Кафедра англійської філології
Факультет іноземних мов

1.jpg

Спільний проєкт «Якісна освіта та добробут дітей у вразливих життєвих ситуаціях: Розвиток та забезпечення компетентності персоналу для цілісних систем підтримки в Україні, Польщі та Швеції» офіційно отримав фінансування в межах програми SI, що стало значним досягненням для консорціуму партнерів. Ця спільна ініціатива має на меті підвищити спроможність педагогів та допоміжного персоналу в наданні цілісної допомоги дітям, які перебувають у вразливих ситуаціях, у трьох країнах.

У першій зустрічі проєкту в м. Люблін (Польща) взяли участь представники Університету Еребру, Криворізького державного педагогічного університету, Університету Марії Кюрі-Склодовської та Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Цей захід створив підґрунтя для продуктивної співпраці.

2.jpg

Зустріч розпочалася з теплого привітання та презентації, під час якої Thomas Barow з Університету Еребру, Ольга Білозір та Катерина Бондар з Криворізького державного педагогічного університету, Dorota Chimicz та Anna Prokopiak з Університету Марії Кюрі-Склодовської, Євген Топалов та Ганна Варіна з Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького представили себе та окреслили свої ролі в межах проєкту.

Дискусії були зосереджені на основних процедурах управління проєктом, зокрема загальній організації, створенні керівної групи та адміністративних протоколах, а також фінансовому менеджменті, пов'язаному з витратами.

3.jpg

Ключовою темою стали унікальні виклики, з якими стикаються школи в м. Кривий Ріг (Україна) в умовах конфлікту, що триває. Під час обговорення було акцентовано нагальну потребу в усуненні прогалин у системах освіти та соціальній підтримці дітей у цих постраждалих від війни районах. Було заплановано створити національні референтні групи в Україні, Польщі та Швеції, які спрямовуватимуть діяльність проєкту відповідно до місцевих потреб.

4.jpg

Консорціум також визначив рамки для проведення аналізу потреб, зосередившись на зборі інформації від батьків і фахівців у трьох країнах. Це забезпечить основу для розвитку проєкту та гарантуватиме, що втручання будуть адаптовані до конкретних потреб вразливих дітей та їхніх сімей. Також було обговорено процеси етичного схвалення в Україні, Польщі та Швеції, що є важливим кроком у забезпеченні відповідності проєкту міжнародним стандартам.

5.jpg

Окрім офіційних дискусій, учасники відвідали Початкову школу № 58 у Любліні, де отримали цінні відомості про місцеву систему освіти. Роздуми про цей візит засвідчили важливість міжнаціонального навчання для задоволення потреб вразливих дітей.

Зустріч завершилася обговоренням стратегій розповсюдження результатів проєкту для забезпечення широкого поширення його впливу, а також планів проведення онлайн-конференції. Були чітко окреслені подальші кроки та розглянуті відкриті питання, що забезпечило узгодженість поглядів усіх учасників на майбутній напрям проєкту. Ця перша зустріч знаменує початок важливого партнерства, спрямованого на підвищення якості освіти та добробуту вразливих дітей в Україні, Польщі та Швеції.

#traumainformededucation #SI #internationalcollaboration #kickoffmeeting #KSPU #ORU #MSPU #UMCSL #EUfunding

Жовтень 2024