчесності, зокрема, як її принципи формувалися від античності до сучасності.

Захід показав важливість академічної доброчесності для студентів та науковців, надавши їм необхідні знання та інструменти для уникнення порушень і дотримання етичних стандартів.

Жовтень 2024