Олексій Гетманов - учасник VІІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції "Гуманістичні цінності світових цивілізацій",
2016 рік
Олексій Гетманов – випускник факультету. Але розуміючи алгоритми роботи клубу, - прийшов і запропонував тему.
Глобалізація та капіталізм: системна криза.
Процес та його початок. Терміни та їх виникнення. Створення єдиного комунійкаційного простору, поява можливості обговорення на відстані – це все наслідки глобалізації. Не всі вони мають позитивні тенденції.
Визначались з поняттями, історичним часом і простором.
Пряма мова від учасника дискусії. Сергій Корнієнко, магістрант першого року навчання:
В черговий раз переконуюся, що 5 однодумців краще 100 незацікавлених. Обговорення дає, часом, вражаючі результати. Іноді вдається переконати спікера змінити його погляди майже на 180°. Сьогодні відбулася визначна зустріч поколінь. Випускник, який мав би вже спокійно працювати, ввірвався в стрункі ряди історичного студентства та безапеляційно поклав на віртуальний стіл тезу: "Глобалізація - гібрид капіталізму" Я, в якості старшого товариша, реалізував посередництво між спікером Олексієм Гетмановим та молодшими товаришами з 3 курсу: панами Владиславом Кутьковим, Олександром Холодняком та Владиславом Тарасенком. Питання мало більше граней ніж додекаедер, а по змісту інтуїтивне, як управління конем. Зрештою ми зійшлися на думці, що уніфікація (як варіант глобалізації) не настільки чужа людству, а криза системи ховається глибше ніж в простому зв'язку з капіталізмом. Приємно бачити, що нашими розмовами серйозно цікавляться наші шановані викладачі, не менш приємним було побачити знайоме обличчя пана Васильченка. Глобальна Агора #71 Далі буде.
Якщо враховувати, що 4 роки тому майже в цей самий час, - 22 березня 2017 року - ми обговорювали проблеми демократії і сучасного світу – то це вже і є продовження. Кожна тераса долається зацікавленими.
22 березня 2017 р. Агора
23 березня 2021 р. Агора
ВІдео фінішної частини дискусії